Symboliczna wiecha zawisła na Nowej Pabianickiej
10 kwietnia na inwestycji Nowa Pabianicka we Wrocławiu odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy oznaczającej zakończenie prac konstrukcyjnych. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele inwestora RealCo Property Investment and Development sp. z o.o. oraz generalnego wykonawcy – STRABAG sp. z o.o. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie planowane jest na październik br.
Mija rok od rozpoczęcia budowy inwestycji Nowa Pabianicka – nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krzyki we Wrocławiu. Projekt osiągnął już wysokość docelową, a symboliczna wiecha została zawieszona na wysokości blisko 34 metrów. Inwestycja składa się z jednej kondygnacji podziemnej, z miejscami postojowymi i pomieszczeniami technicznymi oraz od 5 do 11 kondygnacji nadziemnych.
– Ten dzień jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ symbolizuje osiągnięcie kolejnego kamienia milowego naszej inwestycji – powiedział Łukasz Kirczuk, Członek Zarządu RealCo Property Investment and Development. Nowa Pabianicka jest kolejnym wrocławskim projektem RealCo, który przyczynia się do dalszego architektonicznego rozwoju miasta. Cieszę się, że razem tworzymy przestrzenie, które poprawiają jakość życia mieszkańców, a projekt Nowa Pabianicka jest tego doskonałym przykładem. Wyjątkowa lokalizacja zapewnia dostęp do wszelkich udogodnień miejskiego życia, przez co tworzy idealne miejsce do rozwoju, pracy i odpoczynku. Już za kilka miesięcy to miejsce stanie się nowym domem dla mieszkańców, na co z niecierpliwością czekamy – dodaje Łukasz Kirczuk.

– Dziękuję za zaufanie jakim inwestor obdarzył zespół realizacyjny i powierzenie STRABAG generalnego wykonawstwa nowej inwestycji. Zgodnie z zakładanym harmonogramem osiągnęliśmy kolejny kamień milowy na budowie. Symboliczna wiecha, która zawisła na konstrukcji, to znak, że zakończyliśmy prace związane ze stanem surowym obiektu i weszliśmy w fazę realizacji związaną z wykończeniem jego wnętrza. STRABAG jest obecnie wiodącym wykonawcą inwestycji mieszkaniowych w tej części Polski. Prowadzimy prace związane z budową ponad 1400 mieszkań w wielu miastach, w tym blisko 700 budujemy w samym Wrocławiu. Jestem przekonany, że nasze ogromne doświadczenie wykorzystamy na budowie inwestycji Nowa Pabianicka, którą, zgodnie z terminami, planujemy przekazać inwestorowi w październiku 2025 roku – podsumował Jakub Trojanowski, Dyrektor Budownictwa Ogólnego STRABAG
Zmiany wokół Nowej Pabianickiej – nowe skrzyżowanie i dużo zieleni
W ramach realizacji Nowej Pabianickiej, RealCo będzie przebudowywać skrzyżowanie obok inwestycji. W planach jest zrobienie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, które przetnie ulicę Ślężną. Zmiana skrzyżowania wpłynie nie tylko na ogóle bezpieczeństwo pieszych, lecz także ułatwi mieszkańcom całej okolicy dostęp do m.in. pobliskiego marketu, aquaparku i innych punktów usługowych. Rozpoczęcie prac nad skrzyżowaniem planowane jest na trzeci kwartał 2025 r.
Przy inwestycji powstanie ogólnodostępny skwer z ławkami od strony południowej. Oprócz zachowania na skwerze starych drzew, planowane jest przesadzenie dwóch z południowo-wschodniej strony i nasadzenie nowych, jak również wysianie łąki kwietnej. Koncepcja zagospodarowania zieleni zakłada stworzenie ozdobnych rabat traw i bylin od strony ulicy Ślężnej i Pabianickiej, które będą uwzględniać bioróżnorodność gatunkową. W głębi inwestycji zlokalizowane będzie natomiast zielone patio z miejscami do odpoczynku oraz stojakami i stacjami serwisowymi dla rowerzystów.
Dla rodzin, singli i inwestorów
Nowa Pabianicka to 194 mieszkania o różnorodnym metrażu, od kawalerek po nawet pięć i sześć pokoi na najwyższych, widokowych piętrach. Największe z nich posiadają nawet 164 mkw., natomiast te najmniejsze zaczynają się od 27 mkw. Poszczególne będą przystosowane pod montaż klimatyzacji. Dostępność w ofercie 5- i 6-pokojowych lokali mieszkaniowych to atrakcyjna propozycja dla rodzin z dziećmi, również ze względu na rozbudowaną w pobliżu sieć placówek edukacyjnych. Single i pary będą mogli skorzystać z bogatej oferty kompaktowych mieszkań 1- i 2-pokojowych. Nie zabraknie też propozycji dla inwestorów planujących zakup z przeznaczeniem na wynajem. Ponadto w budynku zaprojektowano 16 lokali przeznaczonych pod usługi medyczne, wśród których znajdziemy m.in. stomatologa czy kardiologa.
Atrakcyjna lokalizacja
Nowa Pabianicka powstaje w jednej z najbardziej atrakcyjnych pod względem mieszkalnictwa dzielnic Wrocławia – Krzykach i znajduje się pomiędzy kluczowymi punktami miasta. W okolicy nowej inwestycji jej przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji żłobki, przedszkola oraz szkoły. Z kolei studentów będzie dzielić jedynie kilkaset metrów od wrocławskich uniwersytetów. Inwestycja oddalona jest około kilometr od Dworca Głównego i CH Wroclavia. Wrocławskie Krzyki są też ośrodkiem życia biznesowego i komercyjnego. To tam znajduje się wieżowiec Sky Tower, Aquarius Business Centre oraz CitySpace MidPoint.
STRABAG wraz inwestorem firmą RealCo dokładają wszelkich starań, aby prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Już za 7 miesięcy Nowa Pabianicka stanie się nowym domem dla jej przyszłych mieszkańców.
Źródło: 24/7 Communication
- 06.05.2025Deweloperzy
Projekt zakorzeniony w naturze. Nowa wizja architektury na Wyspie Sobieszewskiej według pracowni Ideograf
Wyspa Sobieszewska — miejsce, gdzie szum traw miesza się z zapachem sosen, a rytm życia wyznacza przyroda — stanie się wkrótce sceną wyjątkowego przedsięwzięcia. Pośród tego pierwotnego krajobrazu powstanie kompleks dziewięciu apartamentowo-hotelowych pawilonów, zaprojektowany przez pracownię Ideograf pod kierunkiem Pauliny Czurak-Czapiewskiej. Projekt, inspirowany zasadami architektury biofilicznej, nie tylko wpisuje się w krajobraz, ale staje się jego organicznym przedłużeniem.
- 06.05.2025Deweloperzy
Folwark Jankowice już gotowy
Grupa Konkret zakończyła realizację drugiego etapu Folwarku Jankowice. W ramach podpoznańskiego projektu powstało 6 budynków z 90 mieszkaniami. Inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie, a pierwsi klienci odebrali już klucze do nowych mieszkań.
- 06.05.2025Deweloperzy
Mostostal startuje ze sprzedażą III etapu Rezydencji Zegrze
Mostostal S.A. wprowadził do sprzedaży trzeci i zarazem ostatni etap inwestycji Rezydencja Zegrze. W wyjątkowej lokalizacji, tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego, powstaną dwa czteropiętrowe budynki, obejmujące łącznie 154 apartamenty o powierzchni od 26 do 135 m², w układach 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych.
- 06.05.2025Deweloperzy
ATAL Grabiszyn – kameralny projekt we Wrocławiu
ATAL, ogólnopolski deweloper, we Wrocławiu rozpoczął budowę kameralnej inwestycji ATAL Grabiszyn. Jej nazwa odnosi się do dzielnicy, w której powstaje – pełnej terenów rekreacyjnych, z rozbudowaną infrastrukturą oraz doskonale skomunikowanej z centrum. Na premierową ofertę składają się 53 mieszkania oraz 6 lokali usługowych w części parterowej budynku. Ceny mieszkań w stanie deweloperskim wynoszą od 13 700 do 16 800 zł za mkw.; lokali usługowych - od 11 500 zł. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2027 r.
- 06.05.2025Deweloperzy
Deweloperzy Develia i Grupo Lar Polska zrealizowali kolejną wspólną inwestycję w Warszawie
Zakończyła się budowa Ursynów#22 – kolejnego po osiedlu Lizbońska wspólnego projektu Develii i Grupo Lar Polska w stolicy. W ramach inwestycji zlokalizowanej w północnej części dzielnicy Ursynów powstały dwa połączone budynki o wysokościach 6 i 11 pięter obejmujące 174 lokale o zróżnicowanych układach i metrażach oraz powierzchnie komercyjne pod sklepy, gastronomię i punkty usługowe. Projekt opracowała renomowana pracownia JEMS Architekci. Funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma ERBUD. Aktualnie deweloperzy przekazują lokale nabywcom.