23.04.2025
Deweloperzy

Projekt „XYZ Place” osiągnął stan surowy otwarty

Matexi Polska przechodzi do kolejnej fazy budowy projektu „XYZ Place”, zlokalizowanego na styku Włoch i Mokotowa. W ramach realizowanego pierwszego etapu warszawska inwestycja dostarczy łącznie 144 mieszkania o metrażach od 28 do 88 mkw. W sprzedaży dostępnych jest jeszcze około połowa lokali. Zakończenie budowy i rozpoczęcie przekazywania kluczy właścicielom planowane jest w ostatnim kwartale tego roku.

Inwestycja XYZ Place, realizowana przez dewelopera Matexi Polska, powstaje przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 30, na styku dzielnic Włochy i Mokotów. To miejsce, które łączy w sobie zalety obu tych rejonów stolicy, oferując mieszkańcom zarówno bliskość terenów zielonych, jak i łatwy dostęp do centrum miasta.

„W kwietniu osiągneliśmy ważny etap realizacji Projektu “XYZ Place”, czyli stan surowy otwarty. To znaczący krok na drodze do zakończenia budowy. Obecnie prowadzimy intensywne prace mające na celu osiągnięcie stanu surowego zamkniętego, co pozwoli nam na realizaję robót wykończeniowych. Zgodnie z planem już w ostatnim kwartale tego roku chcemy powitać mieszkańców w ich nowoczesnych i komfortowych wnętrzach”podkreśla Agata Czarnowicz, Acquisition & Development Manager, Matexi Polska.

XYZ Place Matexi

Projekt XYZ Place zakłada budowę nowoczesnego budynku o zróżnicowanej wysokości od 7 do 10 pięter, co nadaje mu dynamiczny charakter. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 144 mieszkań o powierzchniach od 28 do 88 mkw., oferujących od 1 do 4 pokoi. W sprzedaży dostępnych jest jeszcze około połowa. Każde z mieszkań będzie wyposażone w obszerny balkon lub loggię, co zwiększa komfort ich użytkowania. Na parterze przewidziano 7 lokali usługowych, które wzbogacą ofertę handlowo-usługową dla mieszkańców. Przekazanie kluczy do gotowych lokali planowane jest już pod koniec tego roku.

Pod budynkiem zaplanowano dwupoziomowy garaż podziemny z 171 miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi, co zaspokoi potrzeby zmotoryzowanych mieszkańców. Dodatkowo, na terenie osiedla dostępnych będzie 7 miejsc parkingowych naziemnych. Budynek, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates, został podzielony na cztery sekcje o subtelnie zróżnicowanej kolorystyce, co nadaje mu bardzo estetyczny wygląd. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów i tekstur wykończenia elewacji budynek będzie stanowił ciekawy architektonicznie obiekt na mapie dzielnicy.

Lokalizacja XYZ Place zapewnia szybki dojazd do kluczowych punktów Warszawy. Bliskość ulicy Żwirki i Wigury umożliwia sprawne przemieszczanie się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W odległości 15-minutowego spaceru znajduje się przystanek „Służewiec” obsługujący linie SKM i KM, co jest istotnym udogodnieniem dla osób korzystających z kolei podmiejskiej. Dodatkowo, bezpośredni dostęp do Południowej Obwodnicy Warszawy oraz trasy w kierunku Krakowa ułatwia podróże poza miasto. Bliskość terminalu Lotniska Chopina stanowi dodatkowy atut dla osób często podróżujących.

Źródło: Lark Pro

Najnowsze z tej kategorii