Korona Legionowa segmentu premium na półmetku budowy
Pierwsza w podwarszawskim Legionowie kameralna inwestycja mieszkaniowa sektora premium o takiej skali dbałości o szczegóły, Korona Legionowa, wchodzi w fazę robót wykończeniowych. Budynek składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych i z dwóch poziomów garaży podziemnych, w których zaprojektowano 119 miejsc parkingowych. Budynek oferuje 79 mieszkań 2-, 3-, 4-, i 5-pokojowych o metrażach od 38 do 101 mkw. Lokale mają duże przestronne loggie, balkony i tarasy, a w przypadku mieszkań na parterze dostęp do ogrodu.
„Myślę, że mamy środowisko stałych klientów, a co najmniej obserwatorów projektów naszej firmy. Wiedzą oni, że jesteśmy zainteresowani wyłącznie budownictwem niepowtarzalnym z projektu na projekt; budownictwem wychodzącym spod ręki renomowanych pracowni architektonicznych” – mówi prezes Kompanii Domowej Bogdan Żołnierzak. „Nasze projekty dedykujemy szczególnie tym, którzy dostrzegają i doceniają różnice. Dla nas budynek sektora premium musi oznaczać nietuzinkową architekturę; znakomite układy funkcjonalne lokali mieszkalnych; oryginalne, wysmakowane części wspólne z bardzo ciekawych, niestandardowych materiałów; architekturę wnętrz części wspólnych z wykorzystaniem wyłącznie elementów jednostkowych zaprojektowanych i wykonanych na zamówienie tylko dla nas. Tym bardziej więc mamy satysfakcję, że już na tym etapie budowy Korona Legionowa jest skomercjalizowana w 70 procentach” – dodaje Bogdan Żołnierzak.
Kameralna Korona Legionowa zbudowana przy ulicy Wyspiańskiego 2 usytuowana jest wśród obecnego na działce starodrzewu, który dobrze komponuje się z ogrodami przy mieszkaniach na parterach. Dzięki temu budynek zyskuje naturalną ozdobę i zarazem osłonę od strony przyległych ulic. „W obecnych czasach należy olbrzymią wagę przywiązywać również do tego, aby miejsce zamieszkania już samo w sobie było prozdrowotne i niejako automatycznie dbało za nas o pewne aspekty ochrony sanitarnej. W tym kontekście automatycznie rozsuwane drzwi wejściowe umożliwią bezdotykowe wejście do budynku, natomiast nowoczesny system oczyszczania powietrza będzie chronił przed szkodliwymi bakteriami, wirusami i grzybami” – mówi prezes Kompanii Domowej.
W każdym projekcie firmy żelazną regułą Kompanii Domowej w kwestii budowy i aranżacji części wspólnych jest „Nic z półki – wszystko autorskiego projektu i na specjalne zamówienie”. Tak też powstaje dla tego budynku wszystko to, co w żargonie projektantów określa się mianem „biżuterii architektonicznej”. W Koronie Legionowa części wspólne zaprojektowała ceniona architekt wnętrz Hanna Pietras. Do jej projektu niemal wszystkie elementy zostały – jak zawsze w Kompanii Domowej – wykonane jednostkowo i wyłącznie na potrzeby Korony Legionowa. Projekt koncepcyjny, obejmujący dobór mebli oraz wykończeń, został powierzony projektantkom z NAP Studio. To biuro projektowe wywodzące się z marki NAP, która słynie z wyselekcjonowanej oferty najwyższej jakości mebli, tkanin oraz dodatków. Dzięki współpracy NAP z zespołem Hanny Pietras wnętrza zyskały wyjątkowy charakter, harmonijnie łącząc elegancję i funkcjonalność. NAP Studio zaprojektowało dla tej inwestycji również mieszkania pokazowe, co w połączeniu z projektem części wspólnych Hanny Pietras wprowadza nową jakość na rynku mieszkaniowym w Legionowie.
„W mojej pracy zawsze łączę funkcjonalność z wyrafinowanym stylem. W Koronie Legionowa inspirowałam się najnowszymi trendami wnętrzarskimi, łącząc je z tradycją i klasyką” – mówi Hanna Pietras. Wchodząc do budynku jego mieszkańcy i goście już od wejścia zetkną się z naturalnym kamieniem użytym w elementach wykończeniowych. Doda on wnętrzom luksusu i niepowtarzalnego charakteru. Komfortowy główny hol utrzymany będzie w stonowanych piaskowych barwach. Stylu i elegancji dopełnią klasyczne sztukaterie, postarzane lustra i naturalny kamień w elementach wykończeniowych. Wszystkie elementy metalowe części wspólnych również pochodzą od specjalistów realizujących unikatowe, jednostkowe zamówienia.
Zgodnie z harmonogramem budowę Korony Legionowa planuje się ukończyć w II kwartale 2025 roku.
Źródło: Polonia PR
- 11.12.2024Deweloperzy
Promocja do -20% na całą ofertę w Grupie Murapol dobiega końca! Mieszkaniowy Dzień Otwarty w 14 miastach
Zakup własnego lokalu to dla wielu osób jedna z najpoważniejszych decyzji finansowych w życiu. Niezależnie od celu, w jakim jest nabywany. O tym, jaki lokal wybrać, by być z niego zadowolonym i cieszyć się przeprowadzką do nowego, wyczekanego mieszkania lub satysfakcjonującą inwestycją w nieruchomość opowiedzą 14 grudnia doradcy Grupy Murapol. Dzień Otwarty w 14 miastach to także ostatnia szansa, aby zdecydować się na zakup dowolnego mieszkania lub apartamentu inwestycyjnego z niezwykle urozmaiconej oferty dewelopera z wyjątkowym, nawet 20% rabatem. To jednak nie koniec atrakcyjnych korzyści, na jakie mogą liczyć klienci, którzy w sobotę odwiedzą biuro sprzedaży w swoim mieście.
- 10.12.2024Deweloperzy
Nowa inwestycja od Trei Real Estate
Osiedle Milanówek Zdrój powstanie w podwarszawskim Milanówku. Znajdzie się w nim 114 apartamentów. Inwestycja ma być gotowa w 2026 roku. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Adaptic Architekci. Za inwestycję odpowiada Trei Real Estate. Generalnym wykonawcą została firma Łucz-Bud.
- 10.12.2024Deweloperzy
Wiemy jak będą wyglądały wnętrza Malta View
Choć od zawieszenia wiechy na pierwszych budynkach Malta View minął zaledwie miesiąc, deweloper odkrywa kolejne szczegóły realizowanej nad Jeziorem Maltańskim inwestycji. Firma ARTBUD pokazała jak będą wyglądały wnętrza budowanych apartamentowców.
- 10.12.2024Deweloperzy
Strategia J.W. Construction zakłada koncentrację na zrównoważonych osiedlach i hotelach
Strategia J.W. Construction na 2025 r. i kolejne lata będzie się koncentrować na budowie zrównoważonych osiedli powstających we własnej fabryce w Tłuszczu i rozwoju gałęzi hotelarskiej, podała spółka. W kolejnym roku zamierza realizować m.in. renowację zabytkowego gmachu PKO Banku Polskiego w Krakowie.
- 09.12.2024BiznesDeweloperzy
Technologia z Marsa na placu budowy
PlanRadar wprowadza na place budów (zapowiedziany w marcu 2024) SiteView, czyli nowatorską funkcję, która zmienia sposób dokumentowania prac budowlanych, umożliwiając precyzyjne mapowanie obrazu na planach 2D i analizę zmian w czasie. Wystarczy regularny obchód po placu budowy z kamerą 360°, by stworzyć dokładny wizualny zapis każdego etapu projektu – od fundamentów po wykończenia. A to wszystko dzięki wykorzystaniu technologii SLAM (Simultaneous Localization and Mapping), stosowanej dotąd w robotyce i systemach autonomicznych, aby umożliwić urządzeniom lub robotom poruszanie się po nieznanych środowiskach.