02.10.2023
Deweloperzy

Grupa Murapol wprowadza do oferty kolejne nowe mieszkania w Poznaniu

Grupa Murapol uruchomiła komercjalizację kolejnych etapów dwóch poznańskich inwestycji, Murapol Osiedla Verde oraz Murapol Zielonego Żurawińca. Łącznie do oferty dewelopera w Poznaniu trafiło 338 nowoczesnych mieszkań. Grupa Murapol zadbała o komfort przyszłych mieszkańców, projektując nowoczesne rozwiązania zarówno w lokalach, jak i na terenie osiedli. Mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, a dzięki instalacji Home Management System w budynkach, lokatorzy będą mogli skorzystać z opcji smart home. Dla osób elektrycznie zmotoryzowanych przewidziano też stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Murapol Osiedle Verde powstaje przy ul. Wagrowskiej, na styku trzech dzielnic – Starołęka, Rataje i Żegrze. Dzięki znakomitej lokalizacji, można sprawnie dotrzeć stąd zarówno na wschodni brzeg Warty, Rataje, jezioro Maltańskie, jak i Stary Rynek. Inwestycja znajduje się w otoczeniu zielonych terenów – w zasięgu zaledwie kilkuset metrów usytuowany jest park Osiedla Armii Krajowej, dużym atutem jest również bliskość rzeki i terenów nadwarciańskich, w tym Wartostrady, idealnych do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do centrum handlowego M1, poznańskiej Ikei, OBI oraz szeregu innych wielkoformatowych sklepów. W ramach kolejnego etapu Murapol Osiedla Verde do oferty trafiło 198 nowoczesnych mieszkań w 8-piętrowym budynku wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, par, seniorów, ale też inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach.

Wybrane mieszkania charakteryzują się dwustronną ekspozycją okien, a lokale zaprojektowane na kondygnacjach parterowych posiadają tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 132 mkw.

Murapol Zielony Żurawiniec to zaprojektowane w nowoczesnym wydaniu osiedle, położone na bogatych przyrodniczo poznańskich Naramowicach przy ul. Sielawy. Inwestycja leży niemal w strefie północnego klina zieleni oraz doliny Warty, których urok przyciąga spacerowiczów z całej okolicy. Do rezerwatu przyrody Żurawiniec można dojechać rowerem już w 5 minut – miejsce oferuje możliwość podziwiania dzikiej flory i fauny oraz korzystania z wielofunkcyjnych boisk, siłowni plenerowych czy placów zabaw. Murapol Zielony Żurawiniec jest bardzo dobrze skomunikowany – zaledwie 1,5 km dzieli inwestycję od północnej obwodnicy Poznania.

Na Stare Miasto można dojechać już w 15 minut samochodem lub komunikacją miejską. W okolicy osiedla działają też sklepy spożywcze oraz placówki edukacyjne. W ramach kolejnego etapu inwestycji do oferty trafiło 140 mieszkań w dwóch 4-piętrowych budynkach wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Zróżnicowany metraż – od 1- do nawet 4-pokojowych lokali – zapewni wygodę zarówno singlom, rodzinom z dziećmi, jak i seniorom.

- Poznań to jedno z największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nic dziwnego, że aglomeracja poznańska przyciąga do siebie tysiące nowych mieszkańców rocznie. Jak w przypadku każdego większego miasta coraz trudniej jest zamieszkać w centrum, z powodu ograniczonych zasobów gruntów pod budowę wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym poszukujący nowych lokali kierują swą uwagę ku innym, nieco bardziej oddalonym od centrum osiedlom, ale za to z łatwiejszym dostępem do zieleni. Jeśli nabywcy zależy na spokojnej okolicy, dobrym skomunikowaniu i bogactwie terenów rekreacyjnych to z pewnością doceni atuty naszych poznańskich projektów. Inwestycje sprostają potrzebom i oczekiwaniom właściwie każdego, niezależnie czy to student, singiel, starsze małżeństwo czy rodzina z dziećmi – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Grupa Murapol budowę swojej pierwszej inwestycji w Poznaniu – Nowe Winogrady – zakończyła w 2016 roku. Od tego czasu powstały tam jeszcze Murapol Poznańskie Ogrody, Murapol Nowy Poznań, Murapol Malta i Murapol Nowe Miasto, w ramach których oddano do użytkowania blisko 2,4 tys. mieszkań w 15 budynkach. Obecnie deweloper ma w budowie dwa projekty mieszkaniowe – Murapol Zielony Żurawiniec i Murapol Osiedle Verde. W ofercie Grupy Murapol można znaleźć mieszkania właśnie w tych dwóch inwestycjach.

Źródło: biznes.newseria.pl

Najnowsze z tej kategorii
 • 17.07.2024
  Deweloperzy

  VINCI Immobilier Polska powiększa bazę gruntów

  Firma deweloperska VINCI Immobilier Polska dokonała zakupu terenu inwestycyjnego przy ul. Srebrnej na warszawskiej Woli. Ma tu powstać nowoczesny apartamentowiec. Deweloperowi doradzała firma Greenfields - Real Estate.

 • 17.07.2024
  Deweloperzy

  Nowa inwestycja w ofercie Milestone

  W skład inwestycji Przystanek Ursus wejdzie 28 dwukondygnacyjnych domów. Każdy z nich będzie miał powierzchnię ok. 90 m kw. Osiedle zostało wyposażone w szereg nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe czy rekuperacja. Według harmonogramu budowa inwestycji rozpocznie się w III kwartale 2024 roku, a zakończy w IV kwartale 2025 roku. Właściciele będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań na początku 2026 roku.

 • 17.07.2024
  Deweloperzy

  PHR poinformował Tower Investments o niekontynuowaniu negocjacji ws. połączenia

  Przedstawiciele Polskiego Holdingu Rozwoju (PHR) i Zremb-Chojnice, w odpowiedzi na wezwanie Tower Investments, poinformowali, że nie zamierzają kontynuować negocjacji zmierzających do połączenia PHR oraz Tower Investments, podał Tower.

 • 17.07.2024
  Deweloperzy

  Apartamenty inwestycyjne od Grupy Murapol z gwarancją przychodu przez 12 miesięcy

  Grupa Murapol przygotowała kolejną ciekawą propozycję dla inwestorów, którzy szukają atrakcyjnej formy lokowania kapitału i chcą zyskać gwarancję wpływów z najmu bez obaw o najemcę. W ramach lipcowej akcji specjalnej deweloper stawia do dyspozycji klientów ponad 500 apartamentów inwestycyjnych z gwarancją najmu w Gdańsku, Toruniu i we Wrocławiu. W przypadku braku najemcy, nabywcy lokali mogą liczyć na regularne wypłaty na konto przez okres 12 miesięcy, które sfinansuje Grupa Murapol.

 • 16.07.2024
  Deweloperzy

  Tower Investments wezwał do kontynuowania negocjacji ws. połączenia z PHR

  Tower Investments wezwał sygnatariuszy listu intencyjnego ws. połączenia Tower Investments z Polskim Holdingiem Rozwoju (PHR) do kontynuowania w dobrej wierze negocjacji zmierzających do połączenia spółek, podał Tower.