03.12.2024
Deweloperzy

Mieszkania z widokiem na mural. Vilda Moderne jest gotowa

Vilda Moderne, poznańska realizacja Bouygues Immobilier Polska, otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Mieszkańcy są w trakcie odbierania kluczy i wkrótce wprowadzą się do 7-kondygnacyjnego budynku. Czeka na nich nie tylko doskonale zaprojektowana przestrzeń, ale i niespodzianka - z okien oglądać będą mural autorstwa znanego w Poznaniu Radosława Barka. Tym razem autor „Opowieści śródeckiej” zaprasza na baśniową wędrówkę po dzielnicy Wilda.

Vilda Moderne zlokalizowana jest przy ul. Spychalskiego w Poznaniu, na styku Górnej i Dolnej Wildy. Inwestycja powstała w kultowym dla Poznania miejscu – przy wyremontowanych schodach Władysława Czarneckiego, nawiązujących do pierwotnego projektu z lat 30. XX wieku.

– Wilda to dzielnica z wielkim potencjałem, a nasz budynek idealnie wkomponował się w charakterystyczny styl okolicy pełnej urokliwych kamienic. Mamy duże doświadczenie w realizacji projektów w zabytkowej tkance historycznej, a więc bardzo wymagających pod względem architektonicznym – mówi Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu.

Lokalizacja budynku jest wyjątkowa. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą mieć na wyciągnięcie ręki to, co Poznań ma najlepszego, m.in. Stary Rynek, Stary Browar, Łęgi Dębińskie, Park Drwęskich, Wartostradę, obiekty Politechniki Poznańskiej i AWF-u. Do tego wszystkiego niepowtarzalny klimat okolicy, bo Wilda uchodzi za jedną z perełek polskiej urbanistyki – jest ceniona za historię, architekturę i przemyślaną zabudowę.

Bouygues Immobilier_Vilda Moderne_1

Mural Radosława Barka na dziedzińcu

Tym, co poza lokalizacją wyróżnia Vilda Moderne. jest ciekawe połączenie dobrze zaprojektowanej przestrzeni użytkowej ze sztuką. I to nie byle jaką sztuką.

Adam Skóra: – Poznań słynie z murali, dlatego my także postawiliśmy na taki akcent. Niektóre z poznańskich murali na stałe wpisały się w krajobraz miejski, a nawet stały się celami wycieczek czy spacerów. W naszym przypadku sytuacja jest jeszcze bardziej szczególna, bo mieszkańcy nie muszą się nigdzie wybierać, aby podziwiać tę pracę. Ten wyjątkowy mural zobaczą właściwie ze swoich okien.

Talent do lubianych i popularnych poznańskich murali ma Radosław Barek, poznański architekt, pasjonat lokalnej historii. Stworzył m.in. koncepcję słynnej „Opowieści śródeckiej z trębaczem na dachu i kotem w tle” – muralu, który został nominowany w plebiscycie „7 Cudów Polski 2016”, organizowanym przez National Geographic Traveler. Jest także autorem lubianego w Poznaniu muralu „Jeżycjada” nawiązującego do książek Małgorzaty Musierowicz, a także antysmogowego „Muralu dla jerzyków”. Jego najnowszym dziełem w Poznaniu jest właśnie dzieło na dziedzińcu Vilda Moderne.

W swoich pracach staram się uwzględnić elementy charakterystyczne dla danego miejsca i w ten sposób stworzyć opowieść o nim. Dlatego ten mural jest ukłonem w stronę historii Wildy i przyrody Warty, w tym Łęgów Dębińskich – mówi Radosław Barek. Autor doskonale wykorzystał przestrzeń – w swoją pracy zachował fragmenty cegły, która pozostała w tym miejscu po istniejącym kiedyś budynku, dodał łuki, gzymsy i arkady. Kolory są baśniowe, a światłocień potęguje wrażenie głębi. – To właśnie jest mój zamysł artystyczny. Tworzenie pewnej iluzji architektonicznej i wywołanie wrażania wchodzenia w obraz – mówi artysta.

Wprawne oko po lewej stronie ściany dostrzeże rudego kota. Radosław Barek: – Wielu mieszkańców zapamiętało, że taki zwierzak tu naprawdę przychodził, więc uznałem, że jak najbardziej należy do tego miejsca.

Elegancko i z troską o środowisko

W budynku znajduje się łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 mkw., od kawalerek do lokali czteropokojowych. Mieszkania na parterze mają wyjście do ogródków, a mieszkańcy pięter mają do dyspozycji balkony, loggie i tarasy. W garażu podziemnym zaplanowano miejsce dla 135 aut, jest też rowerownia. Części wspólne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i dbałością o detal. Są więc reprezentacyjny hol wejściowy, eleganckie korytarze, w których dominuje stylistyka o charakterze drewna i jasne płytki w dużym formacie, stalowe balustrady schodów i lustra w częściach wspólnych.

Zależało nam, by przestrzeń była nie tylko dobrze wykorzystana, ale także estetyczna i stylowa. To jest wpisane w nasze DNA: staramy się, by inwestycje były czymś więcej niż tylko miejscem do zamieszkania, ale po prostu cieszyły oko mieszkańców i ich gości – mówi Magdalena Kołodziejska, menadżer projektów mieszkaniowych z Bouygues Immobilier Polska.

Na części dachu znajdą się nasadzenia roślin, a resztę zajmuje instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych. Ciekawym udogodnieniem jest Paczkomat z dostępem wyłącznie dla mieszkańców.

Generalnym wykonawcą budowy przy ul. Spychalskiego była obecna na polskim rynku od 1994 roku firma Democo Poland.

Kolejna inwestycja Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu

Vilda Moderne to kolejna inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Wcześniej w stolicy Wielkopolski deweloper wybudował Manufakturę Stare Miasto, Cerisier Résidence i osiedle Soleil de Malta. Niedawno ruszyła realizacja inwestycji Vilda Arte zlokalizowanej niedaleko Starego Miasta. Z kolei w I kwartale 2025 roku ma się zakończyć budowa Lune de Malta przy ul. Milczańskiej, na poznańskim Nowym Mieście.

Źródło: PR Expert

Najnowsze z tej kategorii