Eiffage buduje apartamenty na Dolnym Mokotowie
14.07.2022
Deweloperzy

Eiffage buduje apartamenty na Dolnym Mokotowie

Grupa Eiffage ogłasza nową inwestycję w stolicy. W sercu warszawskich Sielc Eiffage Immobilier Polska zrealizuje Kierbedzia 4. To już czwarta inwestycja dewelopera w Warszawie. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JSK Architekci.

Inwestycja Kierbedzia 4 powstanie w bliskim sąsiedztwie założonego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Parku Sieleckiego. Jej atuty to świetna lokalizacja, intrygująca historia i ciekawy projekt stawiający na funkcjonalność i wygodę przyszłych mieszkańców. Nowa inwestycja składa się z dwóch brył – jednokondygnacyjnego pawilonu usługowego i ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Za całość Kierbedzia 4 odpowiada Eiffage Immobilier Polska, a za budowę Eiffage Polska Budownictwo. Projekt to architektoniczna wizja Mariusza Rutza z JSK Architekci: – Chcieliśmy połączyć współczesną architekturę funkcjonalną z modernistycznymi pawilonami Mokotowa. Pawilon swoimi proporcjami i architekturą nawiązuje do modernistycznych pawilonów warszawskich, z kolei bryła części mieszkaniowej jest dialogiem z otaczającymi inwestycję budynkami. Uwagę przyciągać będzie grafitowy, mieniący się tynk, który zmieni swoje formy przestrzenne dzięki światłocieniowi. Efektowny tynk to jednak nie wszystko. Elewacja Kierbedzia 4 będzie ambientowo podświetlona, a na jej zachodniej części znajdzie się zieleń.

Oryginalną i kaskadową formę architektoniczną podkreślą szklane balustrady balkonów i tarasów. Do wnętrza wejdziemy przez reprezentacyjne i nowoczesne lobby. W korytarzach znajdą się stylowe portale drzwiowe sięgające aż do sufitu oraz wycieraczki zintegrowane z posadzką holu. Deweloper zadba również o artystyczny wymiar inwestycji Kierbedzia 4. Elementy sztuki są bowiem charakterystyczne dla projektów Eiffage – mural na budynku na Nowej Pradze czy lobby z lustrami Oskara Zięty w inwestycji we Wrocławiu to tylko jedne z przykładów mariażu sztuki i budownictwa użytkowego w realizacjach tego dewelopera. Komfort dla mieszkańców Kierbedzia 4 to jedynie 128 apartamentów. Lokale na parterze będą miały ponadstandardową wysokość 3 m oraz przestronne, prywatne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony lub tarasy. Z apartamentów na ostatnich piętrach będzie można podziwiać panoramę centrum Warszawy.

– W Kierbedzia 4 naprawdę zatroszczyliśmy się o komfort mieszkańców. Postawiliśmy na funkcjonalne rozkłady apartamentów, dzięki czemu nawet w lokalach typu studio znalazła się wydzielona przestrzeń sypialniana, a w mieszkaniach 2-pokojowych – przestrzeń garderobiana. Co więcej, mieszkania można również łączyć – mówi Justyna Kałuża, projects development director w Eiffage Immobilier Polska.

Powierzchnie mieszkaniowe zaczynają się od 33,77 mkw., a największy lokal ma ponad 88 mkw. powierzchni użytkowej. Do wyboru są mieszkania typu studio, 2-,3- i 4-pokojowe. Każdy lokal ma panoramiczne okna o wysokości do 2,2 m, co sprawia, że pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone. Mieszkania zostaną również dostosowane do montażu klimatyzacji. Na wszystkich balkonach znajdą się gniazdka elektryczne, na tarasach także dodatkowe oświetlenie, a w prywatnych ogródkach ujęcia wody ułatwiające podlewanie. Wygodę zapewni także system master key, czyli jeden klucz, który otworzy zarówno wejście do budynku i hali garażowej, jak i konkretnego mieszkania. W garażu znajdzie się 151 miejsc parkingowych, 68 komórek lokatorskich i 6 boksów rowerowych, wieszaki na rowery i stacja do naprawy rowerów. Zostanie on również dostosowany do potrzeb ładowania samochodów elektrycznych. Mieszkańcy będą mogli korzystać z zielonego dziedzińca podlewanego wodą odzyskiwaną z deszczówki. Ekologiczne rozwiązania (oświetlenie LED i energooszczędne windy) znajdą się również w częściach wspólnych.Teren inwestycji będzie zamknięty, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie dzięki systemowi kontroli dostępu, monitoringowi, a także ochronie całego budynku. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na połowę 2024 roku. Prestiżowa lokalizacja Kierbedzia 4 to inwestycja zlokalizowana w prestiżowej okolicy na Dolnym Mokotowie. Budynek ma kameralny charakter dzięki usytuowaniu przy cichej i jednokierunkowej ulicy o małym natężeniu ruchu samochodowego. Inwestycja jest dobrze skomunikowana dzięki pobliskim przystankom autobusowym – jedynie 170 m od budynku, a w przyszłości także dzięki nowej linii tramwajowej kursującej od centrum miasta do Wilanowa.

– Sielce dają gwarancję nie tylko szybkiego dostępu do warszawskiego Śródmieścia, ale także dojazdu do głównych arterii komunikacyjnych Warszawy. W pobliżu znajdują się również tereny zielone, co sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu – mówi Justyna Kałuża. W okolicy Kierbedzia znajdują się Park Sielecki i Park Arkadia. Z kolei Łazienki Królewskie dzieli od inwestycji jedynie kilkunastominutowy spacer, a kompleks sportowy Warszawianka znajduje się w zasięgu zaledwie kilku minut jazdy samochodem. Kierbedzia 4 to także znakomity adres dla miłośników sztuki – w bliskim sąsiedztwie znajduje się Spectra Art Space, przestrzeń słynąca z wystaw sztuki współczesnej i wydarzeń kulturalnych. Okolica obfituje w restauracje i kawiarnie. Mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty punktów usługowych i sklepów spożywczych. Blisko są także centra medyczne.

Lokalizacja Kierbedzia 4 to atrakcyjny adres zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. Obecnie na Dolnym Mokotowie powstaje niewiele budynków mieszkalnych, co sprawia, że kameralna inwestycja Eiffage, położona w sąsiedztwie biur, ambasad czy terenów zielonych, jest niezwykle atrakcyjnym adresem na mapie miasta, także pod kątem wynajmu. Kierbedzia 4 jest czwartą inwestycją mieszkaniową Eiffage Immobilier w stolicy. Deweloper wybudował m.in. Stalową 27 na Nowej Pradze i Villę Sadyba. Wszystkie inwestycje Eiffage Immobilier Polska są realizowane w ramach branżowej synergii i ścisłej współpracy między deweloperem (Eiffage Immobilier Polska), a generalnym wykonawcą (Eiffage Polska Budownictwo SA).

Najnowsze z tej kategorii
 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  BPI Real Estate Poland stawia na zrównoważony rozwój i inwestycje premium

  Belgijski deweloper BPI Real Estate Poland zakupił teren pod realizację inwestycji mieszkaniowej w pobliżu centrum Gdańska. W 2024 roku firma planuje również rozpoczęcie budowy nieruchomości na posiadanym gruncie w Warszawie oraz kontynuację już rozpoczętych projektów. BPI Real Estate Poland, zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w kolejnych latach będzie nadal rozwijać działalność w Polsce w segmencie nieruchomości premium, wdrażając w swoich inwestycjach zasady zrównoważonego rozwoju.

 • 20.02.2024
  Deweloperzy

  Od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru. Jak przeprowadzić skuteczną ekspansję?

  Efektywna ekspansja jest jednym z największych wyzwań każdej firmy o charakterze lokalnym, która dąży do rozwoju i skalowania swojego biznesu. Świadomość czy też wizerunek marki, a nawet pozycja lidera w ujęciu regionalnym nie gwarantuje sukcesu w szerszej skali. Wkroczenie na nowe rynki, a także utrzymanie na nich dotychczasowej konkurencyjności wymaga przemyślanej strategii. Jak przejść ścieżkę od lokalnej firmy do ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru?

 • 20.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Echo chce rozpocząć ofertę publiczną obligacji serii S2 o wartości do 70 mln zł 21 lutego

  Warszawa, 20.02.2024 (ISBnews) - Echo Investment chce rozpocząć 21 lutego br. ofertę publiczną do do 700 000 obligacji serii S2 w kwocie do 70 mln zł w ramach V programu emisji obligacji (do kwoty 300 mln zł lub równowartości tej kwoty w euro), podała spółka.

 • 19.02.2024
  Informacje giełdoweDeweloperzy giełdowi

  Indeks WIG20 wzrósł o 0,71% na zamknięciu w poniedziałek

  Warszawa, 19.02.2024 (ISBnews) - Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,71% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 387,94 pkt w poniedziałek, 19 lutego.

 • 19.02.2024
  Deweloperzy

  Rozpoczęła się sprzedaż lokali w budynku B na osiedlu Matemblevo w Gdańsku

  Mowa o inwestycji Matemblevo. Powstaje ona przy ul. Dolne Migowo, w dzielnicy Piecki-Migowo. Osiedle docelowo składać się będzie z trzech budynków. W budynku B, który właśnie trafił do sprzedaży, znajdą się 23 mieszkania o powierzchni od 46 do 86 m kw. Za inwestycję odpowiada Rutkowski Development.