apps

Ceny nieruchomości w Krakowie — listopad 2021

tune

Barometr rynku

info

Średnia cena za m2

info

Liczba dostępnych mieszkań i domów

info

Wskaźnik popytu na mieszkania i domy

info

Oferta mieszkań i domów w Krakowie info

home_work
Kraków - listopad 2021
Dostępne oferty0
Dostępne inwestycje0
Sprzedane oferty0
Wprowadzone do sprzedaży0
00
Liczba dostępnych ofert
Mapa inwestycjiMapa inwestycji

Inwestycje w sprzedaży wg wielkości

info

Dostępne mieszkania i domy

info

Sprzedane mieszkania i domy

info

Inwestycje wprowadzone do sprzedaży

info

Partnerem serwisu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ceny nieruchomości a liczba pokoi

Finalna cena nieruchomości jest zależna m.in. od dostępnej powierzchni lokalu. W ofercie deweloperów w Krakowie znajdują się: kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe, mieszkania cztero- i więcej pokojowe oraz domy.

Ile kosztuje nieruchomość w w Krakowie? Na zakup kawalerki w Krakowie trzeba przeznaczyć średnio 12 099 zł/m2. Mieszkanie dwupokojowe w Krakowie kosztuje średnio 11 464 zł/m2, mieszkanie trzypokojowe - 10 532 zł/m2, mieszkanie czteropokojowe - 10 640 zł/m2.

Ile kosztuje dom w Krakowie? Zakup domu od dewelopera w Krakowie to koszt wynoszący średnio 9 040 zł/m2.

Ceny nieruchomości w Krakowie

Aktualnie, średnia cena za m2 nieruchomości w Krakowie wynosi 11 036 zł/m2. Od zeszłego miesiąca średnia cena za m2 nieruchomości wzrosła o 1,86 procent.

Kraków - gdzie za nieruchomość zapłacisz najmniej?

Gdzie w w Krakowie opłaca się kupić mieszkanie? Aktualnie najdroższą dzielnicą jest Bronowice, najtańszą - Podgórze. Średnia cena m2 nieruchomości w krakowskiej dzielnicy Podgórze wynosi 11 350 zł, w dzielnicy Bronowice - 0 zł.

Wpływ terminu oddania do użytkowania na cenę nieruchomości

Termin oddania gotowego lokalu do użytkowania ma kluczowe znaczenie. Nierzadko na mieszkanie od dewelopera trzeba poczekać kilka miesięcy lub nawet lat. Jak kształtują się ceny nieruchomości w w Krakowie, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na gotowe mieszkanie? Najwięcej, bo 11 505 zł/m2 trzeba w w Krakowie zapłacić za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy. Najmniej - 10 553 zł/m2 zapłacimy za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do pół roku.

Liczba ofert a skala realizowanych inwestycji

W Krakowie buduje się dużo, a oferta deweloperów jest różnorodna. Rynek nieruchomości W Krakowie to zarówno inwestycje małe (poniżej 51 mieszkań), średnie (od 51 do 100 mieszkań), duże (od 101 do 200 mieszkań), bardzo duże (powyżej 200 mieszkań) i domy.

Aktualnie w Krakowie realizowane są: małe przedsięwzięcia deweloperskie - 25 inwestycji, średnie przedsięwzięcia deweloperskie - 30 inwestycji, duże przedsięwzięcia deweloperskie - 30 inwestycji, bardzo duże przedsięwzięcia deweloperskie - 23 inwestycje.

Mieszkania i domy w Krakowie

W ofercie krakowskich deweloperów dostępne są nowe mieszkania i domy. Największą część dostępnych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie stanowią mieszkania dwupokojowe 43% - 2142 lokali, najmniejszą kawalerki 9% - 464 lokali.

Kraków: dostępne nieruchomości

Aktualnie na krakowskim rynku nieruchomości znajduje się 5 039 ofert. Najwięcej z nich - 40% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Dostępne są 2015 takie oferty. Najmniej ofert nieruchomości w Krakowie - 3% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do pół roku. Dostępne są 144 takie oferty.

Udział nieruchomości oznaczonych jako sprzedane w całej ofercie

Oferty nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych w w Krakowie cieszą się sporym zainteresowaniem. Jaki jest udział procentowy nieruchomości oznaczonych jako sprzedane? W listopad 2021 procentowy udział nowych nieruchomości, które znalazły właścicieli wynosił 18 procent. W miesiącu poprzedzającym październik 2021 taki wskaźnik kształtował się na poziomie 11 procent.

Pokaż przewodnik