03.01.2024
DeweloperzyBiznes

Erbud sfinalizował przejęcie spółki serwisowej CKTiS

Warszawa, 03.01.2024 (ISBnews) - Grupa Erbud sfinalizowała akwizycję spółki CKTiS z Płocka, poszerzając tym samym swój segment usług dla przemysłu, podał Erbud. CKTiS zatrudnia 130 osób.

"Podjęta przez nas lata temu decyzja o wejściu w obszar serwisowy, a następnie akwizycje kolejnych spółek, pozwoliły nam zbudować silną nogę biznesową w tym obszarze. Dynamiczny wzrost przychodów tego segmentu w ostatnich latach oraz satysfakcjonująca rentowność sprzedaży dowodzą, że to odpowiedni dla nas kierunek rozwoju. W związku z tym stale monitorujemy rynek pod kątem kolejnych akwizycji a wewnętrznie porządkujemy i konsolidujemy nasze struktury oraz optymalizujemy procesy biznesowe" - powiedział prezes Dariusz Grzeszczak, cytowany w komunikacie.

CKTiS świadczy kompleksowe usługi w branży mechanicznej i budowlanej dla przemysłu energetycznego, chemicznego, rafineryjnego i petrochemicznego. Wykonuje remonty, modernizacje i zapewnia bieżące utrzymania ruchu. W strukturach CKTiS funkcjonuje również laboratorium wykonujące badania urządzeń technicznych, konstrukcji stalowych czy materiałów hutniczych.

"To przejęcie dla nas szczególnie ważny krok, ponieważ chcemy zwiększać swoje udziały rynkowe w branży serwisowej. Największą wartością w tym biznesie są specjaliści o unikatowych kompetencjach, a zespół profesjonalistów CKTiS z pewnością je posiada. Wraz ze spółką rozszerzamy nasze portfolio i zwiększamy nasz zasięg terytorialny" - dodał prezes Erbud Industry Paweł Zaorski.

Spółki Erbud Industry w Grupie koncentrują się na serwisie obiektów energetycznych i instalacji przemysłowych. Specjaliści tych spółek wykonują naprawy, montaże, modernizacje oraz diagnostykę maszyn i urządzeń. Specjalizują się w montażach konstrukcji stalowych, kotłów i rurociągów oraz montażu wyposażenia węzłów technologicznych, pomp i armatury.

Erbud prowadzi również działalność w obszarze serwisu dla przemysłu w Niemczech, gdzie ma dwie spółki - nabytą w 2018 r. spółkę IVT z Oberhausen oraz spółkę IKR z Bitterfeld, którą kupił od niemieckiego giganta, firmy Bilfinger. W obu niemieckich przedsiębiorstwach pracuje już ponad 500 osób w 6 lokalizacjach, przypomniano w materiale.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80. W 2022 r. miała 3,86 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii
 • 19.04.2024
  Trendy rynkoweBiznes

  Prezes Unibepu: Budownictwo ma dobre perspektywy, ale ważna będzie poprawa rentowności

  Warszawa, 19.04.2024 (ISBnews) - Budownictwo w Polsce ma dobre, zwłaszcza długoterminowe perspektywy, choć ważna jest w tym kontekście poprawa rentowności, ocenia prezes Unibepu Dariusz Blocher. Spodziewa się spadku produkcji budowlano-montażowej r/r w 2024 r. i kumulacji inwestycji w latach 2026-2027.

 • 19.04.2024
  BiznesDeweloperzy

  Unibep analizuje pozyskanie inwestora zarówno dla Unihouse, jak i Grupy Unidevelopment

  Warszawa, 19.04.2024 (ISBnews) - Unibep rozważa pozyskanie inwestora zarówno dla spółki Unihouse, jak i Grupy Unidevelopment, poinformował prezes Dariusz Blocher. Działania te pozostają na razie na etapie analiz, a nie rozmów z konkretnymi podmiotami, dodał. Z jego słów wynika, że Unibep chce pozyskać ok. 100 mln zł, a zdecydowana większość tego potencjału znajduje się w Unidevelopmencie.

 • 17.04.2024
  BiznesInfrastrukturaKomunikacyjna

  Konsorcjum Mirbudu ma kontrakt na prace na drodze S11 za 69,08 mln zł brutto

  Warszawa, 17.04.2024 (ISBnews) - Konsorcjum w składzie: Mirbud (lider) oraz Kobylarnia - spółka zależna Mirbudu (partner) podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kontrakt na dobudowę drugiej jezdni na odcinku obwodnicy m. Kepno w ramach budowy drogi ekspresowej S11 Ostrow Wlkp. - Kepno; odcinek III, podała spółka. Wartość umowy: 69 076 296,5 zł brutto.  Termin realizacji: 33 miesiące od zawarcia umowy.

 • 15.04.2024
  BiznesDeweloperzy

  Tygodniowy przegląd informacji z sektora budownictwa i nieruchomości

  Warszawa, 15.04.2024 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora budownictwa i nieruchomości z okresu 8-12 kwietnia.

 • 11.04.2024
  Biznes

  Mirbud miał wstępnie 135 mln zł zysku netto w 2023 r.

  Warszawa, 11.04.2024 (ISBnews) - Mirbud miał 135 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2023 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.