Milestone Real Estate obliczył swój organizacyjny ślad węglowy – to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju
Milestone Real Estate świadomy odpowiedzialności za środowisko, obliczył swój ślad węglowy dla działalności organizacyjnej. W trakcie liczenia śladu węglowego skupiono się na emisjach w zakresie 1 i 2, czyli zużycie paliw na ogrzewanie oraz emisji pośrednich, które powstają w wyniku wytwarzania energii elektrycznej oraz cieplnej. Obliczeniem śladu węglowego zajęła się firma Carbostone, specjalizująca się w analizie i redukcji emisji gazów cieplarnianych To istotne działanie, by inspirować firmy działające w branży budowlanej oraz deweloperskiej, które pozwala na dalsze kroki w kierunku redukcji emisji i zwiększenia efektywności energetycznej.
Ślad węglowy to całkowita ilość gazów cieplarnianych emitowanych bezpośrednio i pośrednio w wyniku działalności danej firmy, inwestycji lub produktu. Wskaźnik ten mierzy wpływ na klimat i jest kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju ESG (ang. Environmental, Social, and Governance – Środowisko, Społeczeństwo i Ład Korporacyjny). Działania związane z redukcją emisji oraz poprawą efektywności energetycznej stają się standardem w nowoczesnym budownictwie i zarządzaniu firmami, a Milestone traktuje ten temat priorytetowo.
Organizacyjny ślad węglowy odnosi się do sumy emisji gazów cieplarnianych generowanych przez działalność firmy. Oblicza się go na podstawie różnych źródeł emisji podzielonych na trzy zakresy. Zakres 1 obejmuje emisje bezpośrednie, czyli te pochodzące ze spalania paliw w źródłach należących do firmy, np. w systemach grzewczych czy pojazdach służbowych. Zakres 2 dotyczy emisji pośrednich wynikających ze zużycia kupowanej energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej. Choć firma nie wytwarza ich bezpośrednio, to odpowiada za ich powstanie poprzez korzystanie z tych zasobów.
Jednym z przykładów proekologicznego podejścia Milestone Real Estate jest inwestycja Przystanek Ursus. Obecnie projekt znajduje się na końcowym etapie pre-certyfikacji Zielony Dom Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, co potwierdza jego wysokie standardy energooszczędne. Inwestycja oferuje mieszkańcom liczne rozwiązania sprzyjające oszczędnościom energetycznym i finansowym, takie jak system wentylacji z odzyskiem ciepła, panele fotowoltaiczne na każdym dachu, pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe na obu kondygnacjach, instalacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz filtracja powietrza dla alergików.
Działania związane z ESG stanowią nieodłączny element strategii Milestone. Odpowiedzialność za środowisko, efektywność energetyczna oraz komfort przyszłych mieszkańców to priorytety firmy. Dzięki wdrażaniu zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań zarówno w inwestycjach, jak i codziennej działalności konsekwentnie podnosimy standardy i mam nadzieję także inspirujemy kolejne firmy do tego typu działań – powiedział Arkadiusz Kaliński, Prezes Zarządu Milestone Real Estate.
Wszystkie aktualne budowy Milestone Real Estate, w tym Przystanek Ursus powstający w Warszawie oraz Kamienica Nova – Chopina 22 w Pruszkowie, są zasilane energią odnawialną. To kolejny krok w kierunku minimalizacji śladu węglowego i podnoszenia standardów zrównoważonego budownictwa.
Kwestie związane ze śladem węglowym, certyfikacjami ekologicznymi oraz oszczędnością energii będą nadal kluczowymi obszarami rozwoju firmy. Milestone Real Estate nie traktuje swojej pracy jedynie jako działalności inwestycyjnej – to misja tworzenia lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń – dodał Kaliński.
Mierzenie i redukcja śladu węglowego to nie tylko wyraz odpowiedzialności za środowisko, ale także strategiczne działanie budujące zaufanie interesariuszy, inwestorów i klientów. Firmy, które podejmują konkretne kroki w kierunku dekarbonizacji, wzmacniają swoją pozycję na rynku, zwiększają swoją konkurencyjność i spełniają rosnące wymagania regulacyjne. Transparentność w zakresie emisji oraz wdrażanie energooszczędnych oraz ekologicznych rozwiązań przede wszystkim realnie wpływa na przyszłość naszej planety. Odpowiedzialność za klimat jest wspólną sprawą nas wszystkich – zarówno firm, jak i społeczeństwa.
Źródło: Milestone Real Estate
- 15.05.2025Deweloperzy
Dom Development dobrze ocenia sprzedaż w II kw., podtrzymuje cel wzrostu w całym 2025 r.
Dom Development dobrze ocenia sprzedaż mieszkań w kwietniu i maju br. oraz podtrzymuje cel wzrostu liczby sprzedanych mieszkań w ujęciu r/r w całym 2025 r., poinformował prezes Mikołaj Konopka.
- 15.05.2025Deweloperzy
Dom Development chce ostrożnie wprowadzać nowe lokale; intensywnie pracuje nad gruntami
Dom Development chce konserwatywnie podchodzić do liczby lokali wprowadzanych do oferty oraz intensyfikować budowę banku ziemi, poinformowali przedstawiciele spółki.
- 15.05.2025Deweloperzy
RONSON Development publikuje raport finansowy za I kwartał 2025
RONSON Development, jeden z wiodących deweloperów w kraju, na polskim rynku obecny od 2000 roku, opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku. Całkowite przychody Spółki ze sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych wyniosły 190 mln zł. Na przychody miała wpływ wyższa średnia cena sprzedanych mieszkań.
- 15.05.2025Deweloperzy
Develia wprowadza do oferty ostatni etap miastotwórczego projektu City Vibe w Krakowie
Ruszyła przedsprzedaż mieszkań z ostatniego, VI etapu osiedla City Vibe realizowanego przez Develię na krakowskim Płaszowie w otoczeniu zieleni i terenów rekreacyjnych. W jego ramach powstanie 108 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach. Budowa została już rozpoczęta, a jej ukończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2026 roku. Rolę generalnego wykonawcy spółka powierzyła firmie TK NOVA.
- 15.05.2025Deweloperzy
Mocny pierwszy kwartał 2025 roku w Grupie Dom Development: Ponad 1000 sprzedanych lokali i przeszło 148 mln zysku netto
Pierwszy kwartał 2025 roku był kolejnym z rzędu, w którym Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa Dom Development”) sprzedała ponad 1 000 lokali netto, umacniając pozycję lidera na rynku mieszkaniowym w Polsce.