Newsy

Dołącz do kilkutysięcznej grupy profesjonalistów rynku mieszkaniowego i korzystaj z najnowszych informacji branżowych.

Polecamy

 • Czerwcowe odreagowanie w budownictwie mieszkaniowym
  22.07.2024
  Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

  Czerwcowe odreagowanie w budownictwie mieszkaniowym

  Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne odreagowanie po dwumiesięcznej korekcie, trwającego już od półtora roku, inwestycyjnego trendu wzrostowego. Tymczasem jak wskazują eksperci portalu RynekPierwotny.pl trudno ocenić, czy oznacza to kontynuację średnioterminowej tendencji w warunkach pogarszającej się z miesiąca na miesiąc sytuacji popytowej pierwotnego segmentu mieszkaniówki.

 • To na rynku wtórnym kupiono najwięcej mieszkań za „Bezpieczny Kredyt 2%”
  18.07.2024
  Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

  To na rynku wtórnym kupiono najwięcej mieszkań za „Bezpieczny Kredyt 2%”

  Ok. 90 tys. gospodarstw domowych skorzystało z programu „Bezpieczny Kredyt 2%”. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do danych, z których wynika, że jego beneficjenci chętniej kupowali mieszkania z drugiej ręki niż te od deweloperów.

Najnowsze

 • 23.07.2024
  Deweloperzy

  Na skraju Puszczy Zielonka

  Zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku, na kameralnym, nowoczesnym osiedlu, gdzie o przysłowiowy „rzut kamieniem” zaczyna się jeden z najbardziej urokliwych terenów w okolicach Poznania… Tym przyciąga projekt mieszkaniowy Nowa Murowana na terenie miejscowości Murowana Goślina.

 • 23.07.2024
  Informacje z gospodarki

  GUS: Produkcja węgla kamiennego spadła o 13,4% r/r w czerwcu

  Produkcja węgla kamiennego spadła o 13,4% r/r do 3,35 mln ton w czerwcu 2024 r. (wzrost o 0,6% m/m), wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

 • 23.07.2024
  Informacje z gospodarki

  GUS: Produkcja energii elektrycznej spadła o 2,8% r/r w czerwcu

  Produkcja energii elektrycznej spadła o 2,8% r/r i wyniosła 11,59 TWh w czerwcu 2024 r. (w ujęciu miesięcznym spadła o 9,5%), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

 • 23.07.2024
  Informacje z gospodarki

  GUS: Produkcja rudy miedzi spadła o 2,9% r/r w czerwcu

  Produkcja rudy miedzi spadła o 2,9% r/r do 2,66 mln ton w czerwcu 2024 r. (spadła o 4,4% m/m), wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

 • 23.07.2024
  Informacje z gospodarki

  GUS: Produkcja cementu wzrosła o 8,3% r/r w czerwcu

  Produkcja cementu wzrosła o 8,3% r/r do 1,71 mln ton w czerwcu 2024 r., wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). W ujęciu m/m odnotowano spadek o 0,3%.

 • 23.07.2024
  Deweloperzy

  Wzgórze Hoplity w Gdańsku – drugi etap w sprzedaży

  Euro Styl z Grupy Dom Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w drugim i ostatnim etapie Wzgórza Hoplity - inwestycji mieszkaniowo-usługowej zlokalizowanej w Gdańsku, u zbiegu ulic Kartuskiej i Myśliwskiej.

 • 23.07.2024
  Informacje z gospodarki

  GUS: Liczba nowych bezrobotnych wzrosła m/m do 89,8 tys. osób w czerwcu

  Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 89,8 tys. w czerwcu 2024 r. wobec 86,1 tys. miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

 • 23.07.2024
  Informacje z gospodarkiZmiany w przepisach

  Hołownia: Polska 2050 nie poprze projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart

  Polska2050 nie poprze projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart w obecnej formie, zapowiedział marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Zadeklarował, że poparcie takie byłoby możliwe w przypadku wsparcia budownictwa społecznego i zwiększenie podaży mieszkań.

 • 23.07.2024
  Deweloperzy

  Bernadovo - budowa zakończona!

  BPI Real Estate Poland zakończyło budowę inwestycji Bernadovo. To projekt premium, powstający blisko centrum Gdyni i Sopotu, ale jeszcze bliżej natury. Nieruchomość jest oazą spokoju, położoną w otoczeniu zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ta wyjątkowa inwestycja ubiegająca się o certyfikat BREEAM, została zrealizowana w duchu zrównoważonego rozwoju i w pełni koncentruje się na dobrostanie mieszkańców. W związku z zakończeniem budowy BPI Real Estate Poland już 27 lipca zaprasza na Dzień Otwarty.

 • 23.07.2024
  Biznes

  W.G. Partners jest zaawansowane w rozmowach o współpracy z niemieckim deweloperem - wywiad

  W.G. Partners jest na zaawansowanym etapie rozmów o współpracy z niemieckim deweloperem planującym inwestycje na terenie Niemiec, jak i na hiszpańskiej Majorce, poinformował ISBnews prezes Maciej Gogolczyk. Ponadto rozmawia o realizacji domów na Sycylii oraz na terenie włoskiego Levanto.

BIG DATA News

Zapisz się do BIG DATA News aby otrzymywać co tydzień garść najważniejszych wiadomości z rynku mieszkaniowego.

envelope