Pierwsza, ogólnopolska platforma do monitoringu i samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego dla profesjonalistów

Prezentujemy co miesiąc, aktualne, zagregowane dane na podstawie 90% monitorowanych, nowych nieruchomości mieszkaniowych w Polsce.

Warszawa
0 zł/m2
Trójmiasto
0 zł/m2
Kraków
0 zł/m2
Łódź
0 zł/m2
Poznań
0 zł/m2
Warszawa
0 zł/m2
Wrocław

Średnia cena za metr kwadratowy w 7 największych miastach w listopadzie 2023

logo Digital Excellence Awards 2022

Wyróżnienie w konkursie Digital Excellence Awards 2022 w kategorii
„Digital Capabilities”

Platformę BIG DATA RynekPierwotny.pl dedykujemy wszystkim profesjonalnym uczestnikom rynku mieszkaniowego, w szczególności deweloperom współpracującym z portalem RynekPierwotny.pl, analitykom, pracowniom badawczym, producentom materiałów budowlanych oraz mediom specjalizującym się w analizie rynku mieszkaniowego.

Dlaczego warto?

Największy zbiór

Bieżący monitoring 150 000 ofert mieszkaniowych realizowanych przez ponad 1000 deweloperów

Bieżąca aktualizacja

Każdego dnia dedykowane aplikacje oraz siedmioosobowy zespół dokonują setek aktualizacji ofert

Dane popytowe

Analizujemy zachowania 1 mln użytkowników poszukujących własnego "M", widzimy zmieniające się ich preferencje zakupowe

Doświadczenie

14-letnie doświadczenie upoważnia nas do analizowania i dzielenia się wiedzą i danymi rynkowymi

Zobacz nagranie z konferencji on-line

Co znajdziesz w BIG DATA?

Średnia cena mieszkań za m2

Przedstawiamy zagregowane, średnie ceny mieszkań dla 16 największych miast w Polsce. Dzięki tym danym sprawdzisz i porównasz, jak kształtują się ceny mieszkań w Twojej okolicy.

Liczba dostępnych nieruchomości

Prezentowana liczba jest sumą aktualnych ofert nieruchomości na portalu RynekPierwotny.pl na koniec miesiąca. Dowiesz się, jak duża jest oferta mieszkaniowa w Twoim mieście.

Popyt na mieszkania i domy

Platforma udostępnia dane pokazujące, jakie było zainteresowanie nowymi nieruchomościami na podstawie ilorazu sprzedanych nieruchomości i sumy dostępnych na portalu RynekPierwotny.pl ofert.

Sprzedane mieszkania i domy

Przydatna wiedza na temat sprzedanych nowych mieszkań i domów w podziale na liczbę pokoi, cenę, powierzchnię czy etap realizacji inwestycji.

Mieszkania i domy wprowadzone do sprzedaży

Unikalna wiedza dotycząca uzupełniania oferty mieszkaniowej przez 97% deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe w Polsce. Dzięki tej funkcjonalności dowiesz się m.in. jakie mieszkania trafiły na rynek i w jakim przedziale cenowym.

Szczegółowy raport dla wybranych miast

Wyselekcjonowane dane dotyczące cen i ofert w danym mieście pozwalają szybko zdobyć wiedzę o aktualnych rynkowych trendach.

Poznaj wszystkie produkty BIG DATA

Monitoring Konkurencji

Porównaj Twoją inwestycję z konkurencją pod kątem zainteresowania, cen i tempa sprzedaży.

Raporty dedykowane

Skomponuj swój raport - wybierz dane, a my stworzymy dla Ciebie raport dla dowolnego miasta lub aglomeracji.

Dowiedz się więcej

Raport kwartalny

Raport "Aktualna sytuacja na 10 największych rynkach mieszkaniowych w Polsce", który wydajemy regularnie co kwartał.

Dowiedz się więcej

Surowe dane

Szczegółowe dane dla analityków bez oprawy graficznej i komentarza eksperta.

Dowiedz się więcej
Zamów produkty BIG DATA RynekPierwotny.pl

Aleksandra Boratyńska

Aleksandra Boratyńska

Opiekun klienta BIG DATA
RynekPierwotny.pl

Tomasz Zawadka

Tomasz Zawadka

Opiekun klienta BIG DATA
RynekPierwotny.pl

Dorota Wachnicka

Dorota Wachnicka

Opiekun klienta BIG DATA
RynekPierwotny.pl

Zaufali nam

Jako klient portalu RynekPierwotny.pl mamy nieograniczony dostęp do danych z rynku mieszkaniowego prezentowanych na platformie online BIG DATA RynekPierwotny.pl Na podstawie zamieszczonych tam informacji monitorujemy i analizujemy lokalne rynki, w których prowadzimy naszą działalność deweloperską. Aktualne dane wykorzystujemy przy ustalaniu cenników, działaniach marketingowych czy zakupie ziemi pod nowe osiedla.

Marek Szmidt

Dom Development

Żeby pisać rzetelnie o rynku nieruchomości, konieczny jest dostęp do najświeższych, wiarygodnych danych – i właśnie dlatego w codziennej pracy często korzystam z narzędzia BIG DATA RynekPierwotny.pl. Informacje są zaprezentowane w bardzo przejrzysty, czytelny sposób, dzięki czemu mogę błyskawicznie dotrzeć do tego, czego szukam. Szczególnie cenna jest możliwość śledzenia zmian cen mieszkań i innych zmiennych na przestrzeni miesięcy czy lat – to wygodny sposób na wychwycenie długofalowych trendów.

Przemysław Zańko-Gulczyński

Polska Press Groupa

Marek Wielgo

Marek Wielgo

ekspert portali
RynekPierwotny.pl i GetHome.pl

Rynek mieszkaniowy w 7 miastach

III kw. 2023 r.

III kwartał 2023 roku przyniósł duży wzrost sprzedaży nowych mieszkań w 7 największych metropoliach (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Trójmiasto, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia). To zasługa m.in. programu Bezpieczny Kredyt na 2%, który z jednej strony poprawił zdolność kredytową klientów a z drugiej przyspieszył decyzję osób, które zastanawiały się nad zakupem mieszkania.

Deweloperzy nie zareagowali jednak na rosnący popyt odpowiednim zwiększeniem podaży, więc ich oferta bardzo mocno się skurczyła. Skutkiem był gwałtowny wzrost średniej ceny metra kwadratowego.

Wg danych BIG DATA RynekPierwotny.pl w trzecim kwartale br. średnia cena metra kwadratowego najmocniej wzrosła w Krakowie (+11%), w Warszawie i Aglomeracji Katowickiej (+8%) oraz Wrocławiu (+7%). Na drugim końcu znalazła się Łódź, w której cena metra kw. pozostała na poziomie z poprzedniego kwartału. W okresie od lipca do września br. liczba zawieranych umów deweloperskich w 7 największych metropoliach wrosła aż o 35%. Pod względem sprzedaży III kwartał br. był lepszy niż poszczególne kwartały 2022 r. i porównywalny z wynikami kwartalnymi z 2021 r. W porównaniu z trzecim kwartałem ub. roku wzrost sięga aż 120%. Wzrost sprzedaży liczony w okresie dziewięciomiesięcznym jest jeszcze większy.

Wysokiemu tempu sprzedaży mieszkań nie towarzyszył odpowiedni dopływ nowych, które uzupełniłyby ofertę deweloperską. W 7 analizowanych metropoliach, w trzecim kwartale br., firmy deweloperskie wprowadziły na rynek łącznie ok. 9,5 tys. lokali, czyli o 2% mniej niż w drugim kwartale i aż o 24% mniej niż w pierwszym. Z kolei, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, nowa podaż zmniejszyła się o 23%.

We wszystkich analizowanych metropoliach liczba mieszkań wprowadzonych w tym roku na rynek była mniejsza niż sprzedanych. Szczególnie poważna sytuacja występuje w stolicy Małopolski, gdzie pod koniec września w ofercie firm deweloperskich było aż o 51% mniej mieszkań niż jeszcze dziewięć miesięcy temu! W Warszawie oferta lokali skurczyła się w tym okresie o 41%, we Wrocławiu – o 38%, a w Trójmieście – o 27%.

Firmy deweloperskie oferowały pod koniec września łącznie ok. 39 tys. lokali, czyli o 30% mniej niż w końcówce ubiegłego roku.

BIG DATA News

Zapisz się do BIG DATA News aby otrzymywać co tydzień garść najważniejszych wiadomości z rynku mieszkaniowego.

envelope