Sztuka wpisana w inwestycję
Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Bulwary Wiślane, Planty, Kazimierz – w takim otoczeniu, w sercu historycznego Krakowa, wybudowano luksusową inwestycję Libra Residence, która tętni sztuką w każdym detalu. Swoją cegiełkę do tego projektu dołożył także wybitny artysta, profesor krakowskiej ASP, Jan Tutaj.
Sztuka to nieodłączny element kamienicy Libra Residence, która znajduje się w ścisłym centrum zabytkowego Krakowa. Choć dzieli ją zaledwie 500 metrów od Rynku Głównego, Sukiennic i Kościoła Mariackiego, to stanowi ona także oazę spokoju. Połączenie to udało się osiągnąć dzięki patio z ogrodem, gdzie można zrelaksować się w otoczeniu zieleni.
Historyczne sąsiedztwo
Niezwykłym atutem kamienicy jest jej zacne sąsiedztwo, w dużej mierze są to zabytki, wśród których znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Krakowie – gmach Pocztowej Kasy Oszczędności, zaprojektowany przez Adolfa Szyszko-Bohusza. Niedaleko znajduje się również Pałac Pareńskich, w którym bywali m.in.: Adam Asnyk, Włodzimierz Tetmajer, Lucjan Rydel, Stanisław Wyspiański czy też Tadeusz Boy-Żeleński.
Hołd dla epoki międzywojennej
Libra Residence została zintegrowana z elementami XIX. wiecznej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Bonerowskiej. To swego rodzaju „Crème de la Crème Krakowa”.
– Od początku przyświecała nam myśl stworzenia wielkomiejskiej kamienicy odnoszącej się do najlepszych tradycji mieszczańskich budynków, Wiednia, Lwowa i Krakowa z przełomu wieków – mówi Tomasz Fudali, architekt z Architektura & Consulting.
To swego rodzaju hołd oddany epoce międzywojennej. W tejże stylistyce utrzymano również część budynku, znajdującą się przy ulicy Librowszczyzny. – Cała fasada od ulicy Librowszczyzny i Bonerowskiej została wykonano z piaskowca Broniów, który swoją kolorystyką koresponduje z sąsiednim budynkiem banku stworzonego przez Adolfa Szyszko-Bohusza – mówi Tomasz Fudali. I dodaje: Libra Residence poprzez swoje rozrzeźbienie i wprowadzenie detalu wpisuje się w kontekst miejsca otoczonego kamienicami z przełomu wieków.
I to co istotne, kamienica powstawała zgodnie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Sztuka sercem projektu
Wnętrza inwestycji nawiązują do dziedzictwa modernistycznego Krakowa i są spójne z całą kamienicą – Inspirację czerpaliśmy z 20-lecia międzywojennego. Osiągnęliśmy to między innymi dzięki zastosowaniu ceramicznych kafli, elementów ryflowań nawiązujących do obramowań okiennych charakterystycznych dla tego okresu czy też geometrycznych form lamp. Klatka schodowa od ulicy Bonerowskiej została zaprojektowania w nawiązaniu do wersji pierwotnej, użyliśmy dwukolorowego lastrykonu, została zachowana oryginalna balustrada – opowiada Małgorzata Jezierska, projektantka wnętrz z db GROUP.
Nie da się ukryć, że kamienica Libra Residence tętni sztuką. Doskonale obrazuje to patio, ogród, strefy komunikacji, które zostały wzbogacone rzeźbami wybitnego artysty, profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Jana Tutaja. Wnętrza rezydencji uzupełnione są płaskorzeźbami jego autorstwa, ukazujące żywioły w sposób subtelny i wyrafinowany, co podkreśla niepowtarzalność całej przestrzeni. – Przesłaniem nadrzędnym jest przede wszystkim zadbanie o indywidualny charakter budynku, o jego wysokie walory estetyczno-artystyczne – mówi Jan Tutaj.
Połączenie historii z nowoczesnością
Choć budynek robi ukłon w stronę historii, to trzeba zaznaczyć, że został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a także w udogodnienia na miarę luksusowych apartamentów. Libra Residence posiada, m.in.: strefę relaksu z sauną, pokój masażu, Concierge, podziemny garaż, przestrzeń do ładowania samochodów elektrycznych, czy też system inteligentnego domu Smart Home.
W budynku zlokalizowane są ekskluzywne apartamenty o powierzchni od 35 mkw do ponad 230 mkw, z możliwością łączenia sąsiadujących lokali w jedną całość.
Zakończenie inwestycji nastąpi w czerwcu 2024 roku.
Źródło: biznes.newseria.pl
- 08.05.2025Deweloperzy
Panoramiqa – wyróżniona inwestycja zaprasza na Dzień Otwarty!
Panoramiqa, poznańska inwestycja BPI Real Estate Poland, została uhonorowana 4. miejscem w Rankingu Inwestycji 2024 portalu RynekPierwotny.pl. A już w najbliższą sobotę 10 maja odbędzie się Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania w gotowym do zamieszkania osiedlu.
- 08.05.2025Deweloperzy
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich nabiera kształtów – olimpijki wmurowały kamień węgielny pod budowę 1. etapu inwestycji firmy PROFBUD i Roberta Lewandowskiego
Dnia 8 maja br. na terenie inwestycji odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego etapu jednej z najbardziej wizjonerskich inwestycji w kraju – Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich. Partnerem biznesowym przedsięwzięcia jest Robert Lewandowski. W wydarzeniu wzięły udział medalistki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – Julia Szeremeta i Daria Pikulik, osobiście wmurowując kamień węgielny pod budowę miejsca, które już niedługo stanie się ich nowym domem. Wśród gości nie zabrakło również innych znanych sportowców: Natalii Maliszewskiej czy Aidy Belli. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na IV kwartał 2026 roku.
- 08.05.2025Deweloperzy
Najlepsza dzielnica do życia w Warszawie? Nowe miastotwórcze inwestycje zmieniają oblicze dawnego biurowego zagłębia miasta
Dzielnica, która jeszcze do niedawna kojarzyła się najbardziej z biurowcami i korporacjami, dziś dynamicznie zmienia swoje oblicze. Nie tylko warszawiacy na nowo odkrywają zalety Mokotowa, który staje się najmodniejszym i najwygodniejszym do życia obszarem stolicy. Przoduje on w mieście pod względem edukacji, kultury, handlu, opieki zdrowotnej, a nawet bliskości przyrody – czego można chcieć więcej od swojej dzielnicy? „Moko” to idealne miejsce do realizacji zdobywającej coraz większą popularność idei miasta 15-minutowego, czego przykładem jest Modern Mokotów – inwestycja, która tworzy pierzeję przy ulicy Wołoskiej.
- 08.05.2025Deweloperzy
Jedyny taki taras w mieście – na szczycie wieżowca ATAL Olimpijska
ATAL, ogólnopolski deweloper, zaprezentował koncepcję tarasu widokowego, wieńczącego najwyższy budynek mieszkalny na Górnym Śląsku. 35-piętrowy drapacz chmur o wysokości ponad 128 metrów powstaje przy ul. Olimpijskiej, w ścisłym centrum Katowic. Taras, podzielony na trzy funkcjonalne strefy, został zaprojektowany w designerskim stylu, w sposób, jak najlepiej wykorzystujący walory tej wyjątkowej przestrzeni. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał tego roku.
- 08.05.2025Deweloperzy
Szukasz wsparcia w wyborze mieszkania? Porozmawiaj na żywo z doradcami dewelopera na Dniu Otwartym
W Grupie Murapol trwa Wielkie mieszkaniobranie! To najnowsza promocja, która uwzględnia nawet 20% rabatu na dowolne mieszkanie lub apartament inwestycyjny z oferty dewelopera. To doskonały temat do rozmowy na Mieszkaniowym Dniu Otwartym, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 10 maja, w biurach sprzedaży w 16 miastach.