Develia rozpoczyna budowę inwestycji Cynamonowa Vita
13.06.2022
Deweloperzy

Develia rozpoczyna budowę inwestycji Cynamonowa Vita

Develia rozpoczęła realizację osiedla Cynamonowa Vita – nowej inwestycji, która powstaje na zielonej Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą jest firma ARKOP.

– Cynamonowa Vita to jedna z naszych najnowszych inwestycji we Wrocławiu. Dzięki kameralnej atmosferze, dobrej infrastrukturze komunikacyjnej oraz bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów. Od rozpoczęcia sprzedaży w marcu, znaleźliśmy już nabywców na 15 proc. oferowanych lokali. Kupujący doceniają zwłaszcza fakt, że tuż obok osiedla zaplanowano budowę nowoczesnej szkoły podstawowej i przedszkola – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. Inwestycja powstaje w północnej części Wrocławia przy ul. Cynamonowej, na dynamicznie rozwijającej się Lipie Piotrowskiej. W kameralnych, trzypiętrowych budynkach powstanie łącznie 114 lokali o zróżnicowanych układach i metrażach - od ustawnych mieszkań dwupokojowych o powierzchni 38 m kw. po przestronne, blisko 140-metrowe apartamenty z pięcioma pokojami. W sprzedaży znajdą się także dwupoziomowe mieszkania z dużymi tarasami oraz lokale z ogródkami. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną nowoczesne, cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz garaż podziemny ze 139 miejscami postojowymi. Uzupełnią go dodatkowe 32 naziemne stanowiska parkingowe. Optymalne warunki do życia zapewnią przestrzenie wspólne zaprojektowane z myślą o ekologii. Do częściowego zasilania urządzeń obsługujących budynek używane będą panele fotowoltaiczne, a w klatkach schodowych przewidziano energooszczędne oświetlenie LED. W ramach projektu powstanie także teren rekreacyjny z dużą ilością nasadzeń oraz ogrodami deszczowymi. Lokalizacja Cynamonowej Vita jest bardzo dobrze skomunikowana z całą aglomeracją. Bliskość Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz węzła Widawa zapewnia szybki dojazd do wielu dzielnic oraz sprawny wyjazd w kierunku Poznania i Warszawy. Alternatywę dla samochodu może stanowić komunikacja miejska lub kolej. Pobliska stacja Wrocław Osobowice umożliwia wygodne i szybkie przemieszczanie się, jak również bezpłatne parkowanie w strefie Park & Ride. Zakończenie budowy zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Za projekt odpowiada pracownia ProARt - arch. Krzysztof Skalski. Ceny zaczynają się już od 6699 zł za metr kwadratowy. Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Źródło: biznes.newseria.pl

Najnowsze z tej kategorii
 • 23.07.2024
  Deweloperzy

  Na skraju Puszczy Zielonka

  Zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku, na kameralnym, nowoczesnym osiedlu, gdzie o przysłowiowy „rzut kamieniem” zaczyna się jeden z najbardziej urokliwych terenów w okolicach Poznania… Tym przyciąga projekt mieszkaniowy Nowa Murowana na terenie miejscowości Murowana Goślina.

 • 23.07.2024
  Deweloperzy

  Wzgórze Hoplity w Gdańsku – drugi etap w sprzedaży

  Euro Styl z Grupy Dom Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w drugim i ostatnim etapie Wzgórza Hoplity - inwestycji mieszkaniowo-usługowej zlokalizowanej w Gdańsku, u zbiegu ulic Kartuskiej i Myśliwskiej.

 • 23.07.2024
  Deweloperzy

  Bernadovo - budowa zakończona!

  BPI Real Estate Poland zakończyło budowę inwestycji Bernadovo. To projekt premium, powstający blisko centrum Gdyni i Sopotu, ale jeszcze bliżej natury. Nieruchomość jest oazą spokoju, położoną w otoczeniu zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ta wyjątkowa inwestycja ubiegająca się o certyfikat BREEAM, została zrealizowana w duchu zrównoważonego rozwoju i w pełni koncentruje się na dobrostanie mieszkańców. W związku z zakończeniem budowy BPI Real Estate Poland już 27 lipca zaprasza na Dzień Otwarty.

 • 22.07.2024
  Deweloperzy

  Develia kupiła grunty za ponad 300 mln zł pod ok. 3 200 mieszkań w I półroczu 2024 r.

  Warszawa, 22.07.2024 (ISBnews) - Develia kupiła pięć nieruchomości, powiększając bank ziemi o ponad 172 tys. m2 powierzchni użytkowej w I półroczu 2024 r., na których powstanie ponad 3 200 nowych lokali w Warszawie, Trójmieście i we Wrocławiu, podała spółka. Łącznie w I półroczu Develia przeznaczyła na zakup gruntów ponad 300 mln zł netto.

 • 22.07.2024
  BiznesDeweloperzy

  Tygodniowy przegląd informacji z sektora budownictwa i nieruchomości

  Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora budownictwa i nieruchomości z okresu 15-19 lipca.