13.07.2022
Deweloperzy

Oddadzą mieszkańcom Perspective – osiedle ze 100-letnim dębem w centrum

Ostatnie szlify przy zieleni i przygotowania do odbiorów. Już w wakacje Bouygues Immobilier Polska wyda klucze pierwszym mieszkańcom osiedla Perspective na wrocławskich Kowalach. Zobaczcie, jak wyglądają gotowe francuskie wille!

Gdy staniemy na środku osiedla, tuż obok 100-letniego dębu, to dookoła zobaczymy kameralne 2-piętrowe wille z oryginalnymi balustradami z motywem liścia dębu. Tuż obok nas znajdą się też ławeczki i zielone trawniki. Bouygues Immobilier Polska właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie Perspective – osiedla 13 willi miejskich na wrocławskich Kowalach. Oznacza to, że jeszcze w lipcu pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do nowych mieszkań.

– To osiedle jest inne niż wszystkie. Zadbaliśmy nie tylko o kameralny nastrój, który panuje tu dzięki niskiej zabudowie i niewielkiej liczbie mieszkań w każdej z willi. Perspective posiada też oryginalny układ osiedla – budynki położone są koncentrycznie wzdłuż zielonej alei, na końcu której jest skwer z 100-letnim dębem – mówi Krzysztof Foder, Dyrektor Regionalny Bouygues Immobilier Polska.

Cechą wyróżniającą Perspective jest pomnik przyrody w postaci 100-letniego dębu. Dąb przy ulicy Kwidzyńskiej nie tylko zdominował zabudowę osiedla, ale również i zdefiniował jego charakter.

– W miarę naszych możliwości staramy się zachować w jak największym stopniu otaczającą nas przyrodę. Sami również sadzimy drzewa, rośliny i trawy na naszych osiedlach. Wiedzieliśmy, że dąb, który znajduje się na terenie Perspective, będzie centrum naszego osiedla. Postanowiliśmy, że subtelny wizerunek dębowego liścia umieścimy w częściach wspólnych, a także na ogrodzeniu, balustradach balkonów i przesłonach przy wejściach do budynków – podkreśla Cezary Grabowski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Najbardziej pożądane mieszkania na rynku Przy ulicy Kwidzyńskiej na osiedlu Perspective znajduje się 169 mieszkań w 13 willach miejskich. W każdym budynku mieści się od 12 do 16 lokali o metrażu 28 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Jak zauważa Cezary Grabowski, mieszkania w Perspective są jednymi z najczęściej poszukiwanych na rynku.

– W Perspective mamy mieszkania narożne i dwustronne, co czyni je bardzo pożądanymi przez klientów. Mieszkania są dobrze nasłonecznione, a dwustronny układ sprawia, że bardzo łatwo możemy je przewietrzyć. Lokale na parterze mają przestronne ogródki, co jeszcze bardziej zwiększa ich atrakcyjność, a wszystkie wille posiadają windy – tłumaczy Cezary Grabowski.

Osiedle Perspective cechuje kameralna atmosfera – teren jest ogrodzony, a dostęp zapewniają wideodomofony z funkcją rozpoznawania twarzy. Dodatkowo mieszkańcy mogą otwierać bramę przy pomocy telefonu komórkowego. Jednym z wyróżników osiedla jest również wysoki standard części wspólnych. Wnętrza każdej willi wykończone są z dbałością o każdy detal i w subtelny sposób nawiązują do charakteru Perspective. Na terenie osiedla znajduje się również podziemna hala garażowa z 171 miejscami parkingowymi oraz plac zabaw dla dzieci z piaskownicą, zjeżdżalnią, bujakiem i wygodnymi ławkami. Osiedle „z perspektywą” Tylko 12 minut spacerem dzieli osiedle Perspective od terenów rekreacyjnych nad Odrą.

W okolicy znajduje się również wiele atrakcji dla amatorów aktywnego stylu życia, m.in. korty tenisowe, hale z boiskami, park trampolin, siłownia, pływalnia, a nawet lodowisko. Do kompleksu sportowego GEM, Akademii Wychowania Fizycznego ze Stadionem Olimpijskim oraz terenów rekreacyjnych nad Morskim Okiem dojazd samochodem zajmuje jedynie kilka minut. Okolica jest również bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami Wrocławia. Od przystanku tramwajowego wille dzieli jedynie 100 metrów – tramwaje linii 6 dojeżdżają w okolice Rynku i dalej na Krzyki. 6 minut zajmuje dotarcie samochodem z Perspective do placu Grunwaldzkiego, 7 minut – do C.H. Korona, a 12 minut – na Rynek. Rekreacyjny kompleks Hali Stulecia znajduje się w zasięgu 8 minut jazdy.

Źródło: biznes.newseria.pl

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  BPI Real Estate Poland stawia na zrównoważony rozwój i inwestycje premium

  Belgijski deweloper BPI Real Estate Poland zakupił teren pod realizację inwestycji mieszkaniowej w pobliżu centrum Gdańska. W 2024 roku firma planuje również rozpoczęcie budowy nieruchomości na posiadanym gruncie w Warszawie oraz kontynuację już rozpoczętych projektów. BPI Real Estate Poland, zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w kolejnych latach będzie nadal rozwijać działalność w Polsce w segmencie nieruchomości premium, wdrażając w swoich inwestycjach zasady zrównoważonego rozwoju.

 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  Od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru. Jak przeprowadzić skuteczną ekspansję?

  Efektywna ekspansja jest jednym z największych wyzwań każdej firmy o charakterze lokalnym, która dąży do rozwoju i skalowania swojego biznesu. Świadomość czy też wizerunek marki, a nawet pozycja lidera w ujęciu regionalnym nie gwarantuje sukcesu w szerszej skali. Wkroczenie na nowe rynki, a także utrzymanie na nich dotychczasowej konkurencyjności wymaga przemyślanej strategii. Jak przejść ścieżkę od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru?

 • 20.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Echo chce rozpocząć ofertę publiczną obligacji serii S2 o wartości do 70 mln zł 21 lutego

  Warszawa, 20.02.2024 (ISBnews) - Echo Investment chce rozpocząć 21 lutego br. ofertę publiczną do do 700 000 obligacji serii S2 w kwocie do 70 mln zł w ramach V programu emisji obligacji (do kwoty 300 mln zł lub równowartości tej kwoty w euro), podała spółka.

 • 19.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Indeks WIG20 wzrósł o 0,71% na zamknięciu w poniedziałek

  Warszawa, 19.02.2024 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,71% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 387,94 pkt w poniedziałek, 19 lutego.

 • 19.02.2024
  Deweloperzy

  Rozpoczęła się sprzedaż lokali w budynku B na osiedlu Matemblevo w Gdańsku

  Mowa o inwestycji Matemblevo. Powstaje ona przy ul. Dolne Migowo, w dzielnicy Piecki-Migowo. Osiedle docelowo składać się będzie z trzech budynków. W budynku B, który właśnie trafił do sprzedaży, znajdą się 23 mieszkania o powierzchni od 46 do 86 m kw. Za inwestycję odpowiada Rutkowski Development.