07.12.2023
Informacje z gospodarki

Morawiecki: Rozporządzenie o 0% VAT na żywność na 2024 rok popiszemy jutro lub pojutrze

Warszawa, 07.12.2023 (ISBnews) - Rozporządzenie o przedłużeniu zerowej stawki VAT na żywność w roku 2024 zostanie podpisane jutro lub pojutrze, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Grupa posłów PiS zaproponowała […] przedłużenie 0% VAT na żywność. Słyszałem tutaj z tej izby, że gdybyśmy chcieli naprawdę to zrobić, to byśmy przyjęli rozporządzenie, bo wy nie zdążycie tego zrobić" - powiedział Morawiecki w Sejmie.

"Zdecydowałem o tym, że jutro bądź pojutrze - będziemy pracować do samego końca - podpiszemy rozporządzenie o zerowym VAT na żywność, na wszelki wypadek, gdybyście przypadkiem chcieli się wycofać z tego" - dodał.

Ponad dwa tygodnie temu grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości (PiS) złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) zakładający przedłużenie zerowej stawki VAT na podstawowe produkty żywnościowe do końca czerwca przyszłego roku.

Zerowy VAT na żywność obowiązuje od lutego 2022 r. Według szacunków Ministerstwa Finansów, utrzymanie tej stawki ma kosztować ok. 11 mld zł w 2023 r.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii