Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More Place, Tomasz Pietrzyński. Deweloper buduje Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu i od kilku tygodni specjaliści z biura sprzedaży mają znacznie więcej pracy. Warto też wspomnieć, że ceny domów stabilizują się.
Klienci poszukujący własnego miejsca do życia zwykle zaczynają od rozstrzygnięcia kwestii kluczowej, tj. „dom czy mieszkanie”. Każde rozwiązanie ma swoje pozytywne strony, ale też pewne niedostatki, czy wręcz wady. Najbardziej znacząca różnica ogniskuje się wokół pojęcia „przestrzeń”, ponieważ wybierając dom, zwykle myślimy o większym osiedlu, z bardziej przestrzennymi częściami wspólnymi. Dom to najczęściej miejsce docelowe, mieszkanie to większe możliwości inwestycji, chociażby ze względu na wynajem takiego lokum. Między innymi dlatego ceny mieszkań w centrum z miesiąca na miesiąc rosną, z kolei domów – powoli stabilizują się.

– To bardzo pozytywna wiadomość dla osób, które w najbliższym czasie planują zakup domu. Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach przybywa nam znacząco rezerwacji, co zbiegło się z początkiem wiosny. Podczas ciepłych dni zdecydowanie bardziej dostrzegamy potrzebę posiadania przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wówczas coraz częściej klienci marzą o domu, zamiast mieszkania. Generalnie wiosenne ożywienie na rynku nieruchomości też jest dostrzegalne i pozytywna zmiana nastrojów. Co ciekawe, coraz więcej zapytań otrzymujemy poprzez media społecznościowe, co oznacza, że młode pokolenie śmiało weszło na rynek nieruchomości – opisuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Lokale bliźniacze w ramach oferty Osiedla Przy Jeziorach spełniają kryteria klientów, szczególnie w kontekście przestrzeni. Inwestycja jest zaprojektowana i zrealizowana kompleksowo, wraz z alejką wewnętrzną z kostki brukowej, chodnikami oraz miejscami postojowymi. Zabudowa bliźniacza zapewnia przestrzeń między budynkami, a duże działki to gwarancja przestronnego zielonego ogrodu. Jeden z domów bliźniaczych jest położony na działce o powierzchni ponad 1200 mkw., a takich propozycji na rynku pierwotnym w zasadzie nie ma.

– Klienci zdecydowanie stawiają na ten aspekt i dlatego decydują się na nasze domy – potwierdza Tomasz Pietrzyński. Kolejna kwestia, ważna dla nabywców to przestrzeń mieszkalna. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, czyli salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Na piętrze dostępne są po dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Jest to klasyczny podział na strefę dzienną i wypoczynkową na piętrze, co w połączeniu z dużym ogrodem daje nabywcom duże poczucie komfortu. Całość uzupełniają ciekawe opcje dodatkowe, jak wiata garażowa, instalacja inteligentnego domu, czy trawa z rolki.
– W ramach sprzedaży lokali bliźniaczych przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu zapraszamy także na spotkania pokazowe, które są możliwe po uprzednim umówieniu się. Warto zobaczyć osiedle na własne oczy, jak i okolicę. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, zwłaszcza teraz, kiedy wszędzie jest zielono. Kto do nas przyjeżdża, zwykle decyduje się na dom na Osiedlu Przy Jeziorach, zamiast mieszkania – podsumowuje przedstawiciel firmy More Place.
Źródło: Mission Public Relations
- 22.10.2025Informacje ogólneDeweloperzyMatexi Polska wprowadzi 3 inwestycje w I kw. 2026; chce zwiększyć aktywność w PRS - wywiadWarszawa, 22.10.2025 (ISBnews) - Matexi Polska planuje uruchomić trzy nowe inwestycje obejmujące ponad 500 mieszkań w I kwartale przyszłego roku, poinformował ISBnews prezes Mirek Bednarek. Jednocześnie w I półroczu chce zakończyć rozmowy dotyczące projektu PRS, który znacząco zwiększy aktywność spółki w tym segmencie. 
- 22.10.2025InfrastrukturaDeweloperzy giełdowiMagazynowaPanattoni rozpoczął budowę centrum dystrybucyjnego dla Media Expert w Łodzi za 500 mln złWarszawa, 22.10.2025 (ISBnews) - Panattoni rozpoczął w Łodzi budowę nowego centrum dystrybucyjnego dla marki Media Expert, a inwestycja, w ramach której powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 208 tys. m2 i wartości 500 mln zł, będzie docelowo jednym z największych obiektów magazynowych w kraju, podało Panattoni. 
- 21.10.2025GospodarkaDeweloperzyAnalizy i raportyGUS: Liczba mieszkań oddanych do użytku wzrosła o 22,1% r/r we wrześniuWarszawa, 21.10.2025 (ISBnews) - Liczba mieszkań oddanych do użytkowania we wrześniu br. wzrosła o 22,1% r/r do 19 063, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 25,8%, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). 
 17.10.2025Deweloperzy 17.10.2025Deweloperzy- Milestone Real Estate szykuje nową inwestycję mieszkaniową w Warszawie – start sprzedaży już niebawem- Milestone Real Estate szykuje nową inwestycję mieszkaniową zlokalizowanej w zielonej części dzielnicy Warszawa Wesoła. Kameralne osiedle „Zachodnia Wesoła” powstanie przy ul. Zachodniej 2/4/6/8 i zaoferuje osiem nowoczesnych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. 
- 15.10.2025DeweloperzyZnajdź wyjątkową ofertę na mieszkanie podczas Dnia Otwartego Trust!Specjalne promocje tylko w tym dniu. Umów się i przyjdź na spotkanie do biura sprzedaży, a przy aromatycznej kawie i słodkich cynamonkach przejrzysz ofertę. Dzięki wsparciu naszych doradców możesz wybrać swoje wymarzone „M”. Dowiesz się jak dopasować je do własnych potrzeb. To wszystko czeka na odwiedzających, którzy 17 października pojawią się w biurach sprzedaży dewelopera Trust Investment w całej Polsce.