Kram Investment planuje rozpoczęcie budowy pierwszych parków handlowych w I poł. 2025 r.
Kram Investment planuje rozpoczęcie budowy pierwszych ekologicznych parków handlowych. w I poł. 2025 r., a zakończenie budowy zajmie około 18 miesięcy, podała spółka. Spółka planuje budowę kilku niewielkich parków handlowych rocznie, o powierzchni 4-6 tys. m2 każdy.
"Mamy bardzo ambitne plany. Docelowo chcemy wprowadzić na polski rynek ekologiczne parki handlowe, bazujące na rozwiązaniach stosowanych na Zachodzie. Obiekty te będą budowane z prefabrykatów drewniano-stalowych i wyposażone w instalacje fotowoltaiczne, mini turbiny wiatrowe oraz systemy retencji wody. Przygotowujemy się do tych inwestycji, jednak ze względu na skalę to plan na kilka lat do przodu. Na początek skupiamy się na realizacji kilku projektów w tradycyjnych technologiach, na które już w większości mamy podpisane umowy przez najemców" - powiedział prezes Jerzy Maliszewski, cytowany w komunikacie.
Prezes dodał, że spółka szuka działek w miastach liczących około 10 tys. mieszkańców.
"Kram Investment chce w przyszłości wyróżnić się na rynku budową dużych, zeroemisyjnych parków handlowych o powierzchni przekraczającej 10 tys. m2. Firma przewiduje, że spadające koszty nowoczesnych technologii oraz preferencyjne warunki finansowania inwestycji zgodnych z ESG obniżą koszty inwestycji i zwiększą opłacalność takich projektów" - czytamy w komunikacie.
Wstępne rozmowy z międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi wskazują na duże zainteresowanie rynkiem tego typu obiektów, podano także.
"Firma przewiduje, że spadające koszty nowoczesnych technologii oraz preferencyjne warunki finansowania inwestycji zgodnych z ESG obniżą koszty inwestycji i zwiększą opłacalność takich projektów" - czytamy dalej.
KramInvestment to firma deweloperska, specjalizująca się w nieruchomościach komercyjnych. Inwestycje realizuje w modelu "buduj-wynajmij-sprzedaj", koncentrując się na tworzeniu nowoczesnych parków handlowych.
(ISBnews)
Źródło: ISB news
- 26.03.2025Biznes
Nowe propozycje deregulacji to m.in. wliczanie w koszty działalności badawczo-rozwojowej
Szósta tura pomysłów propozycji regulacyjnych opublikowana na stronach www.sprawdzamy.com obejmuje m.in.: kolejny pakiet ułatwiający dostęp do funduszy unijnych, możliwość wliczania w koszty działalności badawczo-rozwojowej i zrównanie profilu zaufanego, mobilnego podpisu osobistego i kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podała SprawdzaMy - Inicjatywa Przedsiębiorcy dla Polski.
- 25.03.2025Biznes
Inicjatywa SprawdzaMy rozpoczęła prace dot. dostępu firm do budowy potencjału obronnego
W ramach analiz propozycji deregulacyjnych SprawdzaMy - Inicjatywa Przedsiębiorcy dla Polski rozpoczęła w tym tygodniu prace dotyczące m.in. dostępu polskich firm do budowy potencjału obronnego kraju.
- 21.03.2025BiznesDeweloperzy
Tygodniowy przegląd informacji z sektora budownictwa i nieruchomości
Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora budownictwa i nieruchomości z okresu 17-21 marca.
- 21.03.2025BiznesZmiany w przepisach
BIG InfoMonitor: Nowe regulacje wpływają na kondycję branży drzewnej i meblarskiej. Kto na nich zyska, a kto straci?
Marzec to miesiąc, w którym warto przyjrzeć się drzewom. Nie tylko dlatego, że wraz z początkiem wiosny budzą się do życia, ale też z powodu Światowego Dnia Lasu i Dnia Stolarza, które przypadają właśnie w tym miesiącu. Branża drzewna i meblarska odgrywa kluczową rolę w polskiej gospodarce, zarówno pod względem zatrudnienia, jak i wartości produkcji. W ostatnich latach jednak mierzy się z licznymi wyzwaniami ekonomicznymi. Szczególnie nad producentami mebli zebrały się czarne chmury. Według Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowej BIK zaległe zobowiązania producentów mebli wzrosły w rok o 23 proc. do blisko 336 mln złotych.
- 18.03.2025Biznes
Nowe propozycje deregulacji to m.in. prostsze raportowanie ESG, krótsze kontrole skarbowe
Piąta tura pomysłów propozycji regulacyjnych opublikowana na stronach www.sprawdzamy.com obejmuje m.in.: uproszczenie raportowania w ramach unijnych regulacji klimatycznych dla przedsiębiorstw (ESG) oraz skrócenie terminu trwania kontroli celno-skarbowych do jednego roku, podała SprawdzaMy - Inicjatywa Przedsiębiorcy dla Polski.