Orzechowa Osada na ostatniej prostej
Tylko niecałe pół roku zostało do zakończenia budowy projektu Orzechowa Osada realizowanego przez spółkę Creo Development. Przy ulicy Kasztanowej 7 powstaje już drugi budynek wielorodzinny z 64 mieszkaniami. Lokalizacja, powierzchnie proponowanych lokali, a przede wszystkim ich cena wpływają na popularność inwestycji.
Od wielu lat trwa trend migracji do ościennych gmin Poznania. Najwięcej nowych mieszkańców zyskuje Dopiewo, Komorniki oraz Rokietnica. Przyczyn takiej przeprowadzki jest wiele, a wśród najczęstszych pojawia się chęć życia w zdrowszym, zielonym otoczeniu, czy możliwość polepszenia warunków mieszkaniowych. Świadomi takich oczekiwań są deweloperzy realizujący szereg inwestycji mieszkaniowych poza granicami stolicy Wielkopolski. Na terenie wspomnianej gminy Rokietnica projekt deweloperski tworzy spółka Creo Development.
W gotowym już I etapie powstało 45 mieszkań. Wszystkie znalazły swoich właścicieli. Budowany obecnie II etap to docelowo 3 budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich będzie liczył 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń.
– Budowa wyprzedziła harmonogram. Obecnie część elewacji jest już gotowa. Trwa także kumulacja prac związanych z instalacją elektryczna, sanitarną, tynkowaniem wewnątrz oraz pokryciem dachowym. Planujemy, że na koniec roku budynek będzie gotowy – informuje Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Do dyspozycji mieszkańców będzie również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. Nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych planowany jest przestronny plac zabaw. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw.
Osiedle powstaje w Kobylnikach przy ulicy Kasztanowej 7, w towarzystwie niskiej kameralnej zabudowy. Usytuowanie na malowniczym wzgórzu morenowym to w przypadku niektórych lokali widok na położone 2 km dalej jezioro Kierskie. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Bliskość trasy S11 to bezsprzeczne udogodnienie nie tylko w kontekście dalszych podróży.
Z Poznania do Kobylnik dostaniemy się także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują uzupełniają infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tutaj terenów rekreacyjnych, ścieżek i tras rowerowych oraz innych miejsc pozwalających odpocząć czy zregenerować siły w otoczeniu przyrody.
Źródło: Mission Public Relations
- 04.03.2026Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Develia oferuje rabaty do 150 tys. zł na mieszkania w siedmiu największych miastach
Rynek mieszkaniowy w Polsce wszedł w okres stabilizacji, a poprawa dostępności finansowania oraz szeroka oferta mieszkań w największych miastach tworzą sprzyjające warunki dla osób planujących zakup własnego lokum. Wychodząc naprzeciw klientom poszukującym atrakcyjnych warunków cenowych przy zachowaniu wysokiej jakości i bezpieczeństwa transakcji, Develia organizuje Dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 7 marca, w godz. 9:00–15:00 w siedmiu miastach. Tylko tego dnia odwiedzający będą mogli zapoznać się ze szczegółami promocji obejmującej blisko 650 mieszkań oraz skorzystać z bezpłatnych konsultacji ekspertów.
- 26.01.2026Deweloperzy
Grupa Milestone podsumowuje 2025 rok i przedstawia kierunki rozwoju na 2026
Rok 2025 był dla Grupy Milestone okresem wzrostu skali działalności, dalszej dywersyfikacji oraz rozwoju projektów mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce i za granicą. Spółka konsekwentnie rozwijała kolejne segmenty działalności – od budownictwa mieszkaniowego, przez architekturę i generalne wykonawstwo, po projekty premium oraz zaawansowane przygotowania do wejścia w sektor hotelowy i resortowy.
- 12.01.2026Informacje ogólneDeweloperzy
Metro do Ursusa coraz bliżej. Przystanek Ursus zyska dostęp do II linii metra.
Decyzja Rady Miasta Stołecznego Warszawy o zabezpieczeniu środków finansowych na przygotowanie przedłużenia II linii metra w kierunku dzielnicy Warszawa-Ursus otwiera nowy etap rozwoju komunikacyjnego zachodniej części stolicy. Stołeczni radni w budżecie Warszawy na 2026 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisali środki na rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z przedłużeniem linii M2 z Bemowa do Ursusa.
- 09.12.2025Deweloperzy giełdowi
Drugi etap Wieży Jeżyce w Poznaniu gotowy. Archicom zrewitalizował zabytkową wieżę.
Archicom, deweloper będący częścią Echo Group, ukończył drugi etap osiedla Wieża Jeżyce w Poznaniu. Ozdobą inwestycji jest zrewitalizowana zabytkowa wieża ciśnień, wokół której powstanie atrakcyjne miejsce spotkań.
24.11.2025DeweloperzyII etap Diasfery Łódzkiej wśród najlepszych nowych budynków Łodzi
Diasfera Łódzka została doceniona za swój wkład w rozwój przestrzeni miejskiej. Drugi etap osiedla zdobył prestiżową Nagrodę Architektoniczną Prezydent Miasta Łodzi w kategorii „współczesna kamienica łódzka”.