Informacje rynkowe
Aktualności Big Data

Informacje rynkowe

 • Informacje prasowe
 • Dane z rynku nieruchomości
 • Newsy od deweloperów
Sprawdź najważniejsze dane i wiadomości z branży nieruchomości. Znajdziesz tutaj najnowsze raporty rynkowe; informacje prasowe od deweloperów; kluczowe dane z rynku mieszkaniowego oraz newsy z największych branżowych portali nieruchomości. Wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco i nie daj się wyprzedzić konkurencji.
 • 02.06.2023
  Toruń

  Spółka Murapol Real Estate będzie budować w Toruniu nowe mieszkania

  Spółka Murapol Real Estate, należąca do jednego z największych polskich deweloperów Grupy Murapol S.A., kupiła w Toruniu od miasta dużą, nieuzbrojoną działkę na osiedlu Jar, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Nieruchomość położona jest w Toruniu przy ul. Jana Heweliusza 9-11 i ul. Edmunda Halleya 2-10. Zakupienie działki kosztowało Murapol Real Estate 21 mln zł.

 • 02.06.2023

  Teraz albo nigdy? Zobacz, kiedy warto kupić mieszkanie

  W kwietniu ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym urosły kolejny miesiąc z rzędu – czytamy w specjalnie przygotowanym raporcie portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia podwyżka, warto już teraz rozważyć zakup mieszkania. Okoliczności są takie, że niemal na pewno nie będzie taniej. A poprzednie lata tylko to potwierdzają.

 • 02.06.2023
  Wrocław

  Rusza sprzedaż IV etapu osiedla Awipolis

  Rozpoczęła się sprzedaż IV etapu osiedla Awipolis na Oporowie we Wrocławiu. W ofercie jest około 190 mieszkań. W II połowie roku wystartuje sprzedaż ostatniego etapu inwestycji. Osiedle zlokalizowane jest u zbiegu ulic Awicenny, Chachaja i Jordanowskiej. Metraż lokali będzie oscylował od 34 do 83 mkw. Za inwestycję odpowiada deweloper Archicom.

 • 02.06.2023
  Praga-Południe, Warszawa

  Ruszyła sprzedaż Metro Art IV

  Do sprzedaży trafiła inwestycja Metro Art IV. To najnowsza warszawska inwestycja Victoria Dom na Pradze-Południe. W kolejnym, IV już etapie budowy osiedla w ofercie pojawiły się 133 mieszkania. Ich metraż będzie oscylował od 29 do 133 mkw. Projekt powstaje przy ul. Żupniczej.

 • 02.06.2023
  Poznań

  Poznański Dom Książki zmieni się w obiekt mieszkalny

  Właścicielem obiektu przy ulicy Gwarnej jest poznańska firma Constructa Plus. Jej zamiarem jest przeobrażenie gmachu oddanego do użytku prawie pół wieku temu, w inwestycję z mieszkaniami posiadającymi od jednego do trzech pokoi. W inwestycji ma powstać 36 lokali. Metraż najmniejszych z nich będzie wynosił około 30 mkw. Lokale trafią na rynek najmu długoterminowego. Dokumentację budowlaną przygotowała pracownia Litoborski+Marciniak. Prace już są prowadzone i mają się zakończyć w ostatnich miesiącach przyszłego roku.

 • 02.06.2023

  Develia ma przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów polskich spółek zależnych od Nexity za 100 mln euro

  Develia podpisała przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej. Cena sprzedaży ustalona w umowie przedwstępnej to 100 mln euro (ok. 453 mln zł) - poinformowała Develia w komunikacie prasowym.

 • Ceny mieszkań w ofercie deweloperów zatrzymały się
  02.06.2023

  Ceny mieszkań w ofercie deweloperów zatrzymały się

  W maju 2023 r. tylko w dwóch z siedmiu największych metropolii wzrosła średnia cena metra kwadratowego mieszkań – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl. W pozostałych miastach ceny utrzymały poziom z poprzedniego miesiąca. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl zwracają uwagę, że deweloperzy zaczęli wprowadzać do sprzedaży więcej mieszkań z segmentu popularnego.

 • 01.06.2023

  BBI Development obniżyło dług netto w I kwartale

  Mimo kolejnej straty i ujemnych przepływów z podstawowej działalności, deweloper nieco wzmocnił sytuację gotówkową oraz zredukował zadłużenie odsetkowe.

 • 01.06.2023

  Eurostat: Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,7% w kwietniu

  Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,7% w kwietniu 2023 r. - bez zmian miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Polska zanotowała najniższy wskaźnik bezrobocia obok Czech (2,7%). Liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła 470 tys. w kwietniu wobec 466 tys. miesiąc wcześniej. W całej UE stopa bezrobocia w tym ujęciu wyniosła w kwietniu 6%.

 • 01.06.2023
  Gdańsk

  Osiedle Szmaragdowy Park oddane do użytku

  Firma ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła budowę pierwszego etapu Osiedla Szmaragdowy Park w Gdańsku. W ramach inwestycji w czterech budynkach powstało aż 175 mieszkań. Inwestorem projektu jest grupa deweloperska Develia S.A.

Bądź na bieżąco

Dołącz do newslettera BigData rynekpierwotny.pl aby otrzymywać spersonalizowane informacje i raporty z rynku mieszkaniowego

hand