28.09.2023
Magazynowa

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki z nowym najemcą IBP Instalfittings

28 września 2023: SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, podpisał umowę typu pre-let z IBP Instalfittings, spółką będąca częścią IBP Group, na wynajem powierzchni produkcyjnej i magazynowej. W transakcji pośredniczyła firma QUERCO PROPERTY.

SEGRO Logistics Park Poznań w Komornikach to centrum logistyczne strategicznie położone w pobliżu autostrady A2 (wschód-zachód). Dodatkowym atutem jest bliskość węzła Poznań – Zachód łączącego drogi ekspresowe S5 i S11. Całkowita powierzchnia parku wynosi 244 100 m2, co czyni go największą inwestycją SEGRO w regionie. Park jest niezwykle przyjazny środowisku i nowoczesny dzięki zastosowanym rozwiązaniom PropTech.

Spółka IBP Instalfittings projektuje, produkuje i dostarcza armaturę, zawory oraz akcesoria dla branży wodno-kanalizacyjnej i HVACR. Produkty przeznaczone są do zastosowań domowych, komercyjnych i przemysłowych. Innowacyjne podejście marki do projektowania i produkcji sprawiło, że jest światowym liderem w dziedzinie łączników używanych do rur z miedzi, stali węglowej, plastiku i stali nierdzewnej.

W budynku SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, liczącym 8 759 m2 instalowane są 3 w pełni zautomatyzowane linie do produkcji ze stali nierdzewnej.

Sławomir Woliński, Group Technical Director IBP Instalfittings mówi:

Wynajem magazynu w SEGRO Logistics Park Poznań w Komornikach pozwoli nam na dalszy rozwój firmy przy wykorzystaniu instalowanych zautomatyzowanych linii do produkcji. Komfortowa lokalizacja oraz autostrada w niedalekim sąsiedztwie zapewni szybką dostawę naszych produktów do klienta”.

Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO mówi:

Cieszymy się, że spółka IBP Instalfittings zdecydowała się wybrać SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Nawiązanie współpracy na bazie umowy pre-let świadczy o zaufaniu klienta, a także podkreśla atrakcyjność lokalizacji ze względu na położenie w okolicy autostrady A2 oraz bliskiej odległości do centrum Poznania. Gwarantuje to doskonałe połączenie z innymi regionami Polski oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników”.

Bartosz Michalski, Director, Technical Development, SEGRO Central Europe mówi:

„Obiekt wynajęty przez firmę IBP Instalfittings odznacza się najwyższymi standardami technicznymi. Zastosowane w tym projekcie rozwiązania wpływają m.in. na redukcję emisji dwutlenku węgla, co wpisuje się w nasz autorski program Odpowiedzialne SEGRO i priorytet związany właśnie z redukcją CO2 zarówno wbudowanego, jak i operacyjnego. Warto podkreślić też, że obiekt posiada certyfikat BREEAM Excellent”.

Marek Kurzątkowski, Director Industrial Agency, QUERCO PROPERTY mówi:

„Niewątpliwie głównym faktorem wpływającym na decyzję firmy IBP na najem w Komornikach jest doskonała lokalizacja i zrozumienie potrzeb najemcy. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać kolejną firmę w najmie powierzchni produkcyjnej na rynku ogólnopolskim, co potwierdza jednocześnie nasze pełne zaangażowanie w projekt”.

Źródło: Clue PR

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.09.2023
  InfrastrukturaMagazynowa

  C&W: Poziom pustostanów w obiektach handl. spadł o 1,2 pkt proc. r/r do 3,5% powierzchni

  Warszawa, 20.09.2023 (ISBnews) - Średni poziom pustostanów w obiektach handlowych w największych miastach w Polsce spadł o 1,2 pkt proc. r/r i wynosi obecnie 3,5% powierzchni. Spadek wakatów dotyczy sześciu z ośmiu największych miast (Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Szczecin, Warszawa, Wrocław), wynika z danych Cushman & Wakefield.

 • 19.09.2023
  InfrastrukturaMagazynowa

  Partners Group i Peakside z kolejną doskonałą lokalizacją w Warszawie

  Partners Group oraz Peakside Capital Advisors z sukcesem sfinalizowały zakup 5 ha gruntu na Okęciu, przy ulicy Kinetycznej w Warszawie. Wyjątkowa lokalizacja, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina i przy skrzyżowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy z drogą ekspresową S79, została przeznaczona pod zrównoważoną inwestycję magazynową dedykowaną miejskiej logistyce ostatniej mili. Transakcja została przeprowadzona w ramach istniejącej współpracy joint venture pomiędzy obiema stronami.

 • 05.09.2023
  Magazynowa

  Spółka Dekpolu ustaliła z 7R warunki kontraktu na 2 hale magazynowo-produkcyjne

  Warszawa, 05.09.2023 (ISBnews) - Dekpol Budownictwo, spółka zależna Dekpolu, uzgodniła z 7R kluczowe warunki kontraktu na wykonanie w charakterze generalnego wykonawcy robót budowlanych obejmujących budowę dwóch hal magazynowo-produkcyjnych z zapleczami socjalno-biurowymi wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Swarożynie, gm. Tczew, podał Dekpol. Zakończenie realizacji pierwszej hali o powierzchni ok. 44 tys. m2 ma nastąpić w I kw. 2024 r., natomiast realizacja drugiej hali o powierzchni 13 tys. m2 jest opcjonalna i jej zakończenie nastąpi w terminie 7 miesięcy od daty wywołania do realizacji. Wartość wynagrodzenia netto za wykonanie inwestycji została ustalona na poziomie ok. 8% przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej Dekpol za 2022 r., z czego druga hala odpowiada za ok. 21% wartości umowy (przeliczone wg kursu euro z dnia dzisiejszego).

 • 21.08.2023
  InfrastrukturaMagazynowa

  PINK: Na rynku przybyło ok. 0,69 mln m2 powierzchni magazynowo-przemysłowej w II kw. 2023

  Warszawa, 21.08.2023 (ISBnews) - Na polski rynek dostarczono w II kw. br. ok. 692 tys. m2 nowej powierzchni magazynowo-przemysłowej, podała Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK). W tym czasie popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowo-przemysłowe osiągnął niema 1,04 mln m2.