19.09.2023
GospodarkaBanki

Wśród zainteresowanych zakupem VeloBanku m.in. trzy fundusze z USA

Warszawa, 19.09.2023 (ISBnews) - Nabyciem VeloBanku zainteresowane są co najmniej trzy duże amerykańskie fundusze inwestycyjne, wynika z informacji Business Insider Polska. Według portalu być może do walki włączy się także grupa bankowa działająca już w Polsce.

"W poniedziałek ujawniliśmy, że zainteresowany przejęciem VeloBanku jest najbogatszy Polak Michał Sołowow. Miliarder może być najpoważniejszych graczem w tym wyścigu, ale będzie miał konkurencję. [...] Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że poważnie zainteresowane jedynym oficjalnie wystawionym na sprzedaż bankiem w kraju mogą być fundusze private equity" - czytamy w artykule.

"Cerberus, JC Flowers czy Warburg Pincus to podmioty, które mogą wziąć udział w tym procesie" - powiedział informator portalu, cytowany w materiale.

Te amerykańskie fundusze operują na całym świecie. Mają doświadczenie związane z inwestycjami w sektorze finansowym, a w ich portfolio znajdują się banki, napisał Business Insider.

Żaden z funduszy nie odpowiedział mu jednak, czy jest zainteresowany akwizycją VeloBanku.

"Z punktu widzenia zarówno BFG, jak i KNF optymalnym inwestorem dla VeloBanku byłaby duża grupa bankowa. Taka, która już jest w Polsce, albo gracz z zagranicy, który chciałby pojawić się na tym rynku. Według naszych źródeł dokumenty dotyczące VeloBanku pobrał przynajmniej jeden z banków, które są już obecne w Polsce" - czytamy także.

Wczoraj Business Insider poinformował, że MS Galleon, wehikuł finansowy kontrolowany przez Michała Sołowowa, jest zainteresowany zakupem VeloBanku.

VeloBank jest bankiem, który powstał w wyniku procedury resolution Getin Noble Banku. Jest kontrolowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii