Towarowa22 przyciąga klientów. 30% luksusowych apartamentów M7 już znalazło nabywców
W miastotwórczym kwartale Towarowa22, realizowanym w Warszawie przez Archicom, Echo Investment i AFI Europe, na każdym kroku widać postępy budowy. Wśród powstających budynków jest inwestycja M7, w której w ciągu zaledwie pięciu miesięcy sprzedano 30% luksusowych apartamentów dostępnych pod marką Archicom Collection. Klientów przyciąga połączenie wielkomiejskiego stylu życia z bliskością natury, elegancka architektura oraz rozwiązania premium w każdym wymiarze – od jakości wykończenia, poprzez dedykowaną kolekcję sztuki, po udogodnienia takie jak prywatna sala kinowa czy strefa spa.
Apartamenty M7 to integralna część wielofunkcyjnego projektu Towarowa22, który nadaje rytm przemianom w części Warszawy sąsiadującej z wielkomiejskim city przy Rondzie Daszyńskiego. M7 to jednocześnie jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji apartamentów premium w stolicy.
– Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży, Apartamenty M7 spotkały się z ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy cenią miejski styl życia na najwyższym poziomie. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy już 30% apartamentów znalazło nabywców, co uwzględniając kondycję rynku mieszkaniowego, specyfikę segmentu premium oraz utrzymanie przez nas poziomu cenowego, jest sukcesem i potwierdza najwyższą jakość oferty Archicom Collection. Realizacja M7 w ramach Towarowej22 – spójnego i wizjonerskiego projektu trzech inwestorów o ogromnym doświadczeniu – to gwarancja, że tworzymy produkt, którego w Warszawie do tej pory nie było – mówi Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.
Budynek M7 powstaje od strony ulicy Miedzianej. Jego elegancką elewację tworzy kompozycja piaskowca oraz elementów drewnianych i szklanych. Przyszłych mieszkańców i ich gości powita stylowe lobby z posadzką z lastryko i bazaltową ladą recepcyjną. Architekci czerpali też inspirację z modernistycznej stylistyki budynków dawnych zakładów drukarskich Dom Słowa Polskiego przy Towarowej. Okrągłe świetliki, kolumny i proporcje szprosów okiennych to subtelne nawiązania do historii miejsca, które nadają budynkowi niepowtarzalny charakter.
W M7 znajdują się apartamenty od jedno- do pięciopokojowych, w metrażach od 38 do 148 mkw., a elastyczny plan pięter umożliwia też ich łączenie. Każdy apartament posiada duży balkon lub loggię, a te najbardziej reprezentacyjne także ogrody zimowe, tarasy na dachu i panoramiczne okna z widokiem na park. To właśnie parkowa zieleń jest szczególnym wyróżnikiem M7 i całego założenia urbanistycznego, jakim jest Towarowa22. W zieloną, ogólnodostępną przestrzeń ponad 2-hektarowego parku wtopi się nie tylko M7, ale też odrestaurowany pawilon Domu Słowa Polskiego, w którym w przyszłości będzie prowadzona działalność kulturalna.
Elementem charakterystycznym Apartamentów M7 będzie prywatna kolekcja sztuki. Wnętrza przestrzeni wspólnych ozdobią sygnowane prace Helmuta Newtona – jednego z najsłynniejszych fotografów XX wieku. Do dyspozycji mieszkańców będzie klub fitness ze sprzętem Technogym, sauna i gabinet masażu oraz klub mieszkańca z salą kinową wyposażona w sprzęt Samsung i Bang & Olufsen, a także symulator gry w golfa oraz symulator Lamborghini Warszawa.
Projektanci Apartamentów M7 sięgnęli też po unikalne meble włoskich marek Molteni & C, Moroso oraz Poltrona Frau, które znajdą się na wyposażeniu przestrzeni wspólnych i apartamentów w opcji wykończenia „pod klucz”.
Na budowie M7
Obecnie trwają prace w podziemnej części budynku M7, gdzie dobiega końca realizacja płyty fundamentowej i powstają stropy pomiędzy kondygnacjami garażowymi. Budynek osiągnie poziom „zero” na początku przyszłego roku, a następnie jego kaskadowa konstrukcja zacznie piąć się w górę, aż do osiągnięcia w najwyższym punkcie wysokości ośmiu pięter. Zakończenie budowy planowane jest w trzecim kwartale 2026 roku.
Na terenie Towarowej22 trwa też budowa biurowca Office House, gdzie większość prac prowadzonych jest już wewnątrz budynku. Ta część projektu będzie gotowa wiosną przyszłego roku.
Źródło: Biuro PR
- 20.11.2024Deweloperzy
Nowoczesne mieszkania z widokiem na park do odbioru jeszcze w listopadzie
Osiedle Idea Orion kolejny etap spójnego urbanistycznie i zrównoważonego projektu mieszkaniowego realizowanego w Radomiu przez Unidevelopment SA - otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Inwestycję wyróżnia m.in. wyjątkowy widok z okien na powstający w sąsiedztwie teren zielony. Pierwsi klienci obiorą klucze do swoich lokali jeszcze w tym miesiącu. W ofercie wciąż dostępne są funkcjonalne mieszkania o różnym metrażu.
- 20.11.2024Deweloperzy
Murapol spodziewa się sprzedaży klientom detalicznym ok. 3 tys. mieszkań w 2024 r.
Warszawa, 20.11.2024 (ISBnews) - Murapol spodziewa się sprzedaży klientom detalicznym ok. 3 tys. mieszkań w br., poinformował prezes Nikodem Iskra.
- 20.11.2024Deweloperzy
Murapol spodziewa się wzrostu oferty do ponad 5 tys. mieszkań w I kw. 2025 r.
Murapol celuje we wprowadzenie do sprzedaży ok. 4 tys. lokali w całym br. i szacuje, że jego oferta wzrośnie do ponad 5 tys. mieszkań w I kw. przyszłego roku, poinformował prezes Nikodem Iskra.
- 20.11.2024Deweloperzy
Murapol pracuje, by wykonać cel przekazania 2 900 mieszkań w 2024 r.
Murapol pracuje nad tym, by przekazać w tym roku 2 900 mieszkań - czyli tyle, ile wynosi plan, poinformował członek zarządu, CFO Przemysław Kromer.
- 20.11.2024DeweloperzyTrendy rynkowe
INWI: Liczba konwersji budynków biurowych w mieszkalne rośnie o ok. 10-15% r/r od 2 lat
Liczba konwersji budynków biurowych w mieszkalne rośnie od dwóch lat o ok. 10-15% r/r, wynika z danych INWI. Ponadto eksperci przewidują, że w ciągu 2-5 lat nastąpi jej podwojenie, przy utrzymującym się ww. wzroście w najbliższym roku. To oznacza, że przekształcone obiekty mogą stanowić zauważalny procent miejskich inwestycji. W pierwszej kolejności przeobrażeniom będą ulegać budynki stare i nieefektywne energetycznie.