28.09.2023
DeweloperzyKomunikacyjna

Inwestycja Via Flora na Chełmie z nową drogą

Develia realizuje na Chełmie drogę publiczną, która połączy ul. Madalińskiego z ul. Ptasią, gdzie powstaje inwestycja Via Flora. Nowy odcinek znacząco usprawni komunikację dla wszystkich mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska. Ukończenie budowy planowane jest na listopad tego roku.

Develia kończy prace na swoim odcinku dwukierunkowej drogi, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Madalińskiego, biegnącej do posesji przy ul. Ptasiej 53. Pozostałą część realizuje inna spółka budująca w tej dzielnicy.. Wzdłuż całej długości powstanie oświetlony chodnik oraz zostaną nasadzone drzewa i byliny. Zaplanowano tu także ogrody deszczowe oraz elementy małej architektury.

- W ostatnich latach Chełm zyskał na popularności jako miejsce pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Droga, którą realizujemy przy inwestycji Via Flora w porozumieniu z władzami miasta Gdańska, to nasz wkład w rozwój tutejszej infrastruktury drogowej. Jako Develia dbamy o to, żeby mieszkańcy naszych osiedli mieli zapewniony komfortowy i sprawny dojazd do innych dzielnic miasta. Jesteśmy przekonani, że realizacja łącznika Madalińskiego-Ptasia usprawni lokalną komunikację – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes Develia S.A.

Via Flora to nowoczesne, komfortowe osiedle, które będzie składać się z 4-piętrowych budynków. Zaprojektowano w nich szeroką ofertę mieszkań: od 32-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe lokale o powierzchni 89 m kw. Do mieszkań na parterze przypisane są ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach - balkony. Z najwyższych pięter będzie rozciągać się panorama na okoliczne tereny zielone. Deweloper kładzie nacisk na proekologiczność i energooszczędne rozwiązania – kameralne budynki o prostej, modernistycznej architekturze zostaną zrealizowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów.

Ruch kołowy na osiedlu został ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie rozmieszczonym naziemnym miejscom parkingowym. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicają alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstały ogrody deszczowe z pomostami – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.

Lokalizacja inwestycji Via Flora w zielonej części gdańskiego Chełma łączy w sobie zalety dostępu do wielkomiejskiej infrastruktury, dogodnego dojazdu do centrum z mieszkaniem w cichej i spokojnej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół, przedszkoli oraz przystanków komunikacji miejskiej.

Do gdańskiej starówki jest stąd mniej niż 5 km, a drogą krajową nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska.

Ukończenie realizowanych obecnie etapów inwestycji Via Flora planowane jest na koniec III kwartału 2023 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 9 699 zł za metr kwadratowy.

Źródło: Tauber Promotion

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.06.2024
  InfrastrukturaKomunikacyjna

  Budimex ma umowę na odc. drogi S10 w zachodniopomorskim za 492,1 mln zł netto

  Warszawa, 20.06.2024 (ISBnews) - Budimex podpisał umowę z Generalną ‎Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę odcinka drogi ekspresowej S10 w woj. zachodniopomorskim za 492,09 mln zł netto. Zadanie dotyczy "Budowy drogi S10 ‎Szczecin - Piła na odcinku koniec obwodnicy Stargardu ‎‎- ‎początek obwodnicy Piły (z węzłem Koszyce) z ‎wyłączeniem ‎obwodnicy ‎miejscowości Wałcz,‎ odcinek 5, węzeł Cybowo (z węzłem) - węzeł Łowicz Wałecki ‎‎(bez ‎węzła)". Termin zakończenia robót to 39 miesięcy od daty rozpoczęcia.

 • 06.06.2024
  InfrastrukturaKomunikacyjna

  Budowa częściowo podziemnej trasy tramwajowej w Warszawie rozpoczęta. Na Ochocie trwają pierwsze prace

  Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka trasy do dworca Warszawa Zachodnia. Na początku tygodnia wykonawca zaczął organizować plac budowy na Ochocie. W dwa najbliższe weekendy, czyli 7-9 i 14-16 czerwca, zwęzi obie jezdnie ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

 • 05.06.2024
  InfrastrukturaKomunikacyjna

  Niebawem zakończy się budowa zajezdni tramwajowej na warszawskim Annopolu

  Zajezdnia na Annopolu powstaje na działce o powierzchni blisko 12 hektarów i będzie zautomatyzowanym, ekologicznym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Budowa inwestycji dobiega końca, a ich finał zaplanowano na jesień bieżącego roku. Zajezdnia na Annopolu na Białołęce pozwoli na serwisowanie ponad 150 niskopodłogowych tramwajów.

 • 05.06.2024
  InfrastrukturaKomunikacyjna

  GDDKiA: Trwa 31 przetargów na 350 km dróg; zakontraktowano budowę 163 km w br.

  Warszawa, 05.06.2024 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi aktualnie postępowania o udzielenie zamówienia dla 31 odcinków dróg o łącznej długości ok. 350 km. Większość dotyczy odcinków z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, zaś osiem z Programu Budowy 100 obwodnic, podała Dyrekcja.

 • 28.05.2024
  KomunikacyjnaInfrastrukturaDeweloperzy

  Oferta Budimeksu za 55 mln zł wybrana na obwodnicę Rusinowa

  Warszawa, 28.05.2024 (ISBnews) - Oferta Budimeksu, warta 54,98 mln zł, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na realizację obwodnicy Rusinowa (zachodniopomorskie) w ciągu DK22, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Realizacja obwodnicy o długości 4,5 km w formule Projektuj i buduj planowana jest w latach 2024-2027.