Alior Bank wprowadzi do oferty cyfrową hipotekę w ramach strategii na lata 2025-2027
Alior Bank w ramach strategii na lata 2025-2027 zamierza uruchomić cyfrową hipotekę, zapowiedział wiceprezes Jacek Iljin.
"Będziemy rozwijać segment hipoteczny. Teraz dokładamy do tego cyfrowy proces" - powiedział Iljin podczas telekonferencji.
Zaznaczył, że cyfrowa hipoteka będzie oferowana klientom banku lub tym, którzy za sprawą zainteresowania hipoteką cyfrową przeniosą swoje finanse do Aliora.
"Cyfrowa hipoteka to hasło, pod którym kryje się szereg zmian procesowych dostosowanych do potrzeb klientów. W Alior Banku ta cyfrowość będzie miała kilka odsłon, tj. dostosowanie się do trendów konsumenckich, które podobnie jak w innych produktach, oznaczają zdalne procesowanie i obsługę produktów hipotecznych, ale także wykorzystanie rozwiązań cyfrowych do potrzeb naszych partnerów biznesowych pośredniczących w sprzedaży hipoteki. W perspektywie strategii planujemy wdrożenie takich rozwiązań, które odpowiedzą na obie potrzeby" - uzupełnił bank, odpowiadając na pytania ISBnews.
"Podstawową zasadą, którą będziemy się kierować w projektowaniu, będzie otwarta architektura systemu, pozwalająca w zwinny sposób dostosować się do zmieniających się trendów i oczekiwań klientów. Przyjęliśmy taką zasadę, ponieważ przeprowadzone badania wskazały, że klienci jeszcze nie do końca oczekują rozwiązań cyfrowych end to end w procesie hipotecznym. Jesteśmy jednak przekonani, że ten moment wkrótce nadejdzie i chcemy być gotowi szybko dostosować się do tych zmian. Na pierwszym etapie cyfrowej hipoteki zapewnimy cyfryzację wybranych etapów procesów, które już teraz są kluczowe dla klientów i naszych partnerów biznesowych. Kolejne etapy będziemy realizować w perspektywie całej strategii, dążąc do 100% cyfryzacji" - poinformował także.
Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r. Zadebiutował na GPW w grudniu 2012 r.; spółka wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 93,3 mld zł na koniec 2024 r.
Adam Sofuł
(ISBnews)
Źródło: ISB news
- 09.05.2025Banki
Pekao prognozuje kolejne obniżki stóp procentowych w lipcu i wrześniu - po 25 pb
Bank Pekao podtrzymał prognozę, że w tym roku stopy procentowe w Polsce zostaną obniżone łącznie o 100 pb, ale obecnie zakłada, że kolejne kroki to cięcia po 25 pb w lipcu i wrześniu, zamiast "50-tki" w czerwcu, jak prognozował wcześniej, podał bank. Według niego stopa docelowa to w dalszym ciągu 3,5% i zostanie osiągnięta pod koniec przyszłego roku.
- 08.05.2025BankiInformacje z gospodarki
Glapiński: Kolejna obniżka stóp w czerwcu wątpliwa, część członków RPP liczy na lipiec
Kolejna obniżka stóp procentowych w czerwcu jest wątpliwa, ocenia prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński. Jednocześnie poinformował, że część członków RPP liczy na możliwość obniżenia stóp w lipcu.
- 08.05.2025BankiAnalizy i raporty
Glapiński: Spadek stóp proc. o 1 pkt proc. to spadek wypływów z budżetu o 6,3 mld zł
Spadek stóp procentowych o 1 pkt proc. oznacza zmniejszenie wypływu środków z budżetu o 6,3 mld zł, szacuje prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.
- 08.05.2025BankiAnalizy i raporty
NBP: Inflacja CPI spadnie do 4,3% r/r w II kw. i do 3,4% r/r w III kw. 2025 r.
Inflacja CPI spadnie do 4,3% r/r w II kw. (z 4,9% r/r w I kw. br.) i do 3,4% r/r w III kw. tego roku, po czym wzrośnie do 4,1% w IV kw. 2025 r., wynika z prognozy przedstawionej przez Narodowy Bank Polski (NBP) podczas konferencji prasowej prezesa Adama Glapińskiego.
- 08.05.2025BankiAnalizy i raporty
Glapiński: Wzrost PKB w I kw. br. może być niższy niż +3,4% r/r w IV kw. 2024 r.
Wzrost PKB w I kw. br. może być niższy niż 3,4% r/r zanotowane w IV kw. ub.r., szacuje prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.