vpn_key
Switch to english

Faq

Jakie dane znajdę na platformie BIGDATA.rynekpierwotny.pl?

Prezentujemy zagregowane dane z 16 największych rynków mieszkaniowych w Polsce, m.in. średnie ceny za m2 ofert deweloperskich prezentowanych na portalu rynekpierwotny.pl, popyt uwzględniając liczbę pokoi oraz powięrzchnię mieszkań. Udostępniamy wiedzę o podaży nowych mieszkań i domów, pokazujemy strukturę nowowprowadzanych i sprzedanych mieszkań oraz lokalizacje inwestycji w podziale na dzielnice, miasta i aglomeracje.

Jakie dane stanowią wsad do BIGDATA.rynekpierwotny.pl i skąd wiadomo, że są aktualne?

BIGDATA.rynekpierwotny.pl zasilana jest ofertami deweloperów zamieszczanych na portalu rynekpierwotny.pl Aktualizacją ofert na platformach zajmuje się 7 osobowy zespół, który dokonuje około 2 tys. zmian aktualizacyjnych miesięcznie.

Kto merytorycznie odpowiada za publikowane dane na platformie BIGDATA.rynekpierwotny.pl?

Prezentowane dane nadzoruje zespół składający się z ekspertów i analityków rynkowych oraz programistów.

Czy na BIGDATA.rynekpierwotny.pl znajdę dane mieszkaniowe z rynku wtórnego?

Obecnie platforma analityczna BIGDATA.rynekpierwotny.pl publikuje dane dotyczące nowych nieruchomości mieszkaniowych realizowanych przez deweloperów. W II półroczu 2022r. zasilimy platformę danymi z rynku wtórnego.

Czy dostęp do BIGDATA.rynekpierwotny.pl jest płatny?

Tak, dostęp dla podmiotów niezwiązanych z portalem rynekpierwotny.pl jest platny. Cennik dostępny jest pod adresem https://bigdata.rynekpierwotny.pl/cennik/

Kto może uzyskać darmowy dostęp?

Darmowy dostęp do platformy analitycznej otrzymują aktywni kontrahenci portalu rynekpierwotny.pl, media, uczelnie wyższe oraz instytucje państwowe.

Kim jest kontrahent portalu rynekpierwotny.pl?

Kontrahentami portalu są wszyscy pracownicy firm deweloperskich, które posiadają min. jedną aktywną inwestycję mieszkaniową na portalu rynekpierwotny.pl

Czy mogę bezpłatnie przetestować platformę BIGDATA.rynekpierwotny.pl?

Tak. W tym celu należy zarejestrować się na platformie BIGDATA.rynekpierwotny.pl. Po rejestracji nasz opiekun skontaktuje się i ustali szczegóły okresu testowego.

Jakie dane znajdują się w płatnym raporcie "Sytuacja na 10 największych rynkach mieszkaniowych w Polsce"?

Płatne raporty publikowane są co miesiąc i zawierają dane o aktualnej sytuacji na 10 największych rynkach mieszkaniowych w Polsce. Płatne raporty przygotowywane sa przez ekspertów branżowych rynekpierwotny.pl i GetHome.pl

Co to jest "Raport dedykowany"?

Raport dedykowany jest to opracowanie przygotowywane i wyceniane w oparciu konkretne potrzeby klienta i może zawierać: popyt, podaż, ceny, strukturę mieszkań wprowadzonych do sprzedaży, strukturę mieszkań sprzedanych, tempo sprzedaży, mieszkania wprowadzone do sprzedaży w poszczególnych przedziałach cenowych, sprzedane w poszczególnych przedziałach cenowych, i wiele innych.