apps

Ceny mieszkań w Krakowie — listopad 2021

tune

Barometr rynku

info

Średnia cena za m2 mieszkania

info

Liczba dostępnych mieszkań

info

Wskaźnik popytu na mieszkania

info

Oferta mieszkań w Krakowie info

home_work
Kraków - listopad 2021
Dostępne oferty0
Dostępne inwestycje0
Sprzedane oferty0
Wprowadzone do sprzedaży0
00
Liczba dostępnych ofert
Mapa inwestycjiMapa inwestycji

Inwestycje w sprzedaży z mieszkaniami wg wielkości

info

Dostępne mieszkania

info

Wprowadzone inwestycje z mieszkaniami

info

Partnerem serwisu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ceny mieszkań a liczba pokoi

Finalna cena mieszkania jest zależna m.in. od dostępnej powierzchni lokalu. W ofercie deweloperów w Krakowie znajdują się: kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe, mieszkania cztero- i więcej pokojowe oraz domy.

Ile kosztuje mieszkanie w w Krakowie? Na zakup kawalerki w Krakowie trzeba przeznaczyć średnio 12 099 zł/m2. Mieszkanie dwupokojowe w Krakowie kosztuje średnio 11 464 zł/m2, mieszkanie trzypokojowe - 10 532 zł/m2, mieszkanie czteropokojowe - 10 640 zł/m2.

Ceny mieszkań a termin oddania do użytkowania

Termin oddania gotowego lokalu do użytkowania ma kluczowe znaczenie. Nierzadko na mieszkanie od dewelopera trzeba poczekać kilka miesięcy lub nawet lat. Jak kształtują się ceny mieszkań w Krakowie, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na gotowe lokum? Najwięcej, bo 11 505 zł/m2 trzeba w Krakowie zapłacić za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy. Najmniej - 10 920 zł/m2 zapłacimy za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat.

Kraków - aktualnie realizowane inwestycje

W Krakowie buduje się dużo a oferta deweloperów jest różnorodna. Rynek nowych mieszkań w Krakowie to zarówno inwestycje małe (poniżej 51 mieszkań), średnie (od 51 do 100 mieszkań), duże (od 101 do 200 mieszkań), bardzo duże (powyżej 200 mieszkań).

Aktualnie w Krakowie realizowane są: małe przedsięwzięcia deweloperskie - 25 inwestycji, średnie przedsięwzięcia deweloperskie - 30 inwestycji, duże przedsięwzięcia deweloperskie - 30 inwestycji, bardzo duże przedsięwzięcia deweloperskie - 23 inwestycje.

Kraków: dostępne mieszkania

Aktualnie na krakowskim rynku nieruchomości znajduje się 4 977 ofert. Najwięcej z nich - 40% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Dostępne są 1988 takie oferty. Najmniej ofert nieruchomości w Krakowie - 3% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do pół roku. Dostępne są 133 takie oferty.

Jakie nieruchomości kupują krakowianie?

Popyt na nowe mieszkania utrzymuje się na wysokim poziomie. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem mieszkania od dewelopera w Krakowie zarówno na własny użytek, jak i pod inwestycję. Konkurencja na krakowskim rynku nieruchomości jest duża. Miasto nieustannie przyciąga nowych inwestorów, a budowane osiedla oferują szereg udogodnień dla mieszkańców. Jak przedstawiają się preferencje użytkowników portalu RynekPierwotny.pl biorąc pod uwagę podział administracyjny miasta? Mieszkaniem w dzielnicy Podgórze w listopad 2021 było zainteresowanych 1212 użytkowników.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

Kraków jest bardzo atrakcyjną aglomeracją zarówno dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości, jak i inwestorów. Liczba nowo realizowanych przedsięwzięć deweloperskich z każdym rokiem się zwiększa. Ile nowych inwestycji powstaje w Krakowie Aktualnie listopad 2021 w ofercie portalu RynekPierwotny.pl znajdują się nowo dodane inwestycje: małe nieruchomości - 1 oferty, średnie nieruchomości - 1 oferta, duże nieruchomości - 1 ofert, bardzo duże nieruchomości - 1 ofert.

Nowo wprowadzone mieszkania do sprzedaży w Krakowie - udział procentowy

Jak kształtuje się procentowy udział nowo wprowadzonych do sprzedaży mieszkań w w Krakowie? W listopad 2021 liczba nowych mieszkań wynosiła 4977, w miesiącu poprzedzającym październik 2021 - 5496 inwestycji.

Pokaż przewodnik