Flatta Wilanów – Cordia buduje butikowe wille miejskie w sercu warszawskiego Wilanowa
Przy ulicy Flatta na terenie warszawskiego Wilanowa powstanie siedem butikowych, dwukondygnacyjnych willi z apartamentami o metrażach 113-134 m2. To pierwsza tak kameralna realizacja Cordia Polska, a jednocześnie już piąta inwestycja mieszkaniowa dewelopera w Warszawie. Nowe osiedle to jedyny w swoim rodzaju projekt zarówno dla rodzin, które potrzebują komfortowego apartamentu o wysokim standardzie, blisko przedszkoli, szkół i innych udogodnień dostępnych w Wilanowie, jak też dla osób ceniących zielone, spokojne otoczeniu, ale pragnących korzystać z miejskiego życia. Planowane oddanie do użytkowania osiedla to 3 kwartał 2026 r.
- Butikowe wille miejskie to pierwszy taki projekt w naszym portfolio. Do tej pory dominowały w nim mniejsze lub większe osiedla z minimum kilkudziesięcioma mieszkaniami. Obserwujemy w ostatnich latach wzrost popytu na większe mieszkania, szczególnie w segmencie premium. Flatta Wilanów wpisuje się w ten trend – to nasza propozycja dla tych, którzy poszukują komfortowego apartamentu o większym metrażu i w wyjątkowo dogodnej lokalizacji. Lokale z przynależnymi do nich, słonecznymi tarasami są wpisane w unikatowy projekt architektoniczny, by zapewnić komfort i prestiż przyszłym mieszkańcom – mówi Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

W skład kameralnego osiedla wejdzie siedem dwukondygnacyjnych willi o ponadczasowej, eleganckiej architekturze. Biuro architektoniczne MAMGUSTA Architekci zadbało, by przy rozplanowaniu budynków wykorzystać zieloną skarpę i poprowadzić drogę dojazdową w obniżeniu terenu, co podniesie komfort przyszłych mieszkańców. Każda z willi pomieści dwa jednopoziomowe, czteropokojowe apartamenty o metrażach od 113 do 134 m2 z tarasami oraz otwartym garażem z czterema miejscami postojowymi (po dwa dla każdego lokalu), z czego dwa miejsca będą przygotowane do adaptacji do ładowania samochodów elektrycznych.
Wille będą miały elegancki wygląd, naturalną, ciepłą kolorystykę i duże przeszklenia, które nadadzą im lekkości. Każdy budynek zostanie wyposażony w windę obsługującą strefę garażową oraz dwie kondygnacje nadziemne. O bezpieczeństwo zadbają monitoring wizyjny oraz instalacja wideodomofonowa przy głównym wejściu na teren osiedla oraz wejściach do budynków. Teren będzie też ogrodzony, a nowością będzie paczkoport – specjalne skrzynki na paczki, działające jak własny, prywatny punkt odbioru przesyłek.
Teren otaczający budynki będzie aż w 70% powierzchnią biologicznie czynną, z licznymi nasadzeniami drzew, krzewów, jak również traw ozdobnych i bylin. Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa rekreacyjna ze stołami piknikowymi i leżakami oraz bogato wyposażony plac zabaw.
Zielona lokalizacja
Flatta Wilanów to osiedle zlokalizowane w bardzo zielonym i spokojnym zakątku Wilanowa – modnej i wygodnej do życia dzielnicy, z doskonałym dostępem do miejskiej infrastruktury. W bliskiej okolicy znajdują się restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i sklepy oraz instytucje: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i szpital. Wyróżnikiem tej lokalizacji jest też bardzo dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta, które zapewnia bliskość Południowej Obwodnicy Warszawy oraz dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek autobusowy, dojeżdżający do centrum lub do stacji metra znajduje się w odległości 10-minutowego spaceru.
Cordia Polska podpisała umowę z generalnym wykonawcą – firmą DTM Budownictwo i na działce rozpoczęły się już pierwsze prace budowlane.
Przedsprzedaż apartamentów w willach Flatta Wilanów już ruszyła – zainteresowani mogą się już kontaktować z biurem sprzedaży Cordia.
Źródło: PR Hub
- 15.07.2025Deweloperzy
Archicom Collection ciągle zaskakuje. W inwestycji M7 powstanie siedem kolekcjonerskich apartamentów unikalnych w skali światowej
W inwestycji M7 zlokalizowanej w nowym superkwartale Towarowa22, powstaną wyjątkowe, kolekcjonerskie apartamenty stworzone od początku do końca według autorskich koncepcji łączących je z wybitnymi postaciami ze świata sztuki lub prestiżowymi markami. Pierwsze trzy projekty są już gotowe do sprzedaży. To apartamenty „Helmut Newton and Sylvia Gobbel”, „M as Marylin” oraz „Guitar Heroes”. Posiadają swoje wyróżniki, a nawet – oryginalne dzieła wybitnych artystów w luksusowych wnętrzach.
- 15.07.2025BiznesGospodarkaInformacje z gospodarkiDeweloperzy
BIG InfoMonitor: 45% przedsiębiorców planuje inwestować w rozwój biznesu w ciągu roku
W rozwój biznesu planuje inwestować ponad 45% przedsiębiorców w perspektywie nadchodzących 12 miesięcy wobec 30% przed rokiem (w II kw. ub.r.), wynika z badania wykonanego dla BIG InfoMonitor. Na rozwój nastawieni są przede wszystkim przedstawiciele sektora usług i produkcji.
- 14.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Dom Development wprowadził do oferty 259 lokali w ramach Os. Wilno i Mokotowa Sportowego
Dom Development wprowadził do sprzedaży 259 lokali w dwóch warszawskich inwestycjach: Osiedle Wilno i Mokotów Sportowy, podała spółka. Nowy etap Mokotowa Sportowego obejmuje 63 mieszkania i 4 lokale usługowe w czteropiętrowym budynku. Zakończenie realizacji planowane jest na I kwartał 2027 roku. W przypadku Osiedla Wilno do oferty trafiły 192 mieszkania w trzypiętrowym budynku. Termin ukończenia to IV kwartał 2026 roku.
- 14.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Archicom rusza z nową inwestycją Bociana 5 w Krakowie na 280 lokali
Archicom rozpoczyna nową inwestycję Bociana 5 w Krakowie, którą stanowi kompleks dwóch budynków z 280 mieszkaniami, podała spółka.
- 14.07.2025BiznesGospodarkaInformacje z gospodarkiDeweloperzy
CBRE: Transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych wzrosły do ok. 1 mld euro w II kw.
Inwestycje na polskim rynku nieruchomości komercyjnych przekroczyły 1 mld euro w II kwartale br., co oznacza wzrost o blisko połowę w ujęciu kwartalnym, wynika z danych CBRE. Najwyższą kwotę ulokowano w sektor magazynowy (48%), na kolejnych miejscach znalazły się sektory biurowy i handlowy.