Prawo

Dołącz do kilkutysięcznej grupy profesjonalistów rynku mieszkaniowego i korzystaj z najnowszych informacji branżowych.
 • 20.02.2024
  Informacje z gospodarkiZmiany w przepisach

  Domański: Chcemy pokazać w tym roku założenia fundamentalnej reformy podatkowej

  Warszawa, 20.02.2024 (ISBnews) - Rząd chce przedstawić założenia fundamentalnej reformy podatkowej w tym roku, po przeprowadzeniu szerokiej dyskusji ze stowarzyszeniami przedsiębiorców i związkami zawodowymi, zapowiedział minister finansów Andrzej Domański.

 • 15.02.2024
  BankiZmiany w przepisach

  Rząd zajmie się projektem dot. wakacji kredytowych na posiedzeniu we wtorek

  Warszawa, 15.02.2024 (ISBnews) - Rząd zajmie się projektem ustawy dotyczącym wakacji kredytowych na posiedzeniu we wtorek, 20 lutego, podano w porządku obrad tego posiedzenia. Rząd ma się zająć także jutro projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu.

 • 12.02.2024
  BankiZmiany w przepisach

  MF: Z wakacji kredytowych będzie można skorzystać 2 razy w II kw. i po raz w III i IV kw.

  Warszawa, 12.02.2024 (ISBnews) - W projekcie ustawy dotyczącej tzw. wakacji kredytowych - przygotowanym przez Ministerstwo Finansów - proponuje się, by z tego rozwiązania można było skorzystać 2 razy w II kw. i po raz w III i IV kw. br., podano w ocenie skutków regulacji (OSR) do projektu ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Jednocześnie w OSR podtrzymano, że koszt przedłużenia wakacji kredytowych na br. na planowanych zmienionych zasadach wyniesie 2,5 mld zł.

 • 12.02.2024
  BankiZmiany w przepisach

  Berek: Rząd zajmie się projektem dot. wakacji kredytowych w przyszłym tygodniu

  Warszawa, 12.02.2024 (ISBnews) - Ze względu na zapowiedzianą na wtorek Radą Gabinetową rząd zajmie się projektem ustawy dotyczącym wakacji kredytowych na posiedzeniu w kolejnym tygodniu zamiast na jutrzejszym spotkaniu, poinformował przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek.

 • 12.02.2024
  Zmiany w przepisach

  Rząd zajmie się jutro projektami dot. kredytów mieszkaniowych i Ministerstwa Przemysłu

  Warszawa, 12.02.2024 (ISBnews) - W porządku obrad wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów znalazł się projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rząd ma się zająć także jutro projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu.

 • 25.01.2024
  BankiZmiany w przepisach

  Prezes ZBP: Rozmawiamy z MF o podatku Belki i podatku bankowym

  Warszawa, 25.01.2024 (ISBnews) - Związek Banków Polskich (ZBP) przedstawił ministrowi finansów swoje propozycje w odniesieniu do podatku bankowego i jest też gotów do rozmów na temat zmian w konstrukcji tzw. podatku Belki, zapowiedział prezes Tadeusz Białek.

 • 24.01.2024
  Informacje z gospodarkiZmiany w przepisach

  MRiT: Projekt wakacji składkowych skierowany do konsultacji, koszt ok. 1,73 mld zł w 2024

  Warszawa, 24.01.2024 (ISBnews) - Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przygotowało projekt przepisów wprowadzających wakacje składkowe dla przedsiębiorców, który został skierowany do uzgodnień i konsultacji, podało ministerstwo. Resort szacuje, że z wakacji będzie mogło skorzystać ok. 1,8 mln osób, a koszt rozwiązania w tym roku to ok. 1,73 mld zł.

 • 23.01.2024
  Informacje z gospodarkiZmiany w przepisach

  Domański: Trwają prace nad ograniczeniem podatku Belki, projekt przedstawimy w lutym

  Warszawa, 23.01.2024 (ISBnews) - W Ministerstwie Finansów trwają prace nad ograniczeniem podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki) i projekt ustawy w tej kwestii zostanie przedstawiony w lutym, zapowiedział minister finansów Andrzej Domański.

 • 23.01.2024
  Informacje z gospodarkiZmiany w przepisach

  Domański: Prace nad podwyższeniem kwoty wolnej trwają, potrzebne konsultacje z koalicją

  Warszawa, 23.01.2024 (ISBnews) - W Ministerstwie Finansów trwają prace nad podwyższeniem kwoty wolnej od podatku PIT do 60 tys. zł z 30 tys. zł, ich rozstrzygnięcie to kwestia najbliższych miesięcy, ale niezbędne są tu m.in. konsultacje z koalicjantami, poinformował minister finansów Andrzej Domański.

 • 12.01.2024
  BankiZmiany w przepisach

  MF chce rozpatrzenia projektu dot. wakacji kredytowych na najbliższym Stałym Komitecie RM

  Warszawa, 12.01.2024 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów chce, aby Stały Komitet Rady Ministrów rozpatrzył projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom na swoim najbliższym posiedzeniu, podał resort.

BIG DATA News

Zapisz się do BIG DATA News aby otrzymywać co tydzień garść najważniejszych wiadomości z rynku mieszkaniowego.

envelope