02.10.2023
Deweloperzy

Grupa Murapol wprowadza do oferty kolejne nowe mieszkania w Poznaniu

Grupa Murapol uruchomiła komercjalizację kolejnych etapów dwóch poznańskich inwestycji, Murapol Osiedla Verde oraz Murapol Zielonego Żurawińca. Łącznie do oferty dewelopera w Poznaniu trafiło 338 nowoczesnych mieszkań. Grupa Murapol zadbała o komfort przyszłych mieszkańców, projektując nowoczesne rozwiązania zarówno w lokalach, jak i na terenie osiedli. Mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, a dzięki instalacji Home Management System w budynkach, lokatorzy będą mogli skorzystać z opcji smart home. Dla osób elektrycznie zmotoryzowanych przewidziano też stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Murapol Osiedle Verde powstaje przy ul. Wagrowskiej, na styku trzech dzielnic – Starołęka, Rataje i Żegrze. Dzięki znakomitej lokalizacji, można sprawnie dotrzeć stąd zarówno na wschodni brzeg Warty, Rataje, jezioro Maltańskie, jak i Stary Rynek. Inwestycja znajduje się w otoczeniu zielonych terenów – w zasięgu zaledwie kilkuset metrów usytuowany jest park Osiedla Armii Krajowej, dużym atutem jest również bliskość rzeki i terenów nadwarciańskich, w tym Wartostrady, idealnych do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do centrum handlowego M1, poznańskiej Ikei, OBI oraz szeregu innych wielkoformatowych sklepów. W ramach kolejnego etapu Murapol Osiedla Verde do oferty trafiło 198 nowoczesnych mieszkań w 8-piętrowym budynku wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, par, seniorów, ale też inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach.

Wybrane mieszkania charakteryzują się dwustronną ekspozycją okien, a lokale zaprojektowane na kondygnacjach parterowych posiadają tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 132 mkw.

Murapol Zielony Żurawiniec to zaprojektowane w nowoczesnym wydaniu osiedle, położone na bogatych przyrodniczo poznańskich Naramowicach przy ul. Sielawy. Inwestycja leży niemal w strefie północnego klina zieleni oraz doliny Warty, których urok przyciąga spacerowiczów z całej okolicy. Do rezerwatu przyrody Żurawiniec można dojechać rowerem już w 5 minut – miejsce oferuje możliwość podziwiania dzikiej flory i fauny oraz korzystania z wielofunkcyjnych boisk, siłowni plenerowych czy placów zabaw. Murapol Zielony Żurawiniec jest bardzo dobrze skomunikowany – zaledwie 1,5 km dzieli inwestycję od północnej obwodnicy Poznania.

Na Stare Miasto można dojechać już w 15 minut samochodem lub komunikacją miejską. W okolicy osiedla działają też sklepy spożywcze oraz placówki edukacyjne. W ramach kolejnego etapu inwestycji do oferty trafiło 140 mieszkań w dwóch 4-piętrowych budynkach wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Zróżnicowany metraż – od 1- do nawet 4-pokojowych lokali – zapewni wygodę zarówno singlom, rodzinom z dziećmi, jak i seniorom.

- Poznań to jedno z największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nic dziwnego, że aglomeracja poznańska przyciąga do siebie tysiące nowych mieszkańców rocznie. Jak w przypadku każdego większego miasta coraz trudniej jest zamieszkać w centrum, z powodu ograniczonych zasobów gruntów pod budowę wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym poszukujący nowych lokali kierują swą uwagę ku innym, nieco bardziej oddalonym od centrum osiedlom, ale za to z łatwiejszym dostępem do zieleni. Jeśli nabywcy zależy na spokojnej okolicy, dobrym skomunikowaniu i bogactwie terenów rekreacyjnych to z pewnością doceni atuty naszych poznańskich projektów. Inwestycje sprostają potrzebom i oczekiwaniom właściwie każdego, niezależnie czy to student, singiel, starsze małżeństwo czy rodzina z dziećmi – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Grupa Murapol budowę swojej pierwszej inwestycji w Poznaniu – Nowe Winogrady – zakończyła w 2016 roku. Od tego czasu powstały tam jeszcze Murapol Poznańskie Ogrody, Murapol Nowy Poznań, Murapol Malta i Murapol Nowe Miasto, w ramach których oddano do użytkowania blisko 2,4 tys. mieszkań w 15 budynkach. Obecnie deweloper ma w budowie dwa projekty mieszkaniowe – Murapol Zielony Żurawiniec i Murapol Osiedle Verde. W ofercie Grupy Murapol można znaleźć mieszkania właśnie w tych dwóch inwestycjach.

Źródło: biznes.newseria.pl

Najnowsze z tej kategorii