20.02.2024
Deweloperzy

BPI Real Estate Poland stawia na zrównoważony rozwój i inwestycje premium

Belgijski deweloper BPI Real Estate Poland zakupił teren pod realizację inwestycji mieszkaniowej w pobliżu centrum Gdańska. W 2024 roku firma planuje również rozpoczęcie budowy nieruchomości na posiadanym gruncie w Warszawie oraz kontynuację już rozpoczętych projektów. BPI Real Estate Poland, zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w kolejnych latach będzie nadal rozwijać działalność w Polsce w segmencie nieruchomości premium, wdrażając w swoich inwestycjach zasady zrównoważonego rozwoju.

Dla BPI Real Estate Poland rozpoczęty rok będzie bardzo pracowity. Firma zakończy realizację trzech inwestycji mieszkaniowych: Bernadova w Gdyni, Czystej 4 we Wrocławiu i Panoramiqi w Poznaniu. Jednocześnie będzie kontynuować realizację inwestycji premium - Chmielnej Duo w Warszawie oraz Cavallii w Poznaniu, która powstaje we współpracy z belgijskim deweloperem Revive. Wszystkie osiedla realizowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także w duchu koncepcji miasta 15-minutowego, która zakłada dostępność wszelkich usług możliwie blisko miejsca zamieszkania.

- Polska stanowi dla nas bardzo ważny rynek, na którym konsekwentnie realizujemy przyjęty plan biznesowy. Zakłada on m.in. koncentrację na segmencie nieruchomości mieszkaniowych premium, w których wdrażane będą zrównoważone rozwiązania. Wchodzimy w okres intensywnych przygotowań do uruchomienia nowych projektów, finalizujemy też zakupy gruntów pod nasze realizacje w kolejnych latach. Interesują nas wyłącznie doskonale zlokalizowane działki w kluczowych miastach Polski – powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Deweloper przygotowuje się także do uruchomienia kolejnych inwestycji mieszkaniowych. Pierwszym z planowanych będzie projekt w Warszawie. Akwizycje gruntów pod przyszłe realizacje są w toku. I tak z końcem 2023 roku firma pozyskała teren w śródmieściu Gdańska, gdzie w 2026 roku planuje rozpoczęcie realizacji wysokiej jakości projektu mieszkaniowego.

- Polski rynek nieruchomości przechodzi obecnie zmianę. Rośnie nie tylko liczba transakcji inwestycyjnych, ale także zainteresowanie mieszkaniami z segmentu premium. Nasza oferta zawsze charakteryzowała się dobrym dopasowaniem do potrzeb klientów i bieżących trendów rynkowych, dlatego optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy w sukces naszych przyszłych realizacji – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży w BPI Real Estate Poland.

W planach BPI Real Estate Poland ma także realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich. Zgodnie z korporacyjnym mottem "Urban Shapers", firma skupia się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miast, a od zawsze jej kluczem do sukcesu były dbałość o środowisko naturalne oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, znacząco podnoszących jakość życia zarówno bieżącym użytkownikom inwestycji, jak i przyszłym pokoleniom.

Dlatego też firma w swojej strategii przyjęła realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które integrują cele ekonomiczne, społeczne oraz środowiskowe i stanowią elementarne tło miastotwórczych projektów dewelopera. W swoich inwestycjach BPI Real Estate Poland skupia się głównie na pięciu najważniejszych obszarach, które pomagają mu definiować nowe standardy. Należą do nich – jakość życia, gospodarka cyrkularna, trwałość, mobilność oraz innowacyjność. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate Poland realizowane są w duchu zrównoważonego rozwoju. Belgijski deweloper wdraża zaplanowane rozwiązania ekologiczne w inwestycjach powstających w Gdyni i Wrocławiu, które wśród aktualnie prowadzonych projektów są najbliższe ukończenia.

Ekskluzywne osiedle Bernadovo zlokalizowane przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni to pierwszy projekt mieszkaniowy dewelopera realizowany według certyfikacji BREEAM. Na osiedlu zostaną wdrożone liczne ekologiczne rozwiązania jak zielone dachy, czy specjalnie zaprojektowany system wykorzystania wody opadowej dzięki zastosowaniu tzw. niecek hydrofitowych (ogrodów deszczowych). Osiedle charakteryzować będzie także wysoka efektywność energetyczna - projektowane zapotrzebowanie na energię jest o ponad 15 proc. niższe niż wytyczne krajowe. A wszystko dzięki budowie zasilana energią z odnawialnych źródeł, jak np. panele fotowoltaiczne. Co istotne, około 75 proc. terenu jest pokryte zielenią, a ok. 50 proc. działki stanowi prywatny las.

Zgodnie z wymogami certyfikacji na poziomie „Very Good”, 85 proc. odpadów budowalnych powstałych w trakcie budowy zostało przekazanych do recyklingu i ponownego wykorzystania. Wszystkie te innowacje stanowią naturalne uzupełnienie unikatowego sąsiedztwa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, do którego wyjście znajduje się bezpośrednio z osiedla. Docelowo w inwestycji powstanie 18 kameralnych budynków z 108 apartamentami o podwyższonym standardzie (o powierzchni od 43 do 146 m kw.), każdy z ogródkiem, balkonem lub przestronnym tarasem.

Rozwiązania ekologiczne zastosowano także w inwestycji Czysta 4, budowanej w samym sercu Wrocławia. Projekt znajdujący się nieopodal Centrum Handlowego Renoma, Opery Wrocławskiej i samego Rynku Starego Miasta uwzględnia 183 lokale mieszkalne o różnorodnej powierzchni i strukturze, a także 3 lokale usługowe. Większość mieszkań, w zależności od kondygnacji posiadać będzie taras, balkon lub ogródek, a natomiast każde zostanie wyposażone w system typu smart home pozwalający zdalnie zarządzać nieruchomością i minimalizować zużycie energii.

W inwestycji uwzględniono rozwiązania ekologiczne, jak panele fotowoltaiczne, m.in. dzięki którym nieruchomość charakteryzować będzie wysoka efektywność energetyczna, dużą ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków oraz zachowanie większości rosnących na działce drzew. Projekt uwzględnia także recykling materiałów budowlanych, w ramach którego elementy kamiennej elewacji pochodzące z rozbiórki dawnej galerii handlowej zostaną wykorzystane w częściach wspólnych nowego budynku.

– Zdajemy sobie sprawę, że stoimy w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań ekologicznych i społecznych, a działając w branży, która ma możliwość kształtowania świata, jesteśmy odpowiedzialni za dobrobyt przyszłych pokoleń. Ambicją naszej spółki jest projektowanie i realizowanie innowacyjnych inwestycji łączących funkcje mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe, w sercu których jest człowiek – mieszkaniec wielokulturowego miasta przyszłości. Projektując zaś miasta przyszłości musimy mieć odwagę i podejmować decyzje, których celem jest realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich – powiedział Béranger Dumont.

Zasady zrównoważonego rozwoju są fundamentem strategii biznesowej BPI Real Estate, Firma ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka (działając na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 m kw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 m kw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych.

Źródło: Tauber Promotion

Najnowsze z tej kategorii
 • 19.04.2024
  Deweloperzy

  Ruszyła sprzedaż I etapu inwestycji Przystań Reymonta

  Ta czteroetapowa powstaje na terenie wrocławskiego Kleczkowa. Z mieszkań rozpościerać się będzie widok na Odrę i kanał miejski. W I etapie do użytku zostanie oddanych prawie 200 lokali. Mieszkania będą miały od 1 do 5 pokoi. Wybudowanych zostanie również osiem lokali komercyjnych, a także garaż podziemny z miejscami do przechowywania rowerów. Za inwestycję odpowiada Archicom.

 • 19.04.2024
  BiznesDeweloperzy

  Unibep analizuje pozyskanie inwestora zarówno dla Unihouse, jak i Grupy Unidevelopment

  Warszawa, 19.04.2024 (ISBnews) - Unibep rozważa pozyskanie inwestora zarówno dla spółki Unihouse, jak i Grupy Unidevelopment, poinformował prezes Dariusz Blocher. Działania te pozostają na razie na etapie analiz, a nie rozmów z konkretnymi podmiotami, dodał. Z jego słów wynika, że Unibep chce pozyskać ok. 100 mln zł, a zdecydowana większość tego potencjału znajduje się w Unidevelopmencie.

 • 19.04.2024
  Deweloperzy

  Unibep: Unidevelopment rozpocznie budowę 639 mieszkań w 5 projektach w 2024 r.

  Warszawa, 19.04.2024 (ISBnews) - Grupa Unidevelopment z Grupy Unibepu rozpocznie budowę 639 mieszkań (5 projektów deweloperskich) w 2024 r., podał Unibep.

 • 18.04.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Indeks WIG20 wzrósł o 1,18% na zamknięciu w czwartek

  Warszawa, 18.04.2024 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 1,18% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 460,99 pkt w czwartek, 18 kwietnia.

 • 18.04.2024
  Deweloperzy

  Archicom uruchomił sprzedaż 197 lokali w inwestycji Przystań Reymonta we Wrocławiu

  Warszawa, 18.04.2024 (ISBnews) - Archicom oficjalnie uruchomił sprzedaż mieszkań z I etapu inwestycji Przystań Reymonta we Wrocławiu, w którym łącznie oddanych do użytku zostanie 197 lokali, podała spółka.