03.04.2024
DeweloperzyAnalizy ekspertówTrendy rynkowe

Murapol: Ceny mieszkań są stabilne, z lekką tendencją wzrostową

Warszawa, 03.04.2024 (ISBnews) - Murapol ocenia, że ceny mieszkań są stabilne, z lekką tendencją wzrostową, poinformował prezes Nikodem Iskra.

"Ceny nie zaczynają spadać. Widzimy stabilizację cen, nawet z lekką tendencją wzrostową. To u nas zależy od miksu projektów, ale taka jest nasza ocena: stabilizacja z tendencją wzrostową i na pewno utrzymanie zakładanych wolumenów. Nie obserwujemy żadnego załamania, takiego jak w 2022 r." - powiedział Iskra podczas konferencji prasowej.

"Część klientów oczekuje tego programu, [...] ale nie stanowi to ujemnie o wynikach naszej sprzedaży. Więc część klientów się wstrzymuje, ale to będzie 'górka', która do nas wróci. Więc pomimo, że mamy dobre tempo sprzedaży, spodziewamy się jego zintensyfikowania w II połowie roku" - dodał, pytany o ewentualne wstrzymywanie się klientów z zakupem w związku z oczekiwaniem na program rządowy "Mieszkanie na start".

Członek zarządu ds. PR&IR, ESG i marketingu Iwona Sroka oceniła, że prawdopodobieństwo wejścia w życie nowego programu jest wysokie.

"Kredyt 'Na start' ma nieco inne parametry [niż poprzedni program] natomiast wydaje mi się, że będzie sprzyjał takim podmiotom, jak Murapol. Z drugiej strony, rosną wynagrodzenia, a jest coraz niższa inflacja, czyli weszliśmy w fazę wyższej dostępności mieszkań. Wydaje mi się, że dla tej kompozycji produktowo-lokalizacyjnej będzie to korzystne" - powiedziała Sroka podczas konferencji.

Wcześniej zarząd poinformował, że sprzedaż mieszkań Murapolu w I kw. br. była wyższa w ujęciu r/r. Dokładne dane spółka poda 9 kwietnia.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Mapa inwestycji Grupy (rozumiana jako inwestycje zrealizowane, w budowie lub w przygotowaniu) obejmuje 19 miast. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2023 r. W 2023 r. sprzedała klientom detalicznym 3 031 mieszkań.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii
  • W transakcjach nie widać upragnionych spadków cen mieszkań
    26.07.2024
    Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

    W transakcjach nie widać upragnionych spadków cen mieszkań

    2 kwartał 2024 r. nie przyniósł pocieszających informacji dla osób przygotowujących się do zakupu mieszkania. Ceny w transakcjach na rynku wtórnym ponownie wzrastają, podobnie jak średnie ceny w katalogach deweloperów. Najnowsze dane na ten temat przedstawia Barometr Metrohouse i Credipass przygotowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl.

  • 25.07.2024
    Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

    Maleje popularność podatkowej ulgi termomodernizacyjnej!

    Dopłata do termomodernizacji w programie „Czyste Powietrze” cieszy się większym powodzeniem niż podatkowa ulga termomodernizacyjna – wynika z danych, do których dotarł portal GetHome.pl.

  • Mieszkania na przeciętną kieszeń – czerwiec 2024 r.
    24.07.2024
    Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

    Mieszkania na przeciętną kieszeń – czerwiec 2024 r.

    Na jaki kredyt mieszkaniowy mogą liczyć przeciętnie zarabiający single, bezdzietne pary i rodziny? Jaki mają one wybór nowych mieszkań w siedmiu największych metropoliach? Eksperci portali Rankomat.pl i RynekPierwotny.pl prześwietlili pod tym kątem ofertę banków i firm deweloperskich.

  • 23.07.2024
    Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

    Niski wkład własny: program BK 2% go przywrócił

    Jeszcze niedawno nowe kredyty mieszkaniowe z wkładem własnym poniżej 10% były wielką rzadkością. Program BK 2% tymczasowo zmienił sytuację.

  • 22.07.2024
    Trendy rynkoweRaportyAnalizy ekspertów

    Czerwcowe odreagowanie w budownictwie mieszkaniowym

    Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne odreagowanie po dwumiesięcznej korekcie, trwającego już od półtora roku, inwestycyjnego trendu wzrostowego. Tymczasem jak wskazują eksperci portalu RynekPierwotny.pl trudno ocenić, czy oznacza to kontynuację średnioterminowej tendencji w warunkach pogarszającej się z miesiąca na miesiąc sytuacji popytowej pierwotnego segmentu mieszkaniówki.