08.12.2023
Deweloperzy

Browary Wrocławskie zapełniają się mieszkańcami. Archicom przekazuje klucze do nowego budynku przygotowanego w sąsiedztwie nadrzecznego bulwaru

Wyjątkowa inwestycja mixed-use w Śródmieściu dolnośląskiej stolicy wzbogaciła się o kolejny obiekt mieszkalny. Po zakończeniu działań budowlanych ogólnopolski deweloper rozpoczął przekazywanie lokali w siedmiopiętrowym budynku Korkowni. W klimatycznych wnętrzach inwestycji położonej niespełna 300 metrów od Odry przygotowano 188 mieszkań.

Właściciele odbierają wyjątkowe apartamenty z ogródkami, tarasami lub balkonami. Do ich dyspozycji deweloper przygotował naziemną, podwójną stację do ładowania pojazdów elektrycznych, stację naprawy rowerów oraz wspólny taras z placem zabaw i możliwością korzystania z leżaków o każdej porze roku. Pod budynkiem znajduje się podziemna hala garażowa z miejscami pojedynczymi i podwójnymi. Z kolei w częściach wspólnych, w ramach wcześniejszych etapów, Archicom oddał do użytku kilka stref: fitness w historycznym budynku Starej Stajni, kajakownię, a także chillout room, które dostępne są w pełni także dla lokatorów Korkowni.

Tym razem przekazujemy mieszkania w całkowicie nowym budynku, który w otoczeniu zrewitalizowanej zabudowy dawnego Browaru Piastowskiego będzie warzyć własną historię miejsca i jego mieszkańców. To jeden z ostatnich obiektów kompleksu mixed-use, który przekazujemy niedaleko Odry. Przed nami już tylko realizacja dwóch budynków i finalizacja całego projektu. W kilka lat stworzyliśmy wyjątkowy punkt na mapie dolnośląskiej stolicy, który porywa mieszkańców rzemieślniczą historią dawnego wrocławskiego zakładu browarniczego. Zachowanie historycznego ducha zabudowy z XIX wieku połączyliśmy w unikalnym kompleksie z mieszkaniami, usługami i gastronomią, oferując esencję Wrocławia, którą można się delektować jako mieszkaniec lub odwiedzający kompleks – mówi Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

Budowa Korkowni trwała od końca 2021 roku. Deweloper posiada jeszcze w ofercie sprzedażowej obiektu kilka ostatnich 2-pokojowych mieszkań z gotowymi łazienkami.

Mixed-use tworzony w oparciu o niebanalną przeszłość

Browary Wrocławskie to miastotwórcza inwestycja Archicomu powstająca na bazie zabudowy dawnego kompleksu browarniczego, w którym ważono, beczkowano, leżakowano i korkowano piwo. Ogólnopolski deweloper dokonuje od kilku lat metamorfozy przestrzeni nad Odrą dbając jednak przy zmianie funkcji o zachowanie detali i szczegółów związanych z przeszłością miejsca. Świadczy o tym np. poszanowanie dawnego układu przestrzeni, wkomponowanie w nową tkankę zachowanych i zrewitalizowanych historycznych detali dawnego browaru, oraz wplatanie opowieści o historii okolicy zapisanych na ścianach klatek wejściowych. Browary Wrocławskie w nowym wydaniu to projekt składający się z jedenastu budynków oferujących we wnętrzach m.in. niemal tysiąc mieszkań i loftów. Tym samym ogólnopolski deweloper po raz kolejny udowadnia, że tworzenie inwestycji w oparciu o idee miast 15-minutowych jest możliwe poprzez dopełnianie istniejącej tkanki miejskiej nową i wielofunkcyjną zabudową.

Przy ulicy Jedności Narodowej panuje już bożonarodzeniowa atmosfera

Archicom zadbał także na Browarach Wrocławskich o wyjątkowy przedświąteczny klimat. Spacery po jego terenie, ale także odbiory nowych mieszkań w budynku Korkowni umila wieczorna iluminacja świąteczna w kształcie bombki rozświetlająca z tarasu dostępnego dla mieszkańców przestrzenie dawnego kompleksu rzemieślniczego. Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia można również poczuć na placu Browarnym, który przyozdabia kolorowa choinka o wysokości ponad sześciu metrów.

Źródło: Archicom

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  BPI Real Estate Poland stawia na zrównoważony rozwój i inwestycje premium

  Belgijski deweloper BPI Real Estate Poland zakupił teren pod realizację inwestycji mieszkaniowej w pobliżu centrum Gdańska. W 2024 roku firma planuje również rozpoczęcie budowy nieruchomości na posiadanym gruncie w Warszawie oraz kontynuację już rozpoczętych projektów. BPI Real Estate Poland, zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w kolejnych latach będzie nadal rozwijać działalność w Polsce w segmencie nieruchomości premium, wdrażając w swoich inwestycjach zasady zrównoważonego rozwoju.

 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  Od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru. Jak przeprowadzić skuteczną ekspansję?

  Efektywna ekspansja jest jednym z największych wyzwań każdej firmy o charakterze lokalnym, która dąży do rozwoju i skalowania swojego biznesu. Świadomość czy też wizerunek marki, a nawet pozycja lidera w ujęciu regionalnym nie gwarantuje sukcesu w szerszej skali. Wkroczenie na nowe rynki, a także utrzymanie na nich dotychczasowej konkurencyjności wymaga przemyślanej strategii. Jak przejść ścieżkę od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru?

 • 20.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Echo chce rozpocząć ofertę publiczną obligacji serii S2 o wartości do 70 mln zł 21 lutego

  Warszawa, 20.02.2024 (ISBnews) - Echo Investment chce rozpocząć 21 lutego br. ofertę publiczną do do 700 000 obligacji serii S2 w kwocie do 70 mln zł w ramach V programu emisji obligacji (do kwoty 300 mln zł lub równowartości tej kwoty w euro), podała spółka.

 • 19.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Indeks WIG20 wzrósł o 0,71% na zamknięciu w poniedziałek

  Warszawa, 19.02.2024 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,71% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 387,94 pkt w poniedziałek, 19 lutego.

 • 19.02.2024
  Deweloperzy

  Rozpoczęła się sprzedaż lokali w budynku B na osiedlu Matemblevo w Gdańsku

  Mowa o inwestycji Matemblevo. Powstaje ona przy ul. Dolne Migowo, w dzielnicy Piecki-Migowo. Osiedle docelowo składać się będzie z trzech budynków. W budynku B, który właśnie trafił do sprzedaży, znajdą się 23 mieszkania o powierzchni od 46 do 86 m kw. Za inwestycję odpowiada Rutkowski Development.