Reja 55 – wrocławska inwestycja Develii już gotowa
Develia rozpoczęła przekazywanie lokali nabywcom w kameralnej inwestycji Reja 55 na wrocławskim Ołbinie. W ramach 6-kondygnacyjnego projektu powstało 58 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od kompaktowych kawalerek liczących 32,5 m kw. po przestronne, 120-metrowe apartamenty.
Do wszystkich mieszkań na wyższych piętrach przypisane są balkony, a do tych zlokalizowanych na parterze – ogródki. Mieszkańcy mają również do dyspozycji podziemną halę garażową z komórkami lokatorskimi. Projektanci - pracownia Kik i Ziaja Architekci – przewidzieli także powierzchnie komercyjne na sklepy i punkty usługowe w przyziemiu budynku. W sprzedaży znajduje się 12 ostatnich mieszkań oraz 1 lokal usługowy.
- Ze względu na atrakcyjną lokalizację na Ołbinie, w samym sercu Wrocławia, mieszkania w projekcie Reja 55 to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą czerpać z miejskiego życia pełnymi garściami i cenią sobie bliskość starówki, restauracji, kawiarni i sklepów oraz publicznych parków. Z tych samych powodów inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony nabywców inwestycyjnych, poszukujących atrakcyjnych nieruchomości na wynajem - mówi Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develii.
Projekt powstał zaledwie kilometr od Placu Grunwaldzkiego i mniej niż trzy kilometry od wrocławskiego Rynku. Niedaleko znajdują się także klimatyczny Ostrów Tumski i zielone wały nad Odrą. Mieszkańcy mogą korzystać z rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej, licznych atrakcji kulturalno-rozrywkowych, łatwego dostępu do komunikacji miejskiej oraz bliskości szkół i uczelni wyższych. W bliskiej okolicy dostępne są tereny zielone – zaledwie 300 metrów dzieli inwestycję od Parku im. Stanisława Tołpy ze ścieżkami spacerowymi, rowerowymi oraz placami zabaw.
Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 43 osiedla, składające się w sumie ze 122 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,7 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 912 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.
Źródło: Tauber Promotion
- 17.07.2025Deweloperzy
Unibep ma warunkową umowę za 53,5 mln zł netto na osiedle dla Vinci Immobilier Polska
Unibep zawarł umowę o wartości 53,5 mln zł netto z Vinci Immobilier Polska, podała spółka. Kontrakt dotyczy zadania pn. budowa zespołu dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z halą garażową. Termin zakończenia robót ustalony został na II kwartał 2027 r., z zastrzeżeniem, że umowa jest zawarta pod warunkiem zawieszającym, związanym z uzyskaniem przez zamawiającego zgód korporacyjnych na realizację umowy, którego spełnienie powinno nastąpić w terminie do 30 września 2025 r.
- 16.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Grupa TAG sprzedała 1080 lokali w I półr., planuje sprzedaż ok. 2800 mieszkań w całym br.
Grupa TAG podpisała ponad 1 080 umów przedwstępnych i deweloperskich w I poł. 2025 r. oraz dodatkowo około 160 umów rezerwacyjnych, które pozostały do sfinalizowania jako deweloperskie wkrótce, podała spółka. Grupa podtrzymała też plany, według których w całym 2025 r. celuje w sprzedaż na poziomie 2 800 mieszkań oraz zwiększenie portfela lokali na wynajem do ponad 3600 lokali.
- 15.07.2025Deweloperzy
Archicom Collection ciągle zaskakuje. W inwestycji M7 powstanie siedem kolekcjonerskich apartamentów unikalnych w skali światowej
W inwestycji M7 zlokalizowanej w nowym superkwartale Towarowa22, powstaną wyjątkowe, kolekcjonerskie apartamenty stworzone od początku do końca według autorskich koncepcji łączących je z wybitnymi postaciami ze świata sztuki lub prestiżowymi markami. Pierwsze trzy projekty są już gotowe do sprzedaży. To apartamenty „Helmut Newton and Sylvia Gobbel”, „M as Marylin” oraz „Guitar Heroes”. Posiadają swoje wyróżniki, a nawet – oryginalne dzieła wybitnych artystów w luksusowych wnętrzach.
- 15.07.2025BiznesGospodarkaInformacje z gospodarkiDeweloperzy
BIG InfoMonitor: 45% przedsiębiorców planuje inwestować w rozwój biznesu w ciągu roku
W rozwój biznesu planuje inwestować ponad 45% przedsiębiorców w perspektywie nadchodzących 12 miesięcy wobec 30% przed rokiem (w II kw. ub.r.), wynika z badania wykonanego dla BIG InfoMonitor. Na rozwój nastawieni są przede wszystkim przedstawiciele sektora usług i produkcji.
- 14.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Dom Development wprowadził do oferty 259 lokali w ramach Os. Wilno i Mokotowa Sportowego
Dom Development wprowadził do sprzedaży 259 lokali w dwóch warszawskich inwestycjach: Osiedle Wilno i Mokotów Sportowy, podała spółka. Nowy etap Mokotowa Sportowego obejmuje 63 mieszkania i 4 lokale usługowe w czteropiętrowym budynku. Zakończenie realizacji planowane jest na I kwartał 2027 roku. W przypadku Osiedla Wilno do oferty trafiły 192 mieszkania w trzypiętrowym budynku. Termin ukończenia to IV kwartał 2026 roku.