Pierwsza, ogólnopolska platforma do monitoringu i samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego dla profesjonalistów

Prezentujemy aktualne, zagregowane dane na podstawie 4000 nowych nieruchomości mieszkaniowych, zamieszczonych rocznie na portalu rynekpierwotny.pl, realizowanych przez ponad 1000 deweloperów w całej Polsce.

0 zł/m2
Gdańsk
0 zł/m2
Kraków
0 zł/m2
Łódź
0 zł/m2
Poznań
0 zł/m2
Warszawa
0 zł/m2
Wrocław
info

Średnia cena za metr kwadratowy w 6 największych miastach w styczniu 2023

BIG DATA rynekpierwotny.pl dedykujemy wszystkim profesjonalnym uczestnikom rynku mieszkaniowego, w szczególności deweloperom współpracującym z portalem rynekpierwotny.pl oraz mediom specjalizującym się w analizie rynku mieszkaniowego.

Dlaczego warto?

Największy zbiór
Bieżący monitoring 4 000 inwestycji zawierających ponad 150 000 ofert mieszkaniowych
Bieżąca aktualizacja
Każdego dnia sześcioosobowy zespół dokonuje setek aktualizacji ofert
Dane popytowe
Analizujemy zachowania 1 mln użytkowników poszukujących własnego "M", widzimy zmieniające się ich preferencje zakupowe
Doświadczenie
13-letnie doświadczenie upoważnia nas do analizowania i dzielenia się wiedzą i danymi rynkowymi

Zobacz nagranie z konferencji on-line

Nie współpracujesz jeszcze z portalem rynekpierwotny.pl?
Chcesz korzystać z platformy analitycznej BIG DATA rynekpierwotny.pl?

Julia Warchoł
Julia WarchołOpiekun klienta BIG DATA rynekpierwotny.pl  +48 784 930 517j.warchol@rynekpierwotny.pl

Co znajdziesz w BigData?

euro

Średnia cena mieszkań za m2

Przedstawiamy zagregowane, średnie ceny mieszkań dla 14 największych miast w Polsce. Dzięki tym danym sprawdzisz i porównasz, jak kształtują się ceny mieszkań w Twojej okolicy.

home_work

Liczba dostępnych nieruchomości

Prezentowana liczba jest sumą aktualnych ofert nieruchomości na portalu rynekpierwotny.pl na koniec miesiąca. Dowiesz się, jak duża jest oferta mieszkaniowa w Twoim mieście.

trending_up

Popyt na mieszkania i domy

Platforma udostępnia dane pokazujące, jakie było zainteresowanie nowymi nieruchomościami na podstawie ilorazu sprzedanych nieruchomości i sumy dostępnych na portalu rynekpierwotny.pl ofert.

work_outline

Sprzedane mieszkania i domy

Przydatna wiedza na temat sprzedanych nowych mieszkań i domów w podziale na liczbę pokoi, cenę, powierzchnię czy etap realizacji inwestycji.

flag

Mieszkania i domy wprowadzone do sprzedaży

Unikalna wiedza dotycząca uzupełniania oferty mieszkaniowej przez 97% deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Dzięki tej funkcjonalności dowiesz się m.in. jakie mieszkania trafiły na rynek i w jakim przedziale cenowym.

place

Szczegółowy raport dla wybranych miast

Wyselekcjonowane dane dotyczące cen i ofert w danym mieście pozwalają szybko zdobyć wiedzę o aktualnych rynkowych trendach.

Rynek mieszkaniowy w 7 miastach III kw. 2022 r.
Marek Wielgo - ekspert portali rynekpierwotny.pl i GetHome.pl
Marek Wielgoekspert portali
rynekpierwotny.pl i GetHome.pl

Sytuacja popytowo-podażowa na rynkach mieszkaniowych największych miast przypomina w tym roku roller coaster. Większość uczestników rynku zadaje sobie pytanie, co będzie dalej. Z wrześniowych danych wynika, że w 7 największych miastach deweloperzy znaleźli chętnych na 2,6 tys. mieszkań, co jest wynikiem lepszym od sierpniowego o 6%. I to w sytuacji, gdy na rynku kredytów hipotecznych panuje zapaść. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) podało, że w sierpniu banki udzieliły zaledwie 7,4 tys. kredytów mieszkaniowych.Sytuację popytową w poszczególnych miastach lepiej obrazują dane kwartalne. Trzeci kwartał br. był o 11% gorszy pod względem sprzedaży mieszkań od II kwartału. Gwałtowny spadek popytu przypisuje się zapoczątkowanym przez Radę Polityki Pieniężnej w IV kw. ubiegłego roku podwyżkom stóp procentowych.W okresie 9 miesięcy tego roku deweloperzy sprzedali łącznie tylko ok. 25,4 tys. mieszkań, czyli o 37% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Należy podkreślić, że popyt skurczył się najbardziej we Wrocławiu (o 48%), Gdańsku (o 38%) i w Warszawie (o 37%).A jak wyglądała sytuacja podażowa? We wrześniu deweloperzy wprowadzili do sprzedaży w 7 miastach łącznie 2,3 tys. mieszkań, czyli o 9% mniej niż w sierpniu. Niestety, zgodnie z naszymi przewidywaniami, po czerwcowym boomie podażowym, gdy na rynek trafiło przeszło 3,9 tys. nowych, kolejne miesiące przyniosły wygaszenie aktywności części firm deweloperskich.Wrzesień zakończył się 1% spadkiem oferty w porównaniu z sierpniem. Było w niej łącznie blisko 35,8 tys. mieszkań. Wrześniowa oferta była więc o 17% większa od ubiegłorocznej. Z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl wynika, że wrzesień przyniósł w większości największych miast stabilizację lub nawet spadek średniej ceny metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich. W praktyce obniżki cen mogą być większe niż 1-2%. Coraz więcej firm deweloperskich proponuje bowiem kupującym rabaty i różnego rodzaju bonusy takie jak wyposażenie kuchni, miejsce parkingowe w cenie mieszkania.

Bądź na bieżąco

info

Dołącz do newslettera BigData rynekpierwotny.pl aby otrzymywać spersonalizowane informacje i raporty z rynku mieszkaniowego