04.09.2023
Zmiany w przepisach

Muller: Przygotujemy program dot. inwestycji w osiedla z wielkiej płyty

Warszawa, 04.09.2023 (ISBnews) - Rząd zobowiązuje się do przygotowania programu "Przyjazne osiedle", który zakładałby inwestycje w osiedla z wielkiej płyty, zarówno w modernizację bloków mieszkalnych, jak i ich otoczenia, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller.

"Zobowiązujemy się do stworzenia programu 'Przyjazne osiedle'. Zakłada on inwestycje rządowe w osiedla z tzw. wielkiej płyty, które powstały wiele lat temu. Dotyczy to zarówno modernizacji bloków, jak i ich otoczenia (parków, placów zabaw, dróg dojazdowych, parkingów, pawilonów)" - napisał Muller na swoim profilu w serwisie X (dawniej Twitter).

Wcześniej program zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Rewitalizacja tysięcy bloków, nowa termoizolacja, nowoczesne windy, nowe parki i miejsca odpoczynku dla rodzin" - powiedział Morawiecki w podcaście, wyemitowanym na profilu Prawa i Sprawiedliwości.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii
 • 12.06.2024
  Zmiany w przepisach

  Rząd chce przyjąć projekt noweli ustawy o podatkach od nieruchomości w III kw.

  Rząd chce przyjąć w III kwartale br. projekt nowelizacji ustawy o podatku rolnym i innych ustaw o podatkach lokalnych, który likwiduje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów, budynków i budowli wchodzących w skład infrastruktury terminala towarowego, a także tych niewykorzystywanych przez instytuty badawcze, wprowadza natomiast obowiązkowe opodatkowanie garaży wielostanowiskowych, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

 • 06.06.2024
  Zmiany w przepisach

  MF liczy, że rząd przyjmie projekty dot. Rady Fiskalnej i reguły wydatkowej w czerwcu

  Warszawa, 06.06.2024 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów liczy, że Rada Ministrów przyjmie projekty ustaw dotyczących Rady Fiskalnej oraz stabilizującej reguły wydatkowej w czerwcu, poinformował wiceminister Jurand Drop.

 • 04.06.2024
  Zmiany w przepisach

  Rząd przyjął projekt wydłużający termin na dostosowanie budynków o dwa lata

  Warszawa, 04.06.2024 (ISBnews) -  Rząd przyjął projekt ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, który zakłada przedłużenie obecnych przepisów dotyczących usytuowania budynków i ich dostępności dla osób niepełnosprawnych z 60 miesięcy proponowanych wcześniej do 84 miesięcy, wynika z informacji Centrum Informacyjnego Rządu (CIR).

 • 23.05.2024
  Zmiany w przepisach

  MRPiS: Płaca minimalna w 2025 r. na dotychczasowych zasadach, zmiany w kolejnych latach

  Warszawa, 23.05.2024 (ISBnews) - Płaca minimalna w roku 2025 zostanie ustalona na dotychczasowych zasadach, dopiero w latach będzie określana na podstawie nowej ustawy o płacy minimalnej, przygotowywanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), poinformowała szefowa resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

 • 22.05.2024
  Zmiany w przepisach

  Senat przyjął nowelę przesuwającą wdrożenie e-faktur na luty 2026 bez poprawek

  Warszawa, 22.05.2024 (ISBnews) - Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) oraz niektórych innych ustaw, przesuwając termin obowiązkowego wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) z 1 lipca 2024 na 1 lutego 2026 r.