Develia za półmetkiem sprzedaży inwestycji Kaskady Różanki
13.07.2022
Deweloperzy

Develia za półmetkiem sprzedaży inwestycji Kaskady Różanki

Develia zakontraktowała już ponad połowę mieszkań powstających we wrocławskiej inwestycji Kaskady Różanki. Zakończenie budowy i przekazanie właścicielom gotowych lokali planowane jest do końca tego roku.

W ramach inwestycji Kaskady Różanki z oferowanych 128 lokali zawartych zostało już ponad 70 umów deweloperskich i rezerwacyjnych. Do wyboru pozostała mniej niż połowa mieszkań o zróżnicowanych metrażach - od 25 m kw. w przypadku kompaktowych kawalerek do blisko 95 m kw. rodzinnych, czteropokojowych powierzchni. Lokale na wyższych kondygnacjach posiadają atrakcyjne, duże tarasy. Ceny w realizowanym projekcie zaczynają się od 9499 zł za metr kwadratowy. Budowa 6-piętrowego budynku jest już na zaawansowanym etapie. Przekazanie właścicielom gotowych mieszkań planowane jest do końca tego roku.

- Ciekawy architektonicznie projekt i dobra lokalizacja sprawiają, że inwestycja Kaskady Różanki jest atrakcyjna dla osób kupujących mieszkanie na własne potrzeby oraz w celach inwestycyjnych na wynajem. Dużą zaletą dla potencjalnych nabywców jest także możliwość otrzymania kluczy do gotowego lokalu jeszcze w tym roku – mówi Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży Develia S.A.

Budynek realizowany przez Develię z charakterystycznym kaskadowym układem powstaje we Wrocławiu przy ul. Chorwackiej. Lokale zlokalizowane na parterze będą posiadały prywatne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony lub tarasy. Pod budynkiem zaplanowana została hala garażowa z komórkami lokatorskimi. W inwestycji przewidziano również powierzchnie komercyjne na sklepy i punkty usługowe. Z

a projekt architektoniczny odpowiada pracownia GREG.architekci. Dużym atutem projektu jest lokalizacja pozwalająca na aktywny wypoczynek, a jednocześnie dobrze skomunikowana z resztą miasta. Nadodrzańskie wały będące doskonałym miejscem do spacerów, joggingu lub wycieczek rowerowych znajdują się w odległości jedynie 900 metrów. Z kolei do staromiejskiego wrocławskiego rynku jest tylko 5 kilometrów. Różanka jest rozwiniętym obszarem miasta, posiadającym pełną infrastrukturę potrzebną mieszkańcom.

Znajdują się tutaj liczne szkoły, przedszkola, placówki ochrony zdrowia, apteki, sklepy i punkty usługowe. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki dojazd do centrum Wrocławia. Jednocześnie bliska odległość do głównych arterii drogowych, w tym m.in. wyjazdu na trasę A8 i S5, pozwala na sprawne przemieszczanie się samochodem. Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Źródło: biznes.newseria.pl

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  BPI Real Estate Poland stawia na zrównoważony rozwój i inwestycje premium

  Belgijski deweloper BPI Real Estate Poland zakupił teren pod realizację inwestycji mieszkaniowej w pobliżu centrum Gdańska. W 2024 roku firma planuje również rozpoczęcie budowy nieruchomości na posiadanym gruncie w Warszawie oraz kontynuację już rozpoczętych projektów. BPI Real Estate Poland, zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w kolejnych latach będzie nadal rozwijać działalność w Polsce w segmencie nieruchomości premium, wdrażając w swoich inwestycjach zasady zrównoważonego rozwoju.

 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  Od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru. Jak przeprowadzić skuteczną ekspansję?

  Efektywna ekspansja jest jednym z największych wyzwań każdej firmy o charakterze lokalnym, która dąży do rozwoju i skalowania swojego biznesu. Świadomość czy też wizerunek marki, a nawet pozycja lidera w ujęciu regionalnym nie gwarantuje sukcesu w szerszej skali. Wkroczenie na nowe rynki, a także utrzymanie na nich dotychczasowej konkurencyjności wymaga przemyślanej strategii. Jak przejść ścieżkę od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru?

 • 20.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Echo chce rozpocząć ofertę publiczną obligacji serii S2 o wartości do 70 mln zł 21 lutego

  Warszawa, 20.02.2024 (ISBnews) - Echo Investment chce rozpocząć 21 lutego br. ofertę publiczną do do 700 000 obligacji serii S2 w kwocie do 70 mln zł w ramach V programu emisji obligacji (do kwoty 300 mln zł lub równowartości tej kwoty w euro), podała spółka.

 • 19.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Indeks WIG20 wzrósł o 0,71% na zamknięciu w poniedziałek

  Warszawa, 19.02.2024 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,71% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 387,94 pkt w poniedziałek, 19 lutego.

 • 19.02.2024
  Deweloperzy

  Rozpoczęła się sprzedaż lokali w budynku B na osiedlu Matemblevo w Gdańsku

  Mowa o inwestycji Matemblevo. Powstaje ona przy ul. Dolne Migowo, w dzielnicy Piecki-Migowo. Osiedle docelowo składać się będzie z trzech budynków. W budynku B, który właśnie trafił do sprzedaży, znajdą się 23 mieszkania o powierzchni od 46 do 86 m kw. Za inwestycję odpowiada Rutkowski Development.