Przed nami Targi Mieszkań i Domów w Krakowie
Zapraszamy na pierwszą w tym roku, wiosenną edycję Targów Mieszkań i Domów na terenie Expo Kraków. 1. I 2. marca będzie można sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.
Ubiegły rok nie był zbyt łaskawy dla chętnych na zakup nieruchomości. Informowano, że ceny mieszkań w Polsce rosły najszybciej w UE, a także posiadaliśmy najwyższe koszty kredytów hipotecznych. Ceny systematycznie rosły, a rząd nie wywiązał się z obietnicy wprowadzenia nowego programu wsparcia dla kredytobiorców. W 2025 roku prognozuje się stabilizację stóp procentowych a co za tym idzie zwiększenie dostępności kredytów hipotecznych więc także wzrost dynamiki sprzedaży u deweloperów. Czy warto zatem czekać z decyzją o zakupie?
Na pewno warto szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali jeszcze dostępnych lub teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów. Wszystko to będzie można zrobić na żywo, dopytując deweloperów o szczegóły i indywidualne warunki, na wiosennych Targach Mieszkań i Domów.
W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą krakowskich deweloperów (m.in. A.M.D.G., Architecture Vento, BROTHERM DEVELOPMENT, DASTA INVEST, DUSZA DEVELOPMENT, EXCON, FRAX-BUD, Grupa Deweloperska START, Instal Kraków, INTER-BUD Developer, PROINS, Quercus, SEMACO TF INVESTMENT, SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „PIASKI NOWE”, Super Krak,
TDJ Estate, i in. .) i agencji nieruchomości, które zaprezentują swoją ofertę w Strefie Rynku Wtórnego pod patronatem Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Nie zabraknie także firm oferujących inwestycje zagraniczne jak Giovani Homes czy Tekce. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. Konsult, Garden of Finance, Finansowy NiePoradnik i PKO BP.

Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy. Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będzie Strefa Zakupu i Finansów. W tej specjalnej strefie eksperci podpowiedzą jak bezpiecznie kupić mieszkanie, a przedstawiciele instytucji finansowych, doradzą jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej zapowiadanemu rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców. W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate, dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.
Wstęp na targi jest bezpłatny!
Targi Mieszkań i Domów
1-2 marca 2025 r.
sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00
EXPO Kraków ul. Galicyjska 9
Źródło: Nowy Adres
- 15.05.2025Deweloperzy
Dom Development dobrze ocenia sprzedaż w II kw., podtrzymuje cel wzrostu w całym 2025 r.
Dom Development dobrze ocenia sprzedaż mieszkań w kwietniu i maju br. oraz podtrzymuje cel wzrostu liczby sprzedanych mieszkań w ujęciu r/r w całym 2025 r., poinformował prezes Mikołaj Konopka.
- 15.05.2025Deweloperzy
Dom Development chce ostrożnie wprowadzać nowe lokale; intensywnie pracuje nad gruntami
Dom Development chce konserwatywnie podchodzić do liczby lokali wprowadzanych do oferty oraz intensyfikować budowę banku ziemi, poinformowali przedstawiciele spółki.
- 15.05.2025Deweloperzy
RONSON Development publikuje raport finansowy za I kwartał 2025
RONSON Development, jeden z wiodących deweloperów w kraju, na polskim rynku obecny od 2000 roku, opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku. Całkowite przychody Spółki ze sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych wyniosły 190 mln zł. Na przychody miała wpływ wyższa średnia cena sprzedanych mieszkań.
- 15.05.2025Deweloperzy
Develia wprowadza do oferty ostatni etap miastotwórczego projektu City Vibe w Krakowie
Ruszyła przedsprzedaż mieszkań z ostatniego, VI etapu osiedla City Vibe realizowanego przez Develię na krakowskim Płaszowie w otoczeniu zieleni i terenów rekreacyjnych. W jego ramach powstanie 108 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach. Budowa została już rozpoczęta, a jej ukończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2026 roku. Rolę generalnego wykonawcy spółka powierzyła firmie TK NOVA.
- 15.05.2025Deweloperzy
Mocny pierwszy kwartał 2025 roku w Grupie Dom Development: Ponad 1000 sprzedanych lokali i przeszło 148 mln zysku netto
Pierwszy kwartał 2025 roku był kolejnym z rzędu, w którym Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa Dom Development”) sprzedała ponad 1 000 lokali netto, umacniając pozycję lidera na rynku mieszkaniowym w Polsce.