apps

Ceny mieszkań w Poznaniu — listopad 2021

tune

Barometr rynku

info

Średnia cena za m2 mieszkania

info

Liczba dostępnych mieszkań

info

Wskaźnik popytu na mieszkania

info

Oferta mieszkań w Poznaniu info

home_work
Poznań - listopad 2021
Dostępne oferty0
Dostępne inwestycje0
Sprzedane oferty0
Wprowadzone do sprzedaży0
00
Liczba dostępnych ofert
Mapa inwestycjiMapa inwestycji

Inwestycje w sprzedaży z mieszkaniami wg wielkości

info

Dostępne mieszkania

info

Wprowadzone inwestycje z mieszkaniami

info

Partnerem serwisu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ceny mieszkań a liczba pokoi

Finalna cena mieszkania jest zależna m.in. od dostępnej powierzchni lokalu. W ofercie deweloperów w Poznaniu znajdują się: kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe, mieszkania cztero- i więcej pokojowe oraz domy.

Ile kosztuje mieszkanie w w Poznaniu? Na zakup kawalerki w Poznaniu trzeba przeznaczyć średnio 13 080 zł/m2. Mieszkanie dwupokojowe w Poznaniu kosztuje średnio 8 692 zł/m2, mieszkanie trzypokojowe - 7 953 zł/m2, mieszkanie czteropokojowe - 8 031 zł/m2.

Ceny mieszkań a termin oddania do użytkowania

Termin oddania gotowego lokalu do użytkowania ma kluczowe znaczenie. Nierzadko na mieszkanie od dewelopera trzeba poczekać kilka miesięcy lub nawet lat. Jak kształtują się ceny mieszkań w Poznaniu, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na gotowe lokum? Najwięcej, bo 9 461 zł/m2 trzeba w Poznaniu zapłacić za za nowe lokale terminem oddania do użytkowania wynoszącym powyżej 2 lat. Najmniej - 7 424 zł/m2 zapłacimy za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy.

Poznań - aktualnie realizowane inwestycje

W Poznaniu buduje się dużo a oferta deweloperów jest różnorodna. Rynek nowych mieszkań w Poznaniu to zarówno inwestycje małe (poniżej 51 mieszkań), średnie (od 51 do 100 mieszkań), duże (od 101 do 200 mieszkań), bardzo duże (powyżej 200 mieszkań).

Aktualnie w Poznaniu realizowane są: małe przedsięwzięcia deweloperskie - 7 inwestycji, średnie przedsięwzięcia deweloperskie - 6 inwestycji, duże przedsięwzięcia deweloperskie - 21 inwestycji, bardzo duże przedsięwzięcia deweloperskie - 20 inwestycji.

Poznań: dostępne mieszkania

Aktualnie na poznańskim rynku nieruchomości znajduje się 3 439 ofert. Najwięcej z nich - 54% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Dostępne są 1866 takie oferty. Najmniej ofert nieruchomości w Poznaniu - 2% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do pół roku. Dostępne są 71 takie oferty.

Jakie nieruchomości kupują poznaniacy?

Popyt na nowe mieszkania utrzymuje się na wysokim poziomie. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem mieszkania od dewelopera w Poznaniu zarówno na własny użytek, jak i pod inwestycję. Konkurencja na poznańskim rynku nieruchomości jest duża. Miasto nieustannie przyciąga nowych inwestorów, a budowane osiedla oferują szereg udogodnień dla mieszkańców. Jak przedstawiają się preferencje użytkowników portalu RynekPierwotny.pl biorąc pod uwagę podział administracyjny miasta? Mieszkaniem w dzielnicy Grunwald w listopad 2021 było zainteresowanych 1214 użytkowników.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu

Poznań jest bardzo atrakcyjną aglomeracją zarówno dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości, jak i inwestorów. Liczba nowo realizowanych przedsięwzięć deweloperskich z każdym rokiem się zwiększa. Ile nowych inwestycji powstaje w Poznaniu Aktualnie listopad 2021 w ofercie portalu RynekPierwotny.pl znajdują się nowo dodane inwestycje: małe nieruchomości - 2 oferty, średnie nieruchomości - 0 oferta, duże nieruchomości - 1 ofert, bardzo duże nieruchomości - 2 ofert.

Nowo wprowadzone mieszkania do sprzedaży w Poznaniu - udział procentowy

Jak kształtuje się procentowy udział nowo wprowadzonych do sprzedaży mieszkań w w Poznaniu? W listopad 2021 liczba nowych mieszkań wynosiła 3439, w miesiącu poprzedzającym październik 2021 - 3479 inwestycji.

Pokaż przewodnik