apps

Ceny nieruchomości w Warszawie — listopad 2021

tune

Barometr rynku

info

Średnia cena za m2

info

Liczba dostępnych mieszkań i domów

info

Wskaźnik popytu na mieszkania i domy

info

Oferta mieszkań i domów w Warszawie info

home_work
Warszawa - listopad 2021
Dostępne oferty0
Dostępne inwestycje0
Sprzedane oferty0
Wprowadzone do sprzedaży0
00
Liczba dostępnych ofert
Mapa inwestycjiMapa inwestycji

Inwestycje w sprzedaży wg wielkości

info

Dostępne mieszkania i domy

info

Sprzedane mieszkania i domy

info

Inwestycje wprowadzone do sprzedaży

info

Partnerem serwisu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ceny nieruchomości a liczba pokoi

Finalna cena nieruchomości jest zależna m.in. od dostępnej powierzchni lokalu. W ofercie deweloperów w Warszawie znajdują się: kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe, mieszkania cztero- i więcej pokojowe oraz domy.

Ile kosztuje nieruchomość w w Warszawie? Na zakup kawalerki w Warszawie trzeba przeznaczyć średnio 16 216 zł/m2. Mieszkanie dwupokojowe w Warszawie kosztuje średnio 11 837 zł/m2, mieszkanie trzypokojowe - 10 799 zł/m2, mieszkanie czteropokojowe - 10 904 zł/m2.

Ile kosztuje dom w Warszawie? Zakup domu od dewelopera w Warszawie to koszt wynoszący średnio 8 467 zł/m2.

Ceny nieruchomości w Warszawie

Aktualnie, średnia cena za m2 nieruchomości w Warszawie wynosi 12 004 zł/m2. Od zeszłego miesiąca średnia cena za m2 nieruchomości wzrosła o 2,01 procent.

Warszawa - gdzie za nieruchomość zapłacisz najmniej?

Gdzie w w Warszawie opłaca się kupić mieszkanie? Aktualnie najdroższą dzielnicą jest Mokotów, najtańszą - Białołęka. Średnia cena m2 nieruchomości w warszawskiej dzielnicy Białołęka wynosi 9 025 zł, w dzielnicy Mokotów - 15 982 zł.

Wpływ terminu oddania do użytkowania na cenę nieruchomości

Termin oddania gotowego lokalu do użytkowania ma kluczowe znaczenie. Nierzadko na mieszkanie od dewelopera trzeba poczekać kilka miesięcy lub nawet lat. Jak kształtują się ceny nieruchomości w w Warszawie, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na gotowe mieszkanie? Najwięcej, bo 13 213 zł/m2 trzeba w w Warszawie zapłacić za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy. Najmniej - 10 925 zł/m2 zapłacimy za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do roku.

Liczba ofert a skala realizowanych inwestycji

W Warszawie buduje się dużo, a oferta deweloperów jest różnorodna. Rynek nieruchomości W Warszawie to zarówno inwestycje małe (poniżej 51 mieszkań), średnie (od 51 do 100 mieszkań), duże (od 101 do 200 mieszkań), bardzo duże (powyżej 200 mieszkań) i domy.

Aktualnie w Warszawie realizowane są: małe przedsięwzięcia deweloperskie - 24 inwestycje, średnie przedsięwzięcia deweloperskie - 43 inwestycje, duże przedsięwzięcia deweloperskie - 66 inwestycji, bardzo duże przedsięwzięcia deweloperskie - 40 inwestycji.

Mieszkania i domy w Warszawie

W ofercie warszawskich deweloperów dostępne są nowe mieszkania i domy. Największą część dostępnych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie stanowią mieszkania dwupokojowe 37% - 3334 lokali, najmniejszą kawalerki 14% - 1245 lokali.

Warszawa: dostępne nieruchomości

Aktualnie na warszawskim rynku nieruchomości znajduje się 8 914 ofert. Najwięcej z nich - 57% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Dostępne są 5051 takie oferty. Najmniej ofert nieruchomości w Warszawie - 3% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy. Dostępne są 230 takie oferty.

Udział nieruchomości oznaczonych jako sprzedane w całej ofercie

Oferty nowych mieszkań, domów i lokali użytkowych w w Warszawie cieszą się sporym zainteresowaniem. Jaki jest udział procentowy nieruchomości oznaczonych jako sprzedane? W listopad 2021 procentowy udział nowych nieruchomości, które znalazły właścicieli wynosił 13 procent. W miesiącu poprzedzającym październik 2021 taki wskaźnik kształtował się na poziomie 15 procent.

Pokaż przewodnik