27.09.2023
Informacje giełdowe

Victoria Dom przydzieliła dwie serie trzyletnich obligacji o łącznej wartości 100 mln zł

Warszawa, 27.09.2023 (ISBnews) - Victoria Dom w ramach dwóch serii przydzieliła inwestorom trzyletnie obligacje o łącznej wartości 100 mln zł, podała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego oraz refinansowanie poprzednich transz obligacji.

"Inwestorzy, do których skierowana została nowa emisja, za nowe papiery w większości zapłacili gotówką (ponad 70 mln zł). Pozyskany w ten sposób kapitał obrotowy zostanie wykorzystany na finansowanie nowych projektów i zakup nowych gruntów. Część zaoferowanych teraz obligacji o wartości blisko 30 mln zł, opłacona została natomiast wcześniej wyemitowanymi obligacjami o terminach zapadalności następujących w październiku tego roku i czerwcu przyszłego roku" - powiedział wiceprezes spółki Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Inwestorzy, w ramach dwóch serii Y1 oraz Y2, objęli trzyletnie papiery dłużne o łącznej wartości 100 mln zł. Obligacje zostały wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst. Obligacje Y1 oraz Y2 wyemitowane zostały w ramach programu emisji o łącznej wielkość nie większej niż 100 mln zł.

Obligacje serii Y1 o wartości 30 mln zł przydzielone zostały 67 inwestorom. Stopa redukcji była na poziomie blisko 8%. Seria Y2 o wartości 70 mln zł została objęta przez 47 inwestorów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego oraz częściowo na refinansowanie poprzednich obligacji.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni inwestorom, którzy nam zaufali i wsparli nas w dalszym rozwoju działalności na rynku warszawskim i krakowskim. W planach mamy także uruchomienie w najbliższym okresie pierwszego projektu na rynku trójmiejskim" - dodał Waldemar Wasiluk

Victoria Dom prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w 2020 roku rozpoczęła również budowę osiedla w Krakowie. Od 5 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim - w Berlinie, a od roku w Lipsku. Victoria Dom sprzedała 1 208 lokali w 2022 r.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii