MC opublikuje pierwszy projekt ustawy dotyczący AI w najbliższych dniach
Ministerstwo Cyfryzacji (MC) opublikuje w najbliższych dniach pierwszy projekt ustawy dotyczącej sztucznej inteligencji (AI), zapowiedział wiceminister Dariusz Standerski. Będzie on dotyczył zastosowania AI w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, wymiar sprawiedliwości i transport.
"W ciągu najbliższych kilku dni opublikujemy pierwszy projekt ustawy dotyczącej sztucznej inteligencji (AI). Będzie on dotyczył zastosowania AI w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, wymiar sprawiedliwości i transport. Chcemy, aby przepisy nie tylko wprowadzały zasady, ale także umożliwiały rozwój. Liczymy, że te regulacje pomogą przyspieszyć postęp technologiczny. To ważny moment, który otwiera debatę na temat finansowania sektora cyfrowego w Polsce" - powiedział Standerski podczas uroczystego otwarcia 51. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE, cytowany na profilu resortu na platformie X.
Wiceminister poinformował też, że 28 października Ministerstwo Cyfryzacji przedstawi założenia strategii cyfryzacji państwa.
"Będzie to pierwszy tego typu plan. Dokument będzie ważny dla wszystkich ministerstw, ponieważ wraz z nim wprowadzona zostanie nowelizacja ustawy o informatyzacji. Dzięki niej każde ministerstwo będzie miało swojego pełnomocnika ds. cyfryzacji. Cyfryzacja przestała być tylko zadaniem jednego ministerstwa - teraz nad tym tematem pracują wszystkie resorty" - wskazał wiceminister.
(ISBnews)
Źródło: ISB news
- 31.12.2024GospodarkaInformacje z gospodarkiZmiany w przepisachPrawo
Rząd przyjął projekt dot. zgłaszania obiektów budowlanych do MON
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo lotnicze. Nowe przepisy przewidują obowiązek zgłaszania do ministra obrony narodowej obiektów budowlanych, w tym tymczasowych obiektów budowlanych. Rozwiązanie zapewnieni bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wojskowych statków powietrznych, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).
- 20.12.2024Zmiany w przepisach
Sejm przyjął nowelizację ustawy o podmiotach obsługujących kredyty i nabywcach kredytów
Sejm przyjął nowelizację ustawy o podmiotach obsługujących kredyty i nabywcach kredytów, która ma na celu zmniejszenie ryzyka gromadzenia się nieobsługiwanych kredytów. Przepisy odnoszą się do nieobsługiwanych kredytów, tj. m.in. takich, z których spłatą kredytobiorca spóźnia się o ponad 90 dni.
- 16.12.2024Zmiany w przepisach
Prezydent podpisał nowelizację dot. sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, której celem ustawy jest implementacja do krajowego porządku prawnego dyrektywy 2022/2464 w odniesieniu do sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, podała Kancelaria Prezydenta.
- 13.12.2024Zmiany w przepisach
MRiT: Trwają prace nad ostatecznym kształtem programu mieszkaniowego
Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) prowadzi prace nad ostatecznym kształtem programu mieszkaniowego z wykorzystaniem wcześniej sprawdzonych instrumentów, takich jak w programie "Mieszkanie dla Młodych", podał resort. Wejście w życie tego programu jest uzależnione od porozumienia w koalicji rządzącej, wskazano.
- 12.12.2024Zmiany w przepisach
PZFD: Rezygnacja z 'Kredytu 0%' spóźniona, potrzebne działania zwiększające podaż na rynku
Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) ocenia, że decyzja o rezygnacji z programu "Kredyt 0%" powinna zostać podjęta dużo wcześniej, natomiast w zakresie działań administracyjnych potrzebne jest rozwijanie budownictwa społecznego oraz skupienie się na rozwiązaniach, które zwiększą podaż na rynku: uproszczą procedury i zwiększą liczbę gruntów pod budownictwo mieszkaniowe, ocenia dyrektor generalny Związku Bartosz Guss.