Develia przekazuje mieszkania w VI etapie osiedla Grzegórzecka 77
Develia uzyskała pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęła przekazywanie nabywcom mieszkań w VI etapie osiedla Grzegórzecka 77 realizowanego na krakowskich Grzegórzkach. W jego ramach powstało 115 mieszkań o powierzchni od 29 do 94 m kw. oraz 7 lokali usługowych. 99 proc. spośród nich zostało już sprzedanych.
– Grzegórzecka 77 to jedna z naszych najpopularniejszych inwestycji w Krakowie, czego dowodem jest fakt, że w sprzedaży pozostało nam zaledwie 10 proc. oferowanych mieszkań w etapach VI-VIII. Nabywcy doceniają przede wszystkim cichą i spokojną okolicę, bliskość Starego Miasta, Kazimierza, Bulwarów Wiślanych oraz rozbudowaną infrastrukturę lokalną. Zdecydowaną większość codziennych spraw można tu załatwić bez korzystania z samochodu – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.
W aktualnej ofercie dostępne jest ostatnie mieszkanie, które zostało wybudowane w VI etapie inwestycji oraz 28 lokali w ramach kolejnych dwóch etapów. Zostaną ukończone odpowiednio w II i III kwartale 2024 roku. Projekt architektoniczny Grzegórzeckiej 77 opracowała pracownia SARAN Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Expres-Konkurent.
Oprócz dogodnej lokalizacji osiedle Grzegórzecka 77 wyróżnia nowoczesna i elegancka architektura o strukturze kaskadowej, dzięki której część mieszkań dysponuje rozległymi zielonymi tarasami. Wszystkie pozostałe lokale są z balkonami lub ogródkami. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji podziemną halę garażową z wydzieloną przestrzenią na rowery i komórkami lokatorskimi oraz naziemne stanowiska postojowe. Dodatkowym udogodnieniem są stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicają alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność oraz place zabaw tworzące przyjazne miejsce dla odpoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców.
Grzegórzki to jedna z najbardziej pożądanych przez krakowian lokalizacji mieszkaniowych – mimo centralnego położenia dzielnicy udało się zachować spokojny, zielony charakter. W okolicy znajduje się wiele sklepów, galerii handlowych (Galeria Kazimierz, C.H. M1 i Galeria Krakowska), punktów usługowych, placówek medycznych i uczelni wyższych. W bezpośrednim sąsiedztwie działają cztery żłobki, dwa przedszkola, szkoła podstawowa i publiczny, nowoczesny plac zabaw.
Dużym atutem jest także bliskość Starego Miasta i Kazimierza – odległość do Rynku Głównego to zaledwie 2 km, którą można pokonać w trakcie kilkunastominutowego spaceru. Natomiast Bulwary Wiślane dzieli zaledwie 230-metrowy dystans od Grzegórzeckiej 77. W pobliżu osiedla powstaje także Park Grzegórzecki, który będzie idealnym miejscem na sąsiedzkie pikniki.
Źródło: Tauber Promotion
- 11.07.2025Deweloperzy
Marvipol kupił działkę w Gdańsku za 43,15 mln zł brutto
Marvipol Development nabył od Miasta Gdańsk niezabudowaną nieruchomość pomiędzy ulicami Wspornikową i Jaglaną o powierzchni 4 080 m2 za 43,15 mln zł brutto, podała spółka. Zamierza na niej zrealizować projekt deweloperski.
- 11.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Atal sprzedał 388, przekazał 392 mieszkania i lokale usługowe w II kw. 2025 r.
Warszawa, 11.07.2025 (ISBnews) - Atal zawarł 388 umów deweloperskich i przedwstępnych w II kw. 2025 r., podała spółka. Jednocześnie Atal posiadał na koniec II kwartału 2025 roku 98 aktywnych umowy rezerwacyjnych. W przychodach I półrocza 2025 roku spółka uzna łącznie 610 przekazanych lokali mieszkalnych i usługowych wydanych w tym okresie nabywcom. W II kw. 2025 r. zostały przekazane 392 lokale we Wrocławiu (156), Łodzi (102), Warszawie (94), Katowicach (31), Poznaniu (8) i Gdańsku (1).
- 11.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Atal liczy na znaczący wzrost popytu ma mieszkania od września
Atal zakłada, że od września nastąpi znaczący wzrost popytu na mieszkania, poinformował prezes Zbigniew Juroszek.
- 11.07.2025Deweloperzy
Dekpol sprzedał 354 lokale, przekazał 288 w I poł. 2025 r.
Segment deweloperski Dekpolu sprzedał 354 lokale w I poł. 2025 r. wobec 236 rok wcześniej, a przekazał w tym czasie 288 (w I poł. 2024 r.: 168), podała spółka.
- 10.07.2025Deweloperzy
Ronson sprzedał 87 lokali, przekazał 98 w II kw. 2025 r.
Ronson Development sprzedał 87 lokali, a przekazał 98 w II kw. 2025 r., podała spółka. Jak informował wcześniej, w II kw. ub.r. było to odpowiednio: 88 sprzedanych i 187 przekazanych lokali.