28.09.2023
Magazynowa

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki z nowym najemcą IBP Instalfittings

28 września 2023: SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych, podpisał umowę typu pre-let z IBP Instalfittings, spółką będąca częścią IBP Group, na wynajem powierzchni produkcyjnej i magazynowej. W transakcji pośredniczyła firma QUERCO PROPERTY.

SEGRO Logistics Park Poznań w Komornikach to centrum logistyczne strategicznie położone w pobliżu autostrady A2 (wschód-zachód). Dodatkowym atutem jest bliskość węzła Poznań – Zachód łączącego drogi ekspresowe S5 i S11. Całkowita powierzchnia parku wynosi 244 100 m2, co czyni go największą inwestycją SEGRO w regionie. Park jest niezwykle przyjazny środowisku i nowoczesny dzięki zastosowanym rozwiązaniom PropTech.

Spółka IBP Instalfittings projektuje, produkuje i dostarcza armaturę, zawory oraz akcesoria dla branży wodno-kanalizacyjnej i HVACR. Produkty przeznaczone są do zastosowań domowych, komercyjnych i przemysłowych. Innowacyjne podejście marki do projektowania i produkcji sprawiło, że jest światowym liderem w dziedzinie łączników używanych do rur z miedzi, stali węglowej, plastiku i stali nierdzewnej.

W budynku SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, liczącym 8 759 m2 instalowane są 3 w pełni zautomatyzowane linie do produkcji ze stali nierdzewnej.

Sławomir Woliński, Group Technical Director IBP Instalfittings mówi:

Wynajem magazynu w SEGRO Logistics Park Poznań w Komornikach pozwoli nam na dalszy rozwój firmy przy wykorzystaniu instalowanych zautomatyzowanych linii do produkcji. Komfortowa lokalizacja oraz autostrada w niedalekim sąsiedztwie zapewni szybką dostawę naszych produktów do klienta”.

Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO mówi:

Cieszymy się, że spółka IBP Instalfittings zdecydowała się wybrać SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Nawiązanie współpracy na bazie umowy pre-let świadczy o zaufaniu klienta, a także podkreśla atrakcyjność lokalizacji ze względu na położenie w okolicy autostrady A2 oraz bliskiej odległości do centrum Poznania. Gwarantuje to doskonałe połączenie z innymi regionami Polski oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników”.

Bartosz Michalski, Director, Technical Development, SEGRO Central Europe mówi:

„Obiekt wynajęty przez firmę IBP Instalfittings odznacza się najwyższymi standardami technicznymi. Zastosowane w tym projekcie rozwiązania wpływają m.in. na redukcję emisji dwutlenku węgla, co wpisuje się w nasz autorski program Odpowiedzialne SEGRO i priorytet związany właśnie z redukcją CO2 zarówno wbudowanego, jak i operacyjnego. Warto podkreślić też, że obiekt posiada certyfikat BREEAM Excellent”.

Marek Kurzątkowski, Director Industrial Agency, QUERCO PROPERTY mówi:

„Niewątpliwie głównym faktorem wpływającym na decyzję firmy IBP na najem w Komornikach jest doskonała lokalizacja i zrozumienie potrzeb najemcy. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać kolejną firmę w najmie powierzchni produkcyjnej na rynku ogólnopolskim, co potwierdza jednocześnie nasze pełne zaangażowanie w projekt”.

Źródło: Clue PR

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.03.2024
  InfrastrukturaMagazynowa

  CBRE: W budowie jest 2,8 mln m2 nowej przestrzeni magazynowej

  Warszawa, 20.03.2024 (ISBnews) - Na rynku przemysłowym i logistycznym widać coraz większą równowagę pomiędzy zapotrzebowaniem na powierzchnię, a nowymi inwestycjami. Obecnie w budowie jest 2,8 mln m2 nowej przestrzeni (spadek o 18% wobec 2022 r.), z czego połowa powstaje spekulacyjnie, wynika z raportu CBRE. W 2023 r. wynajęto 5,7 mln m2, a odsetek wolnych powierzchni normuje się na poziomie 6-8% i w efekcie stabilizują się czynsze.

 • 12.02.2024
  InfrastrukturaDeweloperzyMagazynowa

  Panattoni wybuduje centrum dystrybucyjne w Szczecinie o powierzchni ok. 54,5 tys. m2

  Warszawa, 12.02.2024 (ISBnews) - Panattoni BTS i Panattoni Emerging Markets w III kw. 2024 r. rozpoczną budowę centrum dystrybucyjnego w Szczecinie o powierzchni ok. 54 500 m2, w którym zatrudnienie znajdzie nawet 500 osób, podał Panattoni. Obiekt obejmie 51 500 m2 powierzchni przemysłowej oraz 2 870 m2 powierzchni biurowej. Lokalizacja pozwoli na obsługę północno-zachodniej Polski, a także regionu Berlina. Centrum dystrybucyjne ukończone będzie w połowie 2025 r.

 • 29.01.2024
  Magazynowa

  Panattoni sprzedało 12 parków przemysłowych w Polsce za ok. 500 mln euro w 2023 r.

  Warszawa, 29.01.2024 (ISBnews) - Panattoni sfinalizowało w 2023 roku sprzedaż dwunastu parków przemysłowych w Polsce za łącznie ok. 500 mln euro, podała spółka.

 • 16.01.2024
  InfrastrukturaDeweloperzyMagazynowa

  OKAM poszerza grono najemców na terenie dawnej FSO. Kolejne 1.000 mkw wynajęte!

  OKAM zawarł 5-letnią umowę najmu powierzchni na terenie działki przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Ponad 1.000 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej zajmie firma z branży meblarskiej. Deweloper jest w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Docelowo na obszarze, obejmującym 62 ha, OKAM zrealizuje inwestycję F.S.O. PARK, która powstawać będzie na przestrzeni ok. 25 lat.

 • 09.01.2024
  InfrastrukturaDeweloperzyMagazynowa

  Dekpol Budownictwo ma list intencyjny ws. budynku magazynowo-produkcyjnego w woj.pomorskim

  Warszawa, 09.01.2024 (ISBnews) - Dekpol Budownictwo - spółka zależna Dekpolu - podpisał z podmiotem trzecim list intencyjny potwierdzający zainteresowanie stron zawarciem umowy o generalne wykonawstwo budynku zawierającego pomieszczenia magazynowe, produkcyjne, techniczne i biurowo-socjalne, w woj. pomorskim, podał Dekpol. W przypadku zawarcia umowy generalnego wykonawstwa termin zakończenia realizacji inwestycji został określony w liście intencyjnym na I kw. 2025 r.