28.09.2023
DeweloperzyKomunikacyjna

Inwestycja Via Flora na Chełmie z nową drogą

Develia realizuje na Chełmie drogę publiczną, która połączy ul. Madalińskiego z ul. Ptasią, gdzie powstaje inwestycja Via Flora. Nowy odcinek znacząco usprawni komunikację dla wszystkich mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska. Ukończenie budowy planowane jest na listopad tego roku.

Develia kończy prace na swoim odcinku dwukierunkowej drogi, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Madalińskiego, biegnącej do posesji przy ul. Ptasiej 53. Pozostałą część realizuje inna spółka budująca w tej dzielnicy.. Wzdłuż całej długości powstanie oświetlony chodnik oraz zostaną nasadzone drzewa i byliny. Zaplanowano tu także ogrody deszczowe oraz elementy małej architektury.

- W ostatnich latach Chełm zyskał na popularności jako miejsce pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Droga, którą realizujemy przy inwestycji Via Flora w porozumieniu z władzami miasta Gdańska, to nasz wkład w rozwój tutejszej infrastruktury drogowej. Jako Develia dbamy o to, żeby mieszkańcy naszych osiedli mieli zapewniony komfortowy i sprawny dojazd do innych dzielnic miasta. Jesteśmy przekonani, że realizacja łącznika Madalińskiego-Ptasia usprawni lokalną komunikację – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes Develia S.A.

Via Flora to nowoczesne, komfortowe osiedle, które będzie składać się z 4-piętrowych budynków. Zaprojektowano w nich szeroką ofertę mieszkań: od 32-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe lokale o powierzchni 89 m kw. Do mieszkań na parterze przypisane są ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach - balkony. Z najwyższych pięter będzie rozciągać się panorama na okoliczne tereny zielone. Deweloper kładzie nacisk na proekologiczność i energooszczędne rozwiązania – kameralne budynki o prostej, modernistycznej architekturze zostaną zrealizowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów.

Ruch kołowy na osiedlu został ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie rozmieszczonym naziemnym miejscom parkingowym. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicają alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstały ogrody deszczowe z pomostami – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.

Lokalizacja inwestycji Via Flora w zielonej części gdańskiego Chełma łączy w sobie zalety dostępu do wielkomiejskiej infrastruktury, dogodnego dojazdu do centrum z mieszkaniem w cichej i spokojnej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół, przedszkoli oraz przystanków komunikacji miejskiej.

Do gdańskiej starówki jest stąd mniej niż 5 km, a drogą krajową nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska.

Ukończenie realizowanych obecnie etapów inwestycji Via Flora planowane jest na koniec III kwartału 2023 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 9 699 zł za metr kwadratowy.

Źródło: Tauber Promotion

Najnowsze z tej kategorii
 • 08.12.2023
  BiznesInfrastrukturaTransportowaKomunikacyjna

  Budimex ma umowę z GDDKiA na rozbudowę drogi krajowej nr 65 za 186,24 mln zł

  Warszawa, 08.12.2023 (ISBnews) - Budimex zawarł umowę z Generalną ‎Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie na rozbudowę drogi krajowej nr 65 ‎na odcinku Gąski - Ełk, podała spółka. ‎Wartość umowy wynosi 186,24 mln zł netto‎.

 • 08.12.2023
  InfrastrukturaTransportowaKomunikacyjna

  Rząd planuje zwiększenie środków w programie budowy obwodnic o 21,3 mld zł do 2030 r.

  Warszawa, 08.12.2023 (ISBnews) - Rząd planuje zwiększenie środków na budowę obwodnic o 21,3 mld zł do roku 2030, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych. Planowane jest przyjęcie nowelizacji uchwały ustanawiającej Program Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030.

 • 07.12.2023
  BiznesTransportowaKomunikacyjna

  CPK zleciło Budimeksowi prace przy tunelu KDP w Łodzi za prawie 147 mln zł

  Warszawa, 07.12.2023 (ISBnews) - Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) podpisała z Budimeksem drugi z trzech kontraktów na roboty budowlane związane z tunelem kolei dużych prędkości w Łodzi, warty prawie 147 mln zł, podało CPK. Obejmuje budowę komór dla tarczy zmechanizowanej TBM do drążenia tunelu.

 • 04.12.2023
  BiznesPrzetargiKomunikacyjna

  Konsorcjum Mirbudu ma umowę na rozbudowę dróg w powiecie płockim za 72,11 mln zł

  Konsorcjum Kobylarni (lider, spółka zależna Mirbudu) i Mirbudu podpisało umowę z Powiatem Płockim - Zarządem Dróg Powiatowych w Płocku na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Rozbudowa ciągu dróg powiatowych: nr 2911W Goślice - Smolino - Sędek - Kłaki - Drobin i 2920W Opatówiec - Zagroba", podał Mirbud. Wartość umowy to 72 112 953,49 zł brutto.

 • 04.12.2023
  PrzetargiInfrastrukturaTransportowaKomunikacyjna

  Trzy oferty Unibepu za łącznie 850 mln zł najkorzystniejsze w przetargach GDDKiA

  Trzy oferty Unibepu na realizację odcinków dróg w woj. podlaskim i mazowieckim, warte łącznie ok. 850 mln zł, zostały wybrane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jako najkorzystniejsze, podała spółka.