28.11.2023
Deweloperzy giełdowiInformacje giełdowe

Echo liczy na sprzedaż pięciu projektów komerc. w 2024 r. dzięki większemu popytowi

Warszawa, 28.11.2023 (ISBnews) - Echo Investment oczekuje, że w 2024 r. wystąpią znacznie lepsze warunki do sprzedaży projektów komercyjnych i chce w tym czasie zaoferować i sprzedać projekty biurowe React I w Łodzi, Brain Park I i II w Krakowie, City II we Wrocławiu oraz centrum handlowe Libero w Katowicach, poinformowali przedstawiciele zarządu.

"Wszystkie nasze budynki biurowe są w tej chwili w pełni wynajęte, mamy dobre zwroty i widzimy, że stopy procentowe się zwiększyły, więc jeśli chodzi o rok 2024, uda nam się wprowadzić te produkty i apetyt na inwestycje wzrośnie w II połowie 2024 r. Uważamy, że wszystkie budynki, które będą oddawane, zarówno obecnie, jak i do 2025 r. będą towarem poszukiwanym na rynku. [...] W 2023 inwestorzy nie byli bardzo aktywni, a teraz wracają" - powiedział prezes Nicklas Lindberg podczas konferencji prasowej.

"Te aktywa będą sprzedawane w 2024 r., taki mamy plan, jeśli chodzi o aktywa biurowe. Libero również mieści się w tej kategorii. Oczekujemy, że koniunktura na rynku się poprawi, w związku z tym, że stopy procentowe w euro nie rosną, [...] stąd prognozy, że zaczniemy sprzedawać te aktywa w 2024 r." - dodał wiceprezes, dyrektor finansowy Maciej Drozd.

Zarząd podkreślił także, że w ramach Grupy zawsze zastanawia się, jak należy prowadzić alokację na poszczególne segmenty biznesowe i na dziś zakłada "mniej więcej 50% mieć w mieszkaniówce, 25% w segmencie living i 25% w sektorze komercyjnym, czyli biurowym".

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW; wchodzi w skład indeksu sWIG80. W 2022 r. miała 1,39 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii