Osiedle Wiślany Mokotów tym razem z willami miejskim
Dobrze znane osiedle Spravii na warszawskim Mokotowie poszerzy się o nowe etapy. Będzie to ósma odsłona Wiślanego Mokotowa oraz nowość – kameralna strefa willowa.
W ósmym etapie powstaną 3 niewysokie budynki. Elewacje architektonicznie będą nawiązywały do wcześniejszych etapów. Projektant wybrał biel, odcienie brązu, beżu i szarości.
Jak mówi Iwona Pasterska, kierownik warszawskiego biura sprzedaży Spravii, w tym etapie powstanie 88 mieszkań. - Większość z nich będzie miała balkon albo ogródek. Metraże zaczynają się od 40 m kw. – dodaje.
Na terenie zielonym architekci krajobrazu zaplanowali meble miejskie - ławki, kosze, latarnie, leżaki, a także infrastrukturę rowerową (stojaki, wiatę). Pojawi się różnorodna roślinność - drzewa, krzewy oraz trawy ozdobne, byliny i pnącza. Pamiętano o ekologii – niektóre z roślin będą antysmogowe i miododajne. Co więcej, aby zatrzymać wodę opadową na osiedlu, zaplanowano ogrody deszczowe, a osiedlowa zieleń zostanie wyposażona w system nawadniania.
W części willowej zaplanowano zaś dwa 3-piętrowe budynki z 40 apartamentami. - Będzie kameralnie i estetycznie. Chcieliśmy zachować spójność z wcześniejszą częścią osiedla, dlatego wybraliśmy klasyczną i ponadczasową paletę kolorów. Charakteru budynkom nadadzą lamele w kolorze drewna, a częściowo szklane balustrady balkonów podkreślą lekkość brył. Co więcej, także hole wejściowe będą urządzone ponadprzeciętnie, wręcz spektakularnie – opowiada Iwona Pasterska.
Trawy, byliny i krzewy udekorują zielony teren wewnętrzny. Mnogość gatunków sprawi, że o każdej porze roku mieszkańcy zachwycą się ubarwieniem willowego ogrodu.
Jak zachwala deweloper, Wiślany Mokotów to już marka sama w sobie. Na osiedlu wygodnie i bezpiecznie mieszka już kilka tysięcy osób, którzy mają do dyspozycji tereny zielone i wypoczynkowe, lokale usługowe oraz pełną infrastrukturę drogową – wybudowane przez Spravię nowe ulice, ścieżki rowerowe, miejsca postojowe i chodniki.
Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Europrojekt Architekci, termin przekazania mieszkań przewidziano na sierpień 2026 roku.
Źródło: Spravia
- 10.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Grupa Robyg zapewnia 100% zeroemisyjnej energii elektrycznej na realizowanych budowach
Na budowach projektów mieszkaniowych grupy Robyg 100% energii elektrycznej jest zeroemisyjna zgodnie zakupionymi gwarancjami pochodzenia, podała spółka.
- 10.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Develia sfinalizowała przejęcie Bouygues Immobilier Polska za ok. 279,4 mln zł
Develia sfinalizowała umowę nabycia 100% udziałów Bouygues Immobilier Polska - oddziału francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier - za 65,9 mln euro (ok. 279,4 mln zł), podała spółka. Przejmowany deweloper na koniec 2024 r. posiadał ok. 1 300 mieszkań w realizacji i przygotowaniu.
- 10.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Unidevelopment z Grupy Unibep sprzedał 60 lokali, przekazał 39 w II kw. 2025 r.
Unidevelopment z Grupy Unibep sprzedał netto 60 lokali, a wydał i rozpoznał w wyniku 39 w II kw. br., podała spółka. W II poł. 2025 roku Unidevelopment uzupełni ofertę na rynku w Warszawie, zapowiedziano. W opinii zarządu, w tym okresie możliwy jest też umiarkowany wzrost popytu na nowe mieszkania wynikający z kolejnych obniżek stóp procentowych.
- 09.07.2025Deweloperzy giełdowiDeweloperzy
Murapol sprzedał 1 575 mieszkań, przekazał 946 w I poł. 2025 r.
Murapol sprzedał klientom detalicznym 1 575 mieszkań netto w I połowie 2025 r. wobec 1 521 rok wcześniej, podała spółka. W tym czasie przekazała klucze do 946 lokali, wobec 1 295 rok wcześniej.
- 09.07.2025Deweloperzy
Śniadecki Development rozpocznie wkrótce pierwsze wielorodzinne projekty mieszkaniowe
Śniadecki Development wchodzi w nowy etap rozwoju i koncentruje swoją działalność na inwestycjach wielorodzinnych. Spółka wkrótce rozpocznie prace budowlane przy pierwszych projektach mieszkaniowych w Poznaniu, a równolegle przygotowuje wieloetapowy projekt biurowo-mieszkalny w Szczecinie, podał deweloper. Docelowo planuje skalować działalność w siedmiu największych aglomeracjach w Polsce i analizuje różne możliwości finansowania dalszego rozwoju segmentu deweloperskiego oraz całej grupy.