Sztuka wpisana w inwestycję
Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Bulwary Wiślane, Planty, Kazimierz – w takim otoczeniu, w sercu historycznego Krakowa, wybudowano luksusową inwestycję Libra Residence, która tętni sztuką w każdym detalu. Swoją cegiełkę do tego projektu dołożył także wybitny artysta, profesor krakowskiej ASP, Jan Tutaj.
Sztuka to nieodłączny element kamienicy Libra Residence, która znajduje się w ścisłym centrum zabytkowego Krakowa. Choć dzieli ją zaledwie 500 metrów od Rynku Głównego, Sukiennic i Kościoła Mariackiego, to stanowi ona także oazę spokoju. Połączenie to udało się osiągnąć dzięki patio z ogrodem, gdzie można zrelaksować się w otoczeniu zieleni.
Historyczne sąsiedztwo
Niezwykłym atutem kamienicy jest jej zacne sąsiedztwo, w dużej mierze są to zabytki, wśród których znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Krakowie – gmach Pocztowej Kasy Oszczędności, zaprojektowany przez Adolfa Szyszko-Bohusza. Niedaleko znajduje się również Pałac Pareńskich, w którym bywali m.in.: Adam Asnyk, Włodzimierz Tetmajer, Lucjan Rydel, Stanisław Wyspiański czy też Tadeusz Boy-Żeleński.
Hołd dla epoki międzywojennej
Libra Residence została zintegrowana z elementami XIX. wiecznej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Bonerowskiej. To swego rodzaju „Crème de la Crème Krakowa”.
– Od początku przyświecała nam myśl stworzenia wielkomiejskiej kamienicy odnoszącej się do najlepszych tradycji mieszczańskich budynków, Wiednia, Lwowa i Krakowa z przełomu wieków – mówi Tomasz Fudali, architekt z Architektura & Consulting.
To swego rodzaju hołd oddany epoce międzywojennej. W tejże stylistyce utrzymano również część budynku, znajdującą się przy ulicy Librowszczyzny. – Cała fasada od ulicy Librowszczyzny i Bonerowskiej została wykonano z piaskowca Broniów, który swoją kolorystyką koresponduje z sąsiednim budynkiem banku stworzonego przez Adolfa Szyszko-Bohusza – mówi Tomasz Fudali. I dodaje: Libra Residence poprzez swoje rozrzeźbienie i wprowadzenie detalu wpisuje się w kontekst miejsca otoczonego kamienicami z przełomu wieków.
I to co istotne, kamienica powstawała zgodnie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Sztuka sercem projektu
Wnętrza inwestycji nawiązują do dziedzictwa modernistycznego Krakowa i są spójne z całą kamienicą – Inspirację czerpaliśmy z 20-lecia międzywojennego. Osiągnęliśmy to między innymi dzięki zastosowaniu ceramicznych kafli, elementów ryflowań nawiązujących do obramowań okiennych charakterystycznych dla tego okresu czy też geometrycznych form lamp. Klatka schodowa od ulicy Bonerowskiej została zaprojektowania w nawiązaniu do wersji pierwotnej, użyliśmy dwukolorowego lastrykonu, została zachowana oryginalna balustrada – opowiada Małgorzata Jezierska, projektantka wnętrz z db GROUP.
Nie da się ukryć, że kamienica Libra Residence tętni sztuką. Doskonale obrazuje to patio, ogród, strefy komunikacji, które zostały wzbogacone rzeźbami wybitnego artysty, profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Jana Tutaja. Wnętrza rezydencji uzupełnione są płaskorzeźbami jego autorstwa, ukazujące żywioły w sposób subtelny i wyrafinowany, co podkreśla niepowtarzalność całej przestrzeni. – Przesłaniem nadrzędnym jest przede wszystkim zadbanie o indywidualny charakter budynku, o jego wysokie walory estetyczno-artystyczne – mówi Jan Tutaj.
Połączenie historii z nowoczesnością
Choć budynek robi ukłon w stronę historii, to trzeba zaznaczyć, że został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a także w udogodnienia na miarę luksusowych apartamentów. Libra Residence posiada, m.in.: strefę relaksu z sauną, pokój masażu, Concierge, podziemny garaż, przestrzeń do ładowania samochodów elektrycznych, czy też system inteligentnego domu Smart Home.
W budynku zlokalizowane są ekskluzywne apartamenty o powierzchni od 35 mkw do ponad 230 mkw, z możliwością łączenia sąsiadujących lokali w jedną całość.
Zakończenie inwestycji nastąpi w czerwcu 2024 roku.
Źródło: biznes.newseria.pl
- 08.10.2024Deweloperzy
Osiedle Lizbońska przekazane Warszawie
Osiedle Lizbońska zostało oficjalnie przekazane mieszkańcom Warszawy. Podczas ceremonii w ubiegły wtorek przedstawiciele inwestorów projektu, firm Grupo Lar Polska i Develia symbolicznie przekazali władzom Pragi Południe ponad 110-metrowy lokal usługowy na potrzeby mieszkańców.
- 08.10.2024Deweloperzy
PROFBUD ogłosił spektakularną inwestycję związaną z Olimpijczykami. Partnerem biznesowym Robert Lewandowski
PROFBUD ogłosił dziś wyjątkową inwestycję – MIASTO POLSKICH MISTRZÓW OLIMPIJSKICH, której udziałowcem, a także partnerem merytorycznym jest Robert Lewandowski. To właśnie tu swoje mieszkania otrzymają tegoroczne zdobywczynie złotego i srebrnych medali igrzysk w Paryżu – Aleksandra Mirosław, Julia Szeremeta, Klaudia Zwolińska, Daria Pikulik, a także przyszli Mistrzowie igrzysk olimpijskich.
- 08.10.2024Wyniki finansoweDeweloperzy
Murapol: Łączna sprzedaż to 2234 mieszkania, przekazania: 1720 w I-III kw. 2024 r.
Murapol sprzedał łącznie 2 234 mieszkania netto (umowy deweloperskie, przedwstępne oraz opłacone umowy rezerwacyjne, po wyeliminowaniu rezygnacji) w I-III kw. 2024 r. wobec 2 229 rok wcześniej, podała spółka. W tym czasie przekazała klucze do 1 720 lokali, wobec 2 234 rok wcześniej.
- 07.10.2024Wyniki finansoweDeweloperzy
Develia sprzedała 751 lokali w III kw. br.; roczny cel 2 900-3 100 - blisko
Develia sprzedała 751 lokali w III kw. br. wobec 875 w analogicznym okresie 2023 r. oraz przekazała 741 wobec 632 rok wcześniej, podała spółka. Po III kwartale Develia jest blisko realizacji rocznego celu sprzedaży 2900-3100 mieszkań, poinformował prezes Andrzej Oślizło.
- 07.10.2024Deweloperzy
Archicom sprzedał 589 mieszkań, przekazał 341 w III kw. 2024 r.
Archicom zawarł 589 przedwstępnych umów sprzedaży lokali i umów deweloperskich (z czego 144 umowy to bezpośrednio sprzedaż Grupy Echo realizowana przez Grupę Archicom w ramach odpowiedniej umowy o zarządzanie) w III kw. br. w porównaniu do 493 umów zawartych w III kwartale 2023 r., podała spółka. W tym czasie przekazano 341 lokali (z czego 31 umów to bezpośrednio przekazania Grupy Echo realizowane przez Grupę Archicom) w porównaniu do 179 rok wcześniej.