19.09.2023
GospodarkaBanki

Wśród zainteresowanych zakupem VeloBanku m.in. trzy fundusze z USA

Warszawa, 19.09.2023 (ISBnews) - Nabyciem VeloBanku zainteresowane są co najmniej trzy duże amerykańskie fundusze inwestycyjne, wynika z informacji Business Insider Polska. Według portalu być może do walki włączy się także grupa bankowa działająca już w Polsce.

"W poniedziałek ujawniliśmy, że zainteresowany przejęciem VeloBanku jest najbogatszy Polak Michał Sołowow. Miliarder może być najpoważniejszych graczem w tym wyścigu, ale będzie miał konkurencję. [...] Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że poważnie zainteresowane jedynym oficjalnie wystawionym na sprzedaż bankiem w kraju mogą być fundusze private equity" - czytamy w artykule.

"Cerberus, JC Flowers czy Warburg Pincus to podmioty, które mogą wziąć udział w tym procesie" - powiedział informator portalu, cytowany w materiale.

Te amerykańskie fundusze operują na całym świecie. Mają doświadczenie związane z inwestycjami w sektorze finansowym, a w ich portfolio znajdują się banki, napisał Business Insider.

Żaden z funduszy nie odpowiedział mu jednak, czy jest zainteresowany akwizycją VeloBanku.

"Z punktu widzenia zarówno BFG, jak i KNF optymalnym inwestorem dla VeloBanku byłaby duża grupa bankowa. Taka, która już jest w Polsce, albo gracz z zagranicy, który chciałby pojawić się na tym rynku. Według naszych źródeł dokumenty dotyczące VeloBanku pobrał przynajmniej jeden z banków, które są już obecne w Polsce" - czytamy także.

Wczoraj Business Insider poinformował, że MS Galleon, wehikuł finansowy kontrolowany przez Michała Sołowowa, jest zainteresowany zakupem VeloBanku.

VeloBank jest bankiem, który powstał w wyniku procedury resolution Getin Noble Banku. Jest kontrolowany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

(ISBnews)

Źródło: ISB news

Najnowsze z tej kategorii
 • 03.10.2023
  Informacje ogólneBankiInformacje z gospodarki

  Pekao ma 6,1 tys. umów na 'Bezpieczny kredyt 2%', 1,5 tys. Kont Mieszkaniowych - wywiad

  Warszawa, 03.10.2023 (ISBnews) - Bank Pekao podpisał ponad 6 100 umów w ramach programu "Bezpieczny kredyt 2%", poinformował ISBiznes.pl wiceprezes Pekao Paweł Strączyński. Bank otworzył też prawie 1 500 Kont Mieszkaniowych, dodał wiceprezes.

 • 03.10.2023
  Informacje ogólneBankiInformacje z gospodarki

  Bank Pekao ruszył z programem ugód dla frankowiczów opartym o kredyt 2% - wywiad

  Warszawa, 03.10.2023 (ISBnews) - Bank Pekao uruchomił z początkiem października nowy program ugód dla posiadaczy kredytów frankowych "Bezpieczna ugoda 2%", poinformował ISBiznes.pl wiceprezes Pekao Paweł Strączyński. Ugoda oparta jest na skalkulowaniu należności tak, jak gdyby kredyt od początku udzielony był w PLN z oprocentowaniem 2% - jeśli kredytobiorca spłacił w całości tak wyliczoną należność, następuje wykreślenie hipoteki. Pekao chce zrealizować program ugód w około rok.

 • 03.10.2023
  Banki

  BGK zaoferuje obligacje 4 serii o wartości min. 250 mln zł na przetargu we czwartek

  Warszawa, 03.10.2023 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) zorganizuje we czwartek, 5 października, przetarg sprzedaży obligacji czterech serii (zapadających w latach 2028-2042) na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, poinformował bank.

 • 03.10.2023
  Informacje ogólneBankiInformacje z gospodarki

  S&P: Obniżka stóp o 25 pb w środę, dalsze cięcia zależne od kursu PLN i danych - wywiad

  Warszawa, 03.10.2023 (ISBnews) - Rada Polityki Pieniężnej (RPP) obniży stopy procentowe o 25 pb na najbliższym posiedzeniu - tj. w środę - natomiast dalsze cięcia stóp są mniej prawdopodobne i będą zależały od kursu walutowego oraz danych za IV kwartał, poinformował ISBnews główny analityk S&P Global Ratings odpowiedzialny za rating Polski Ludwig Heinz. Według niego, dalsza ścieżka luzowania polityki monetarnej będzie zależna od kursu walutowego I koniunktury w polskiej gospodarce.

 • 03.10.2023
  Informacje ogólneBankiInformacje z gospodarki

  Muller: Decyzja o ew. przedłużeniu tarczy antyinflacyjnej zapadnie w listopadzie

  Warszawa, 03.10.2023 (ISBnews) - Decyzja o ewentualnym przedłużeniu tarczy antyinflacyjnej zapadnie w listopadzie, zapowiedział rzecznik rządu Piotr Muller. Tarcza antyinflacyjna obejmuje m.in. ceny maksymalne na energię elektryczną i gaz oraz zerową stawkę VAT na niektóre produkty żywnościowe.