apps

Ceny nieruchomości w Poznaniu — listopad 2021

tune

Barometr rynku

info

Średnia cena za m2

info

Liczba dostępnych mieszkań i domów

info

Wskaźnik popytu na mieszkania i domy

info

Oferta mieszkań i domów w Poznaniu info

home_work
Poznań - listopad 2021
Dostępne oferty0
Dostępne inwestycje0
Sprzedane oferty0
Wprowadzone do sprzedaży0
00
Liczba dostępnych ofert
Mapa inwestycjiMapa inwestycji

Inwestycje w sprzedaży wg wielkości

info

Dostępne mieszkania i domy

info

Sprzedane mieszkania i domy

info

Inwestycje wprowadzone do sprzedaży

info

Partnerem serwisu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ceny nieruchomości a liczba pokoi

Finalna cena nieruchomości jest zależna m.in. od dostępnej powierzchni lokalu. W ofercie deweloperów w Poznaniu znajdują się: kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe, mieszkania cztero- i więcej pokojowe oraz domy.

Ile kosztuje nieruchomość w w Poznaniu? Na zakup kawalerki w Poznaniu trzeba przeznaczyć średnio 13 080 zł/m2. Mieszkanie dwupokojowe w Poznaniu kosztuje średnio 8 692 zł/m2, mieszkanie trzypokojowe - 7 953 zł/m2, mieszkanie czteropokojowe - 8 031 zł/m2.

Ile kosztuje dom w Poznaniu? Zakup domu od dewelopera w Poznaniu to koszt wynoszący średnio 6 986 zł/m2.

Ceny nieruchomości w Poznaniu

Aktualnie, średnia cena za m2 nieruchomości w Poznaniu wynosi 8 730 zł/m2. Od zeszłego miesiąca średnia cena za m2 nieruchomości wzrosła o 5,49 procent.

Poznań - gdzie za nieruchomość zapłacisz najmniej?

Gdzie w w Poznaniu opłaca się kupić mieszkanie? Aktualnie najdroższą dzielnicą jest Grunwald, najtańszą - Grunwald. Średnia cena m2 nieruchomości w poznańskiej dzielnicy Grunwald wynosi 8 042 zł, w dzielnicy Grunwald - 6 785 zł.

Wpływ terminu oddania do użytkowania na cenę nieruchomości

Termin oddania gotowego lokalu do użytkowania ma kluczowe znaczenie. Nierzadko na mieszkanie od dewelopera trzeba poczekać kilka miesięcy lub nawet lat. Jak kształtują się ceny nieruchomości w w Poznaniu, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na gotowe mieszkanie? Najwięcej, bo 9 461 zł/m2 trzeba w w Poznaniu zapłacić za nowe lokale terminem oddania do użytkowania wynoszącym powyżej 2 lat. Najmniej - 7 415 zł/m2 zapłacimy za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy.

Liczba ofert a skala realizowanych inwestycji

W Poznaniu buduje się dużo, a oferta deweloperów jest różnorodna. Rynek nieruchomości W Poznaniu to zarówno inwestycje małe (poniżej 51 mieszkań), średnie (od 51 do 100 mieszkań), duże (od 101 do 200 mieszkań), bardzo duże (powyżej 200 mieszkań) i domy.

Aktualnie w Poznaniu realizowane są: małe przedsięwzięcia deweloperskie - 7 inwestycji, średnie przedsięwzięcia deweloperskie - 6 inwestycji, duże przedsięwzięcia deweloperskie - 21 inwestycji, bardzo duże przedsięwzięcia deweloperskie - 20 inwestycji.

Mieszkania i domy w Poznaniu

W ofercie poznańskich deweloperów dostępne są nowe mieszkania i domy. Największą część dostępnych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu stanowią mieszkania trzypokojowe 41% - 1446 lokali, najmniejszą mieszkania 4+ pokojowe 12% - 421 lokali.

Poznań: dostępne nieruchomości

Aktualnie na poznańskim rynku nieruchomości znajduje się 3 555 ofert. Najwięcej z nich - 53% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Dostępne są 1881 takie oferty. Najmniej ofert nieruchomości w Poznaniu - 3% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do pół roku. Dostępne są 117 takie oferty.

Udział nieruchomości oznaczonych jako sprzedane w całej ofercie

Oferty nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych w w Poznaniu cieszą się sporym zainteresowaniem. Jaki jest udział procentowy nieruchomości oznaczonych jako sprzedane? W listopad 2021 procentowy udział nowych nieruchomości, które znalazły właścicieli wynosił 8 procent. W miesiącu poprzedzającym październik 2021 taki wskaźnik kształtował się na poziomie 13 procent.

Pokaż przewodnik