apps

Ceny mieszkań w Katowicach — listopad 2021

Barometr rynku

info

Średnia cena za m2 mieszkania

info

Liczba dostępnych mieszkań

info

Wskaźnik popytu na mieszkania

info

Oferta mieszkań w Katowicach info

home_work
Katowice - listopad 2021
Dostępne oferty0
Dostępne inwestycje0
Sprzedane oferty0
Wprowadzone do sprzedaży0
00
Liczba dostępnych ofert
Mapa inwestycjiMapa inwestycji

Inwestycje w sprzedaży z mieszkaniami wg wielkości

info

Dostępne mieszkania

info

Wprowadzone inwestycje z mieszkaniami

info

Partnerem serwisu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ceny mieszkań a liczba pokoi

Finalna cena mieszkania jest zależna m.in. od dostępnej powierzchni lokalu. W ofercie deweloperów w Katowicach znajdują się: kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe, mieszkania cztero- i więcej pokojowe oraz domy.

Ile kosztuje mieszkanie w w Katowicach? Na zakup kawalerki w Katowicach trzeba przeznaczyć średnio 9 624 zł/m2. Mieszkanie dwupokojowe w Katowicach kosztuje średnio 8 453 zł/m2, mieszkanie trzypokojowe - 7 814 zł/m2, mieszkanie czteropokojowe - 8 093 zł/m2.

Ceny mieszkań a termin oddania do użytkowania

Termin oddania gotowego lokalu do użytkowania ma kluczowe znaczenie. Nierzadko na mieszkanie od dewelopera trzeba poczekać kilka miesięcy lub nawet lat. Jak kształtują się ceny mieszkań w Katowicach, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na gotowe lokum? Najwięcej, bo 9 263 zł/m2 trzeba w Katowicach zapłacić za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Najmniej - 0 zł/m2 zapłacimy za za nowe lokale z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do pół roku.

Katowice - aktualnie realizowane inwestycje

W Katowicach buduje się dużo a oferta deweloperów jest różnorodna. Rynek nowych mieszkań w Katowicach to zarówno inwestycje małe (poniżej 51 mieszkań), średnie (od 51 do 100 mieszkań), duże (od 101 do 200 mieszkań), bardzo duże (powyżej 200 mieszkań).

Aktualnie w Katowicach realizowane są: małe przedsięwzięcia deweloperskie - 0 inwestycji, średnie przedsięwzięcia deweloperskie - 4 inwestycje, duże przedsięwzięcia deweloperskie - 8 inwestycji, bardzo duże przedsięwzięcia deweloperskie - 7 inwestycji.

Katowice: dostępne mieszkania

Aktualnie na katowickich rynku nieruchomości znajduje się 1 246 ofert. Najwięcej z nich - 45% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do dwóch lat. Dostępne są 562 takie oferty. Najmniej ofert nieruchomości w Katowicach - 1% dotyczy lokali z terminem oddania do użytkowania wynoszącym do 3 miesięcy. Dostępne są 8 takie oferty.

Jakie nieruchomości kupują katowiczanie?

Popyt na nowe mieszkania utrzymuje się na wysokim poziomie. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem mieszkania od dewelopera w Katowicach zarówno na własny użytek, jak i pod inwestycję. Konkurencja na katowickich rynku nieruchomości jest duża. Miasto nieustannie przyciąga nowych inwestorów, a budowane osiedla oferują szereg udogodnień dla mieszkańców. Jak przedstawiają się preferencje użytkowników portalu RynekPierwotny.pl biorąc pod uwagę podział administracyjny miasta? Mieszkaniem w dzielnicy Zespół Dzielnic Śródmiejskich w listopad 2021 było zainteresowanych 502 użytkowników.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Katowicach

Katowice jest bardzo atrakcyjną aglomeracją zarówno dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości, jak i inwestorów. Liczba nowo realizowanych przedsięwzięć deweloperskich z każdym rokiem się zwiększa. Ile nowych inwestycji powstaje w Katowicach Aktualnie listopad 2021 w ofercie portalu RynekPierwotny.pl znajdują się nowo dodane inwestycje: małe nieruchomości - 0 oferty, średnie nieruchomości - 0 oferta, duże nieruchomości - 1 ofert, bardzo duże nieruchomości - 0 ofert.

Nowo wprowadzone mieszkania do sprzedaży w Katowicach - udział procentowy

Jak kształtuje się procentowy udział nowo wprowadzonych do sprzedaży mieszkań w w Katowicach? W listopad 2021 liczba nowych mieszkań wynosiła 1246, w miesiącu poprzedzającym październik 2021 - 877 inwestycji.

Pokaż przewodnik