14.09.2023
Informacje ogólneZmiany w przepisachBanki

Soboń, MF: Decyzję ws. przedłużenia wakacji kredytowych podamy w najbliższych tygodniach

Warszawa, 14.09.2023 (ISBnews) - Decyzja w sprawie ewentualnego przedłużenia wakacji kredytowych zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach, poinformował wiceminister finansów Artur Soboń. Spodziewa się on, że stanie się to jeszcze przed wyborami.

"W jakim zakresie, w jakim stopniu, w jakim czasie, na jakich zasadach to rozwiązanie mogłoby być kontynuowane - w tej chwili rozmawiamy i z całą pewnością w najbliższych tygodniach taka decyzja zostanie zakomunikowana" - powiedział Soboń w radiu Siódma9.

Podkreślił, że jest to rozwiązanie, z którego skorzystali Polacy "w naprawdę w dużym stopniu".

"Jest ponad 1 mln kredytów w wakacjach kredytowych, na kwotę ponad 270 mld zł, więc to jest duża pomoc dla tych wszystkich, którzy dzisiaj mają zobowiązania w postaci kredytów hipotecznych" - podkreślił.

Pytany, czy decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona przed wyborami, powiedział: "tak się spodziewam".

W sierpniu premier Mateusz Morawiecki informował, że decyzja w sprawie ewentualnego przedłużenia wakacji kredytowych w 2024 r. zapadnie do połowy września. Wcześniej nie wykluczał, że taka regulacja zawierałaby kryterium dochodowe czy dotyczyłaby np. jednego półrocza przyszłego roku.

Zgodnie z ustawą o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom kredytobiorcy mogli ubiegać się o cztery miesiące wakacji kredytowych w roku 2022 i mogą ubiegać się o wakacje kredytowe także w tym roku.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii